Domači pripravki za nego

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Domači pripravki za nego

Ta tema vsebuje 65 odgovorov, ima 26 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 4 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ja, se že nekaj časa pripravljam na nakup jojobinega olja, ki bi ga uporabljala v mešanici s še kakšnim,ki je fajn tudi za zrelo oz.starajočo se in poškodovano kožo. Boragino ali pa svetlinovo.
    Baje, da je odlično tudi olje iz semen šipka.

Avokado pacam po sebi le takrat, ko ga uporabim tudi v kuhinji :) .

Sicer pa dam k avokadu še č.ž.pivskega kvasa, č.ž. spiruline v prahu in malo limoninega soka. Zaradi spiruline je stvar prav ogabnega videza :vomit: .
    Spirulina prav tako baje deluje blagodejno za starajočo se in poškodovano kožo. Baje, če redno uporabljaš masko s spirulino, pomaga pri aknasti koži. Seveda bi jo v tem primeru morala vmešat v olja, ki si jih ti svetovala. Limonin sok pa je v redu, a ne?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ni potrebe da mešaš olja- uporabljaj nekaj časa jojobino pa potem presedlaj na svetlinovo ali boragino. Recimo svetlinovo pozimi, jojobino poleti.
    Par kapljic limoninega soka je okej- za maske. Za olja pa boljše da kar sama uporabljaš ali pod kakšno dobro kremo. Težko je te kapljice dobro in enakomerno zmešat v olje :potion:

Za spirulino ne vem, kaj vse vsebuje oz. kaj bi lahko bilo odgovorno za njen učinek..če kaj najdeš, javi :lashing:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Spirulina je gojena modrozelena alga ( Arthrospira platensis ) zelo bogata z betakarotenom in ostalimi karotenoidi, ima tudi veliko železa, vitamina K, natrija, klorofila in fikocianine.
    Ti to kaj pove :dontknow: ?

To sem prepisala s stekleničke…drugače pa jo zaradi železa priporočajo tudi vsem, ki jim manjka železa v krvi.
    Dokazano deluje. Prijateljica ima večkrat težave s slabokrvnostjo in vedno ji zdravnik predpiše železove tablete, po katerih pa ji je tako slabo :vomit: , da komaj živi. Nazadnje se je le odločila za nakup spiruline in krvna slika se ji je prav tako izboljšala – pa še s slabostjo se ji ni bilo potrebno več boriti.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Torej bi bilo to nekaj zame. Bo treba sprobat. :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Klorofil naj bi zaradi podobne sestave kot hemoglobin pomagal pri slabokrvnosti, imel naj bi tudi protivnetno delovanje. Jaz ima trenutno doma Algoactiv+ z zelenimi algami.

Za kožo- sklepam da kot antioksidanti (karotenoidi) in kar se tiče mozoljev- protivnetno.
    ..spirulina za dodatek k home-made maskam: :yes:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Super! :crazyhappy:
    Se pa na vonj še vedno nisem navadila….Za prehrano uporabljam raje le tisto v obliki tabletk. Ko imam pa na obrazu masko, pa pač malo potrpim.
    Vse za lepoto :lashing: .

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Tudi tale maska je prav fajn. Odlična je za suho in starajočo se kožo. Lahko si jo naredite tudi trikrat na teden.
    Jaz, ki imam starajočo se in mastno kožo :cry1: , si jo naredim le enkrat na dva tedna.
    Glavna sestavina je banana,ki je eden najbolj hranljivih sadežev, kar jih poznamo. Vsebuje vitamine A, B, E in F, ter zelo veliko magnezija, kalija, železa, cinka in joda.
    Banano pretlačim in zmešam z eno žlico medu ter malo limoninega soka. Če imate kožo suho, raje limonin sok izpustite, je pa super za mešano in mastno kožo.
    Masko nanesite na očiščen obraz in vrat in pustite delovati 30 minut.
    Odlično tudi kot zajtrk ali malica! :food:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

MASKA ZA SUHO KOŽO:
    1 avokado
    1 velika žlica sladke smetane

MASKA ZA VSE TIPE KOŽ:
    2 veliki žlici čistega gela aloe vera
    par kapljic boraginega olja
    Kapljice olja je najbolje na začetku dobro premešati z manjšo količino gela aloe in potem postopno dodajati preostali gel

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

oo zelo uporabna tema…vasih se mi celo da kaj packat doma, če imam čas :)

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Danes sem si naredila masko iz spiruline z glino, ki je hkrati tudi piling :potion:

2 žlici gline sem zmešala z 1 žlico spiruline in primešala 1 žlico jojobinega olja. Potem sem prilila 3 žlice ohlajenega rmanovega poparka in pustila 30 minut, šele potem dobro premešala, da sem dobila gladko zmes.
    Masko sem nanesla na očiščen obraz in pustila delovati 20 minut. Potem sem nežno sprala s krožnimi gibi.

Spirulina: bogata z betakarotenom in elementi v sledovih.
    Glina: globinsko čisti, posrka nečistoče, kožo nahrani z minerali.
    Rman: kožo napne, osveži, razkuži.

Maska je primerna za vse tipe kože. Zelo blagodejna je tudi za starajočo se in poškodovano kožo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nejka, kako se je maska/piling obnesla?

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Odlično!
    Sem si jo včasih redno enkrat na teden pripravljala…potem pa je prišlo obdobje (par let), ko nisem utegnila ali pa sem pozabila. Tako, da sem si po dolgem času pred dnevi končno spet kupila glino.
    Ko sem masko sprala, sem si obraz osvežila še z ohlajenim rmanovim poparkom, ki je odličen za mastno kožo. Pa jojobino olje za konec seveda!
    :flower5:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ananasova maska

Ananas prerežemo, odrežemo manjši kos in ga olupimo. Meso zmeljemo v mešalniku. Za pripravo te maske lahko uporabimo tudi trši srednji del sadeža. Kaši primešamo 2 žlici kamiličnega poparka in 2 žlici moke, da maso zgosti. Namesto moke lahko uporabimo glino ali pivski kvas. Dobro premešamo. Nanesemo na obraz in vrat, predel okoli oči raje izpustimo. Pustimo na koži 15 minut in speremo z vodo. Kožo pomirimo še z kamiličnim poparkom.

Maska je primerna za vse tipe kože. Še posebej za poškodovano kožo. Naredimo si jo lahko enkrat na teden.
    Tisti, ki imate občutljivo kožo, masko poskusite najprej na notranji strani roke.

Ananas vsebuje poleg encima bromelaina veliko vitamina A, vitamine B skupine, C vitamin, kalij, magnezij, mangan, železo, žveplo in mešanico citronske in jabolčne sadne kisline.

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Maska primerna za mlado kožo in deluje proti mozoljem ter ogrcem:

– kvas (sveži), en zavitek
    – mleko (ali voda)
    – limonin sok (jaz osebno dam raje več tekočine iz limone in manj mleka)

Sestavine zmešamo skupaj (masa mora biti dovolj gosta, da ne kaplja z obraza). Nanesem s prsti ali čopičem na očiščeno kožo, pustimo 20 minut (v tem času se maska zeloooo strdi) potem pa spiramo z ne preveč toplo vodo. Ko maske ni več, na obraz nanesemo običajni čistilni tonik, ki ga uporabljamo in na koncu še dnevno kremo (ali nočno, če se odpravljamo spat).
    In voila, ogrcev ni na spregled, koža pa je mehka in osvežena ter enakomernega videza. Juhej :D:

(To masko uporabljam že nekaj let, enkrat na teden si naredim še peeling obraza in pa parno kopel)

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Jaz pa zmešam kvas in limonin sok z malo jojobinega olja.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico