ESSENCE – SOS nail savers – nail & cuticle balm

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Nega rok in nohtov ESSENCE – SOS nail savers – nail & cuticle balm

Ta tema vsebuje 11 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of elchy elchy 6 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

SESTAVINE:

Vir

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Karitejevo maslo je, mandljevega olja pa ne vsebuje :) – ima pa olje grozdnih pešk in olivno olje.
    Vse zgoraj našteto je koristno za hranjenje, obnovo in nego obnohtnice. Vsebuje tudi vitamin E (antioksidant, pomaga tudi pri obnovi kože).
    Pred rastlinskimi olji in maščobami je naveden še silikon (glajenje in zaščita) in vazelin. Vsebuje mešanico konzervansov – kar je glede na vsebnost vode in izpostavljenost izdelka v lončku nujno, da se ne pokvari.
    Po sestavinah sodeč je stvar kar dobro mazljiva; priporočljiv je za nego, obnovo in zaščito. Kakšnih sestavinskih presežkov ni..na splošno pa zgleda okej.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Super! Hvala :flower2:

Na embalaži piše: with caring shea butter and moisturizing almond oil dry cuticles and brittle nails get deeply strengthened and nourished.

Je pa poceni, nekaj manj kot 1 EUR.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

A sploh lahko tako zavajajo potrošnike? Oz. ali lahko napišejo, da nekaj vsebuje, čeprav tega na seznamu sestavin ni?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ne bi smeli.. ja, to je zavajanje..zelo možno tudi nevednost tistega, ki je pisal deklaracijo.

Se pa velikokrat dogaja tudi to, da napišejo npr. krema s pomarančnim cvetom in žajbljem – pa ni noter nobenega izvlečka iz teh dveh rastlin, samo izdelek je odišavljen s tem vonjem..kar pa tudi ni prav..

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Jap, morda pa tale krema diši po mandljih :confused:

No, pred kratkim sem gledala tri oljčka ta obnohtno kožico. Eno je bilo z mandljevim oljem, drugo z oljem pomarančevca in tretje z oljem limonske trave ali nekaj podobnega je pisalo. Bolj ko sem gledala sestavine, bolj je bilo vse enako. Le, da je bilo eno olje rjavkasto (oz. naravno obarvano), drugo oranžno in tretje rumeno obarvano. :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Hja..to je to..čist preveč prosto po prešernu se pišejo deklaracije, zato pa se na njih ne moreš zanest :P

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Hm.. meni ne diši po mandlju, no vsaj jaz ga ne voham :dontknow:

Zdaj ga že dva dni konstatno uporabljam in je kar fin. Cuticle mi je zmehčal, tako da jih ne trgam (priznam, grda razvada :confused: ).

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Meni je bila ta kremica tudi dokaj všeč, motilo me je edino to, da je tako gosta in se je včasih nabirala med nohtom in kožico. Sicer je bila pa kar učinkovita, zato sem ji dala oceno 4/5.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tudi jaz sem si nabavila tole kremico, ker še vedno pričakujem čudež na moji obnohtni kožici. :silly:
    Vedno imam probleme z obnohtno kožico in sem preizkusila že res veliko kremic in vsega.
    Tale Essence mi je precej všeč, ker se fajn maže, fajn se vpije in se mi res zdi, da mi zmehča obnohtno kožico.
    To je res, da je precej gosta in da če se zvečer namažem jo imam še zjutri med nohtom in kožico.
    Še en plusek dobi vonj, ki je res prijeten in nežen.

Mislim, da bi bila ta kremica prav fajna, če bi bila jaz bolj dosledna in bi jo uporabljala bolj redno. Tako si pač namem, ko se spomnim (kar pa ni prav pogosto).

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Sama sem si kremico kupila ko je sla iz prodaje tako da sem jo dobila za 0,95€.

Od takrat sem si jo namazala dvakrat, saj me je zanimal takojsen ucinek.

Vonj je prijeten, po mandljih z nekakim umetnih pridihom. Ni napacen, meni odgovarja.
    Sama imam suhe roke, ki jih neprestano mazem z raznoranimi kremicami za roke (trenutno uporabljam L’Occitane Shea Butter 20% kremo).

Obnohtna kozica je velikokrat presusena (sumim da zaradi mraza in vode), trga se mi in ni lepa na pogled. Ravno iz tega razloga (in dobrih ocen na cozmetotestu) sem si jo kupila.

Embalaza je lepa, majhen loncek v belo oranzni barvi, z hipnoticnim vzorcem na vrhu. Ko izdelek odpremo vidimo, da je enaka barva v podobnem vzorcu tudi notri. Embalaza je prirocna, toda ravno kjerkoli ne bi tiscala rok v kremico, tako da za doma bo super.
    Kremico nanasamo s prsti, tako da je doziranje dokaj enostavno, se pa hitro zgodi da nanesemo prevec.

Kremica je mastna na dotik, malce gostejsa toda se vedno lepo mazljiva. Ce je nanesemo prevec se naredi bela proga med nohtom ter obnohtno kozico. V takem primeru se krema vpija celo vecnost, ce pa doziramo pravilno se vpije zelo hitro.

Sama lahko povem, da sem opazila razliko po uporabi kremice. Koza manj odstopa od nohta (ni vec presusena), za dolgorocne ucinke pa zal ne moram porocati saj jo imam premalo casa. Bom porocala, po mesecu, dveh se enkrat.

Nanasam jo zvecer, ter popoldan ce sem doma, kajti si tezko predstavljam, da bi hodila okoli z odvecno kremo med kozico in nohtom. Priznam pa, da si raje dam malce vec kakor premalo.

Zaenkrat pa si zasluzi 4/5 saj je za tako malo ceno precej OK krema.

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Tale kremica me je že dolgo mikala, vendar sem jo kupila šele, ko je bila znižana, zaradi ukinitve iz prodaje. Sicer nikoli nisem imela večjih problemov z obnohtno kožico, a škodi ne, če si jo negujem. :)

Krema je mastna, gosta, vendar se lepo maže. Moti me le, da se rada nabira ob obnohtni kožici. Vonj je zame zelo prijeten. Ponavadi jo nanesem zvečer in jo vmasiram v obnohtno kožico. Kožica je po uporabi mehka, navlažena in nahranjena.

Embalaža je praktična za prenašanje. Moti me le, da je krema v ločnku, kar je za doziranje malce problematično, zaradi mojih dolgih nohtov. Cena je bila ob znižanju okoli 1€, kar je zelo poceni za dobro kremo za obnohtno kožico. Škoda, da je šla iz prodaje, ker bi nakup vsekakor ponovila.

4/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico