Droge, alkohol in cigareti

Ars Cosmetica Forum OSTALO "KOFETKANJE" Droge, alkohol in cigareti

Ta tema vsebuje 19 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Pink_Diamond Pink_Diamond 6 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

V čvekalnici je bilo ravno govora o kajenju, pa sem se spomnila teme izkušenj z drogami, alkoholom, cigareti. Ste kdaj kaj od tega in če še?

No pa da začnem, cigarete sem prvič poskusila nekje v 5., 6. razredu, prav kaditi pa sem začela v srednji (3-4) leta, potem sem prenehala. Najbolj mi je ostalo v spominu, ko mi je fant enkrat rekel, da ne bo živel s kadilko, ki bo vedno smrdela po cigaretih ko se bo poljubljal z njo. No tole mi je šlo tako pod kožo, da sem prenehala. Vse za ljubezen :cool: :lol1:
    Droge..ja tudi tole sem konzumirala :P sicer samo ganjo in nič drugega, enak čas kot cigarete, potem pa prenehala.
    Z alkoholom pa je tako, da tu pa tam še kaj popijem v družbi pa še to v normalnih merah. Drugače pa sem clean, sedaj me tu pa tam ubija samo še sladka, nezdrava hrana :lol1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Evo, jaz sem pa na področju cigaret in drog (mehkih in trdih) popolna čistunka.

Nikoli nisem dala cigarete niti v usta, kaj šele, da bi potegnila. Oče je bil blazno strasten kadilec in so mi cigarete od nekdaj smrdele in ko sem pred leti, ko sem se selila od doma, za šalo izjavila, da se selim, zato ker oče kadi (čeprav je kadil le na terasi in v garaži), je čez noč nehal … No, jaz sem se čez nekaj dni vseeno selila, on pa še danes ne kadi :thumbsup:

Tudi od drog nisem poskusila nič nič nič. Žal sem nekako 20 let od blizu blizu spremljala življenje odvisnika, najprej od mehkih drog, kasneje tudi od trdih drog, in mnogo kasneje od kombinacije vsega mogočega (uspavala, pomirjevala, alkohol, heroin, metadon). Ko vidiš propadati človeka in ko vsak dan gledaš, kaj počne sam s sabo in ljudmi, ki ga imajo radi, zeeelo premisliš, preden poskusiš kar koli tovrstnega.

Kar se alkohola tiče: v mejah normale in občasno je vino poleg kakšnega poletnega mojita tudi edini alkohol, ki ga sploh zaužijem.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Še ena čistunka, kar se cigaret in drog tiče.

Od alkohola pa redko kdaj oz. odvisno od priložnosti kaj spijem – vinček, koktejl, radler..

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pri meni je isto. Drog in cigaret se nisem pritaknila, alko pa občasno – z leti vedno manj in manj. Za Novo leto sva nazdravila z otroškim šampanjcem. :silly:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

@Saša wrote:

Ko vidiš propadati človeka in ko vsak dan gledaš, kaj počne sam s sabo in ljudmi, ki ga imajo radi, zeeelo premisliš, preden poskusiš kar koli tovrstnega.

S tem se pa strinjam, zaradi cigaretov mi je žal umrla babica (sama sem nehala pred tem ko se je to zgodilo) :sad3: R.I.P :angel2:
    Tako, da je to delno pripomoglo k temu, da sem zdaj proti kajenju in drogam.

Profile photo of darkrose
    darkrose
    Član

Sem totalka proti kajenju, drogam in alkoholu ker mi je to tako antipatično. Proti kajenju sem zaradi tega ker moj ata kadi in je res že verižni kadilec..Smrdijo mi cigarete in zavoham jih takoj :ermm: Alkohol pa zaradi tega ker sem marsikdaj vidla moje sošolke in sošolce nenormalno nalite alkohola kateri so bili naslednji dan ponosni na to da so bili koma in se niso ničesar spomnili. Sama še nikoli nisem kadila, jemala drog ali pa pila alkohola na tone in tudi ne nameravam :no:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Uf, pri meni je tudi tako, droge in cigarete ne, le alkohol tu in tam kak špricer, če je že res nujno.
    Je bilo pa enkrat ful smešno na neki zabavi, ko mi je na terasi en kolega porinil svoj cigaret v roko in rekel, če mu ga čuvam, da mora nekaj iskati v hišo. Takrat mi je pa šinilo v glavo, da bi ga iz heca pokadila do konca in to sem tudi storila. Ko se je vrnil, je bil zaprepaden: “A ti kadiš??” Ko sem mu odvrnila odločen “NE!”, mi je pa cigareta padla z ust na tla. :mistake: :cool:
    Od takrat se vsi smejimo, ko pomislimo, kakšna “strastna nekadilka” sem bila takrat! :lol3:

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Tud jaz ne kadim in ne pijem (samo, če je treba kaj nazdravt), o drogah pa niti govora!

Grozno mi je videt mladino, ki se na kakšnih žurih napije do konca… Pijejo, ker pač mislijo, da bodo zato frajerji in ker se drugače ne znajo sprostiti. Kakšne so pa lahko posledice prevelikega zaužitja alkohola oz. drog se pa niti ne zavedajo. :no:
    Sej ne rečem, da se sama nisem nikoli napila oz. da nism nobene cigarete pokadila, ampak sem na srečo spoznala, da mi to lahko samo škodi. :yes:

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

kadila nisem nikoli, v srednji šoli sem probala, ampak me je hitro minilo :)
    alkohola tudi zelo malo zaužijem, mogoče kako pivo poleti v vročini ali šampanjec na proslavah,
    dugače pa smisla v tem da sem pijana ne vidim…
    sm bila parkrat še v srednji šoli ter bolj na začetku faxa, pa me je na srečo tudi minilo :P
    kakšnih drugih drog pa tudi od daleč ne povoham :no:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz isto, cigareti mi smrdijo, drog nisem nikoli probala… Alkohol pa občasno, mogoče po kosilu kakšen kozarec vina, včasih pivo ali pa borovničke (mama zelo dobre naredi), ravno strasten pivec pa nisem, mi tudi alko smrdi.
    No ja, moja edina ”droga” je kava, te se pa ne odrečem :lol1:

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Z alkoholom imam nekaj izkušenj, ampak nič takih, da se ne bi spomnila ali vedela kaj počnem- če je katera štajerka, potem ve kakšno je na veselicah, diskačih in koncertu radia City :devil: divje v gl…
    Droge?Še videla jih nisem v živo :ermm:
    Kave tudi ne maram, cigaret še manj…v glavnem, čista sem :yes:

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Moja edina droga je čokolada :lol1: :tongue2:

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Če se to šteje kot droga, potem pa: “Sem Emanuela in sem čokoholik.”

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

@emanuela wrote:

Če se to šteje kot droga, potem pa: “Sem Emanuela in sem čokoholik.”

:lol5:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Hihihi, Emanuela, ta je pa dobra! :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico