Dodatki za lase+nohte+kožo (splošno)

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Dodatki za lase+nohte+kožo (splošno)

Ta tema vsebuje 175 odgovorov, ima 43 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 1 leto, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Super zadeva za kožo, lase in nohte je Perfectil. Prehransko dopolnilo, ki se ga da kupiti v Dm-u ali v nekaterih lekarnah. Vsebuje pa vitamine B- kompleksa in vitamin D, cink, selen ter druge minerale ter izvleček grozdnih pešk. Meni se je po 3 mesečnem jemanju stanje opazno izboljšalo: lepši in bolj trdni nohti ter nič mozoljčkov.

Najcenejša varianta je pa uživanje kvasa vsako jutro. Jaz tega sicer nisem poskusila, je pa menda kar učinkovito.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@anchy wrote:

Najcenejša varianta je pa uživanje kvasa vsako jutro. Jaz tega sicer nisem poskusila, je pa menda kar učinkovito.

Vendar je treba tu dodati, da je treba uživati pivski kvas in ne pekovski kvas, ki ga poznamo pri nas (Fala, ipd,.). Pivski kvas se v glavnem dobi samo v stisnjenkah (Bierhefe, npr. DM, lekarne, itd.) ali pa razsut (Biotop).

Enostavnejši za uživanje je vsekakor tisti v stisnjenkah, razsutega je treba namreč razmešati s tekočino in spiti (za mešanje zaradi okus najbolj priporočajo jabolčni sok).

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Zdaj pa na kratko napišite katere tablete, kje se kupijo itd. :blush1:

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Saša, hvala za dodatne info :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mogoče katera ve, če je na izdelku Biotop napisano, kakšna je vsebnost vitaminov in mineralov?
    ..da bi lahko sami malo preračunali, koliko ga je treba dnevno jemati?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

..kot je že anchy omenila, te kapsule so primerne za izboljšanje kože, nohtov in las.
    Zelo primerne tudi za jemanje med in po počitnicah (pač pri večjem izpostavljanju soncu); jaz bi jih jemala kakšne dva-tri mesece, potem pa se skoncentriraš na bolj specifično težavo in jemlješ malo manj “splošna dopolnila”.

Super zadeva za začetek, ko se želiš celostno lotiti izboljšanja izgleda las, nohtov in kože :mirror:

LINK do tabele z vsebnostjo vitaminov in mineralov v Perfectil-u.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Goga, v DM in lekarnah (ter parafarmacijah) dobiš Tartexov pivski kvas, ki je meni najljubši:

(manjši in večji, večji se bolj splača)

Sicer sem pa že v Franciji pred leti jemala Oenobiol Fortifiant Capillaire (klik), nad katerim sem bila takrat totalno navdušena (tudi Bierhefe me ni toliko navdušil, čeprav sem ga res dolgo redno jemala, sploh ker se Oenobiola pri nas dolgo ni dobilo).
    Zadnjič sem si ga privoščila, čeprav je kar zasoljena cena – skoraj 20 EUR za 60 tablet (1 mesec), ker imam z nohti res težave in bi jih rada spravila k sebi.

Seveda je pivski kvas (tartex) precej cenejši, tako da se vsak sam lahko odloči.

Drugače pa sem vmes jemala tudi Fidifarmov Biotin (klik) in Fidival retard (klik), ki tudi nista draga.

Vse, razen Oenobiola, dobiš v DM ;)

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Saša, hvala za info :flower2:

Profile photo of AnaMaria
    AnaMaria
    Udeleženec

Ravno danes sem v lekarni kupila tbl za kožo, lase in nohte Dr. Bohm od Apomedice.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Imam doma Perfectil kapsule in se vrednosti na škatlici in vrednosti v tabeli na njihovi strani ne ujemajo :confused: ..

RAZLIKE:
    vitamin E – tabela na netu: 40 mg, na škatlici: 10 mg
    vitamin B1- tabela na netu: 8 mg, na škatlici: 1.4 mg
    vitamin B2 – tabela na netu: 4 mg, na škatlici: 1.6 mg
    vitamin B3 – tabela na netu: 18 mg, na škatlici: 17 mg
    vitamin B6 – tabela na netu: 10 mg, na škatlici: 2 mg
    folna kislina – tabela na netu: 500 mcg, na škatlici: 200 mcg
    vitamin B12 – tabela na netu: 9 mcg, na škatlici: 2 mcg
    pantotenska kislina – tabela na netu: 40 mg, na škatlici: 6 mg
    železo – tabela na netu: 12 mg, na škatlici: 9 mg
    jod – tabela na netu: 200 mcg, na škatlici: 150 mcg
    mangan – tabela na netu: 0.5 mg, na škatlici: 2.7 mg
    baker – tabela na netu: 1 mg, na škatlici: 1.2 mg
    selen – tabela na netu: 100 mcg, na škatlici: 50 mcg
    krom – tabela na netu: 50 mcg, na škatlici: 25 mcg

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tele kapsule so mi všeč.

Nurture Skin Nourishment Supplements – For Inner Skin Nutrition:
    Borage oil, Grape seed oil, Fish oils, d alpha tocopherol (natural vitamin E), Grape seed extract, Ascorbic acid (Vitamin C), Aerosil 300 (Silicon dioxide), Soya lecithin, Natural beta carotene, Vitamin A, Vitamin D. Capsule shell: Fish gelatin, Glycerol, Titanium dioxide, Red and black iron oxide.

Per 2 capsules (the percentage RDA is shown in brackets): Borage oil 250mg, Grape seed oil 240mg, Fish oil 200mg, Vitamin E 100mg (100%), Grape seed extract (equivalent to 400g of whole grape seed) 80mg, Vitamin C 60mg (100%), Soya Lecithin 15mg, Bet Carotene 5mg, Vitamin A 400µg (50%), Vitamin D 5µg (100%).
    VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zanimiva sestava..sploh, če želiš poskusit kakšen tretma z boraginim oljem :)

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Jaz pa prisegam na jabolčni kis :)) resno. Odkar ga pijem vsakodnevno, mam čist shiny laske, močne nohte (se mi zdi, da mi še rastejo hitreje) in lepo kožo brez napak.
    Plus tega, da pozitivno vpliva še na postavo, nimam kej za dodati. Moj favorit številka 1. :thumbsup:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Uh, samo upam, da imaš močan želodec ;)

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Imam hehe… Sej ga pijem razredčenega in ko se enkrat navadiš, ti je prou v redu, nepogrešljiv okus :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico