ESSENCE – Pure Mineral Powder Make-up

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Dekorativa Ličila za obraz ESSENCE – Pure Mineral Powder Make-up

Ta tema vsebuje 17 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of violet beauty violet beauty 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

vir

Sestavine: mica, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891].

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Ta puder sem imela. Z njim ni čisto nič narobe, ni sicer super prekriven, a je vredu. Edini problem je, ker so na voljo samo trije odtenki in ni pravega zame. Vsaj ne za zimo.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Ta puder uporabljam in mi je všeč. Se mi zdi, da mi naredi lepšo kožo na pogled, malo potemni kasneje, ampak je še vedno v redu. Tako da zame odtenek je OK, imam pa ta srednjega, mislim, da je št. 02 Soft sand.

Nanašam ga pa z kabuki čopičem od Art deco.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz imam totalno pretemen odtenek, nameravam pa enkrat kupiti svetlejšega, sploh zdaj, ko imam dober čopič. Ta Essence čopič, ki je namenjen temu pudru se mi zdi grozen…popolnoma pregro je, poleg tega puder samo praši in ga ne nanese na obraz isto nič…

Profile photo of Coffee
    Coffee
    Udeleženec

Sama imam odtenek 02 in se mi zdi okej, ko pa sem nanesla malo večjo količino, se mi zdi da je malo potemnel. Verjetno bom poskusila še 01 ali pa zmešam oba. Sicer je super, moje “probleme” prekrije, večje prekrivnosti niti ne potrebujem, zdrži pa cel dan. Da pa tak naraven videz kože. Uporabljam tudi njihov čopič, ki je meni bolj grob, drugače se pa z njim lepo namaže. Nasplošno :thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ali je ta puder komedogen? Moje pore so zelo občutljive in imam z essence pudri slabe izkušnje. Ta mi zgleda kar zanimivo.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Glede na to, da gre samo za mico&co, pomoje ne bi smel biti komedogen.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Jaz ga uporabljam vsakodnevno in mi ni naredil niti ene nevščečnosti na obrazu.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

meni ni delal problemov, pa imam kar fajn obcutljivo kozo, je pa najbolje res sprobat :thumbsup:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Mineralcev sicer ne uporabljam, ker sem še vedno pristaš tekočih pudrov, ampak za poleti so pa idealni, da nimaš na sebi cele ‘fasade’ :)

Sama imam najsvetlejši odtenek. Puder nanašam s črnim flat topom od CS. Jaz ga malček otresem kar v pokrovček in vanj ‘pomočim’ čopič.
    Puder daje srednjo prekrivnost, obstojnost je tudi nekaj srednjega, nanašati pa je treba večkrat po malo oz. otresti čopič, saj lahko hitro izpade maskast MU.
    Puder naredi lepo, žametno polt, najpomembneje pa je, da koža DIHA in se počutiš kot da sploh nisi namazan.
    Sestavine ima za svojo nizko ceno res dobre, brez nepotrebnih primesi, sploh če ga primerjamo z dražjimi mineralci, ki nisi niti m od mineralov.
    Embalaža je okrogla škatlica s pokrovčkom na navoj in notranjim pokrovčkom s sitom. Lahko bi bila malce večja, to je pa tudi vse.

Nakup bom še ponovila, sploh za poleti mi je idealka. Sicer pa bo prišel prav tudi kot fiksirni puder :)

ocena 4/5

Profile photo of S
    S
    Član

Izredno dober Essence izdelek, ki ga vsestransko uporabljam. Imam dva odtenka 01 in 02, najsvetlejšega uporabljam kot korektor, zmešam ga namreč s kremo kar se super obnese.
    Dvojko uporabljam največkrat kot dodatek k tekočemu pudru, bodisi ga primešam, ko hočem povečano prekrivnost ali pa uporabim kot fiksator. Ne poslužujem se suhega nanašanja s čopičem, ker izpade preveč maskasto vse skupaj, kar mi ni ravno najbolj všeč.
    Če že, potem nujno uporabite kvaliteten čopič, ker pripadajoči Essence kabuki čopič je milo rečeno grozen.
    Sestavine so super brez odvečne navlake, por mi ne mašijo.
    Kar me moti je nerodnost embalaže, tako da vsebino vedno pretresem v drugi lonček.
    Cena je nizka – 3eure, tako da se vam izplača preizkusiti. :)

4/5

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

To je moj prvi mineralni puder in sem od njega pričakovala malo več.

Kupila sem ga v Muellerju in stal je okrog 3€.
    Imam mastno kožo, z izsušeno povrhnjico in ko sem nanesla ta puder je še bolj poudaril luske in suho kožo.
    Najprej sem ga nanašala s milerjevim kabukijem, ki je zelo trd, potem sem si nabavila nov čopič in nanos je bil malo lažji.

Zelo zgrešeni so odtenki, ki so samo trije in moraš biti velika srečnica, da ti kateri od njih točno ustreza; meni na žalost ne. Po nanosu nastanejo barvni flekci po celem obrazu. Imam 01 in 02 odtenka.

Glede na ceno (ki je res nizka), priporočam nakup, morda pa bo le kateri ustrezal.

Splošna ocena:
    3/5

Profile photo of gani
    gani
    Član

Kaj naj povem o temle majhnemu pudrčku?
    Sem kar zadovoljna z njim, ampak sem imela težave z nanašanjem, preskusila sem tri vrste čopičev :no: nazadnje pa uporabljam blazinico, ki je priložena max factorjevim pudrom v kamnu, šele sedaj sem skoraj čisto zadovoljna z njim, edinole prekrivnost me moti :ermm:
    hvalabogu pa imam trenutno lepo kožo, zato je niti ne rabim kaj dosti zakrivati :dance1: , tako da ni problema. Imam srednji odtenek. mešano kožo, nanos pudra se sploh ne opazi, samo malo obarva.
    Mislim da bom nakup ponovila :wink1:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Puder je na voljo le v 3 odtenkih, pa še ti so tako temni, da meni noben ne pristaja. Je manj prekriven, manj obstojen, por ne maši. S primernim čopičem (vsekakor ne z Essence kabukijem) nanos pride kar lep, seveda pa se ne more kosati z drugimi mineralnimi pudri. Cena je nizka (cca 3 EUR) in povsem primerna, količina pa kar radodarna. Čudno se mi zdi, da je rok uporabnosti zgolj 12 mesecev. Embalaža se mi precej praktična, saj je pokrovček embalaže ravno prav velik, da čopiču omogoča dostop do pudra. Embalaža ima tudi sito – sama sem jo že ponovno uporabila za druga mineralna ličila. Če bi morala oceniti, kako se obnese kot mineralni puder, bi mu dala 3. Sama pa najsvetlejši odtenek uporabljam kot bronzer (lička, nos, brada, čelo) in v takšni vlogi mi je mnogo bolj všeč, edino obstojen ni ravno dobro. Nakup bom še ponovila.

4/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

To je moj prvi mineralni puder, kupila sem ga iz gole radovednosti in zelo ugodne cene (sploh ker gre iz prodaje).
    Sama imam zelo svetlo polt, tako da sem si vzela dva odtenka (01 ter 02). Oba izgledata zelo temna v lonckih, toda sta cisto OK na moji kozi.

Kolicina je zelo radodarna.
    Imam mesano kozo, z zelo hitro mastnim nosom. Nanos sem v prvi uri ponovila, potem mi ji zdrzal brez problema ostalih 9 ur.

Prekrivnost je bolj slaba, ampak kaj vec tudi nisem pricakovala. Potrebovala sem nekaj lahkega, priblizno prekrivnega, kar bi lahko zmatiralo vse skupaj.

Kabuki, ki se ga da kupiti zraven je milo receno obupen, meni ni odgovarjal tako da sem ga podarila sestri, kateri je pa vsec.

Za to ceno je fenomenalen!

4/5

(nizam oceno ker pozimi mi ne odgovarja odtenek)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico