ESSENTIAL CARE – Balzam za ustnice

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Nega ustnic ESSENTIAL CARE – Balzam za ustnice

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 7 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

VIR

Opis izdelka:
    Skrbno izbrane ekološko gojene sestavine ohranjajo vaše ustnice čudovito mehke in privlačne. Karitejevo maslo skupaj s čebeljim voskom, ognjičem, kokosovim in ricinovim oljem neguje ter zaščiti suhe in razpokane ustnice. Povrne jim mehkobo in lesk, eterično olje sladkih pomaranč pa vaše ustnice prijetno nadišavi.

Sestavine:
    Shea Butter*, Castor Oil*, Beeswax*, Coconut Oil*, Marigold*, Rosemary*, Orange*, Limonene (from the orange oil)

*Ekološko pridelano (100%)

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Balzam sem prejela po pošti za darilo od preljubega ARS-a. :flower1:

Zdaj pa je čas, da ga še ocenim. :)

Moram reči, da sem prijetno presenečena nad kvaliteto. Do sedaj nisem uporabljala naravnih balzamov in menila sem, da ne bodo dovolj vlažilni zame. Pa sem se v tem primeru motila. Balzam mi ustnice super navlaži, jih varuje v mrzlem vremenu, pa tudi ravno prav je masten. Ko dam lupčka fantu, ga balzam skoraj ne moti, kar je prava redkost. :))

Se mi pa zdi, da bo ob moji uporabi zelo hitro pošel, cena pa je dosti višja, kot za balzame, ki sem jih uporabljala prej, to je pa z moje strani edini minus.
    Ampak ker je bil balzam itak darilo, mu dam vse pike! Hvala še 1x! :flower2:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Uporabljam že drugega in lahko rečem, da gre za dober izdelek za nego ustnic.

Všeč mi je citrusni vonj, dejstvo da je precej masten, super mazljiv in dobro navlaži ter nahrani ustnice, zlasti zdaj v tem mrzlem vremenu, ko so moje čisto izsušene. Uporabim ga tudi pod nekaterimi šminkami, ki so bolj suhe.

Cena nekje 6-7€, je višja, a primerljiva z ostalimi znamkami, ki prodajajo naravno kozmetiko.

Malo me moti tak tip embalaže, ker meni že po par vrtljajih ne “pospravi” več balzam nazaj in ga vedno tiščim s prstom ali z ustnicami nazaj.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta balzam sem dobila za darilo na ARS-u. :D: HVALA ARS! :flower2:

Žal pa z njim sploh nisem zadovoljna (kljub slovenskemu reku, da se podarjenemu konju ne gleda v zobe, bom povedala po resnici :blush1: ).
    Balzam je za moje zelo izsušene ustnice prava katastrofa. :mistake: Uporabljam ga kakšna 2 tedna in tako poškodovanih ustnic že dolgo nisem imela. Začele so sem mi prav luščiti in imam krvave ranice po celih ustnicah. Trenutno sem ga prenehala uporabljati, da vidim, če mi jih uspe spraviti v red. :confused:

Embalaža je priročna, pri balzamih za ustnice so mi takšne najbolj všeč.

Cena: okrog 6€ – definitivno previsoka.

Splošna ocena: 1/5

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ars si nič ne želi bolj kot to, da ostane neodvisen, kredibilen in strokovni portal :science: …največ so vredne ocene, ki so resnične! :yes:

Mislim pa da sem zdaj končno ugotovila, zakaj sem slišala in tudi tukaj berem zelo različne ocene :idea: – možno, da ta balzam ni primeren za poškodovane ustnice in izsušene ustnice, ki že kažejo znake poškodb..po moje je razlog v olju pomaranče (vključujoč sest. eteričnega olja), ki pri takih ustnicah lahko stanje tudi poslabša. Pri ustnicah ki niso problematične ali pa so izsušene na način, da jim primanjkuje vlage in maščobe, niso pa zgornji sloji poškodovani – pri teh se pa ta balzam očitno dobro obnese..zaradi ostalih dobrih sestavin, pomarančno olje pa pri takih ustnicah ne naredi dodatne škode, ampak opravlja svojo funkcijo odišavljanja izdelka.

Jaz sem ga začela uporabljati par dni nazaj in zaenkrat nimam pripomb – nimam pa niti suhih niti poškodovanih ustnic in se mi zdi da mi lepo navlaži, v teh mrzlih dneh pa se mi sploh dobro obnese kot podlaga za šminko.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tudi jaz sem prejela balzam od Ars Cosmetice kot darilo (hvala :flower2: ) in lahko povem, da mi je super :thumbsup:

Plusi:
    + nanos je zelo prijeten, saj je konsistenca ravno pravšnja
    + tudi ob nižjh/višjih temperaturah se mazljivost ne drastično spremeni
    + zaradi pomarančnega olja diši pristno po sladkih pomarančah
    + če ga po pomoti dobimo v usta nima tistega neprijetnega okusa, ki je pri balzamih zelo pogost :thumbsup:
    + lepo nahrani in poneguje izsušene ustnice

Minusi:
    – tako kot je že bilo omenjeno se ga ne sme dajati na razpokane ustnicev (mene takrat k sreči samo rahlo peče)
    – cena je malo bolj zasoljena

Zaključek: Z balzamom sem jaz zelo zadovoljna, saj rada uporabljam stvari, ki lepo dišijo :silly:
    Najbolj všeč pa mi je to, da se vonj pomaranče vonja le ob nanosu – kasneje ne. S tem se vonja ne naveličamo.
    Ker imam sama ponavadi težave le z izsušitvijo in ne toliko z ranjenimi ustnicami, mi ustreza. Zaradi višje cene pa mu odbijem eno točko.

Ocena: 4/5.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Pa naj se jaz napisem mnenje o balzamu.

Tudi meni ni vsec :ermm:

Mazljivost je dobra, vonj prav tako (naraven) in embalaza preprosta.

Najbolj pa me moti to, da je tako grozno masten in se se cuda casa ne vpije :waiting:
    Ponavadi si ga moram vedno dol obrisat, ucinka pa nekak nobenga posebnega ne zaznam.

Skratka predrag glede na to, da mi ne ustreza.
    Plus dobi zato, ker je naraven izdelek :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Na meni pa ta balzam ne pušča niti mal mastne sledi in se vpije bolj kot večina ostalih, ki sem jih sprobala – ravno zato ga tudi uporabim pred šminko…ker se hitro vpije in ne pusti mastnega filma…tako da je tudi šminka potem dovolj obstojna.
    Ne vem no :confused: …a je možno da se serije tako razlikujejo med sabo :think: ali so naše ustnice res tako različne :lol1:

Nahrani in navlaži mi pa nekaj srednjega…dovolj, da mi ni potrebno pogosto nanašat, ampak da bi bil pa kakšen res poseben efekt v primerjavi z ostalimi organskimi ali pa naravnimi balzami pa tudi ne. Po parih dneh lahko rečem, da bi ga zaradi sestavin, prijetnega vonja in zato ker je za moje ustnice okej (predvsem zato ker se mi dobro vpije), še kdaj kupila. Bom pa seveda še poskusila tudi kakšne druge organske balzame…

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tole je res čudno :ermm: , meni je npr. trenutno favorit med hitro vpijočimi balzami. Tudi masten se mi ne zdi, hranljiv je tudi super.. Mogoče, je res razlika med serijami :unsure:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico