Dnevna krema/losjon za mešano kožo z UV filtri

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Dnevna krema/losjon za mešano kožo z UV filtri

Ta tema vsebuje 510 odgovorov, ima 57 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Lissa Lissa 3 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Ohoj!
    Jaz pa trenutno uporabljam Vichy aqualia thermal light… Obup… In iščem alternativo z zadovoljivim UV filtrom, vlažilno in ne premastno, nekomedogeno ter po možnosti z bolj naravnimi sestavinami. Ima katera kakšne fajn izkušnje s kakšnim izdelkom :wink1: ?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Malo sem zadnje čase brskala po sestavinah (ker zgleda, da nas je večina v lovu za lahkim nekomedogenim losjonom, s čim manj parabeni in solidno zaščito) in mogoče bom sprobala Eucerinov Q10 Active fluid:
    Aqua, Glycerin, Octocrylene, Distarch Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Alcohol Denat., Sorbitan Stearate, Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Tetrasodium Iminodisuccinate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ubiquinone, Trimethoxycaprylylsilane.

Zaščita je obojna (več je UVB filtrov), namenjen je mešani do normalni koži, komedogen ne zgleda, ima en antioksidant Q10 (ubiquinone).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Še en zanimiv losjon z zaščito:
    Amway Artistry Clarifying Balancing Moisturiser with SPF 15aktivni sestavini oz. filtra sta Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid 3.5% in Zinc Oxide 3.92%;
    ostale sestavine: Water, Dimethicone, Glyceryl Dilaurate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Vitis Vinifera Extract, Phospholipids, Panax Ginseng Extract, Panthenol, Proline, Sodium Hyaluronate, Sphingolipids, Cholesterol, Cetearyl Glucoside, Acrylates Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Fragrance, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate.

Sestavinsko zgleda uredu, lahko bi dodali še kakšen UVA filter.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Clinique Superdefense varianta za mešano kožo (mislim da je za mastno do mešano) matira dobro; filtri so UVA in UVB (obojni organski..če se ne motim, ne vsebuje mineralnih filtrov). Jaz sem jo nekaj časa nazaj samo stestirala in občutek na koži je bil super. Ima pa mislim da kar veliko različnih antioksidantov, kar se je že izkazalo, da ni najbolje.

Profile photo of hudicka
    hudicka
    Član

Evo iz glave ene par predlogov dnevnih krem z dobrimi filtri:
    Vichy ima zdaj aqualio thermal UV SPF 15 PPD 18, po sestavinah sodeč bi znala biti zelo vredu.
    LRP hydraphase XL legere (obstaja še riche) imam doma, meni je super ima pa SPF 15 PPD 11. LRP ima še active-C XL SPF 12 PPD 7 in active-C fluide SPF 15 PPD 7 in pa redermic XL vse znajo biti glede na sestavine zelo fajn zadeve, samo se jih zaenkrat se mi zdi še ne dobi pri nas.
    Avene ima tudi podobno stvar hydrance optimale SPF 15 PPD 10.
    Pa sigurno jih je še malo morje vrednih omembe, pa se jih sedaj ne spomnim.

Clinique superdefense ima če se ne motim za filtre samo ethylhexyl methoxycinnamate + butyl methoxydibenzoylmethane, ki sta že sama po sebi med manj stabilnimi filtri, skupaj se pa še dodatno destabilizirata, tako da jaz se pri tej kremi nebi zanašala na zaščito. Zraven je pa še benzophenone-3, ki je po nekaterih raziskavah toksičen (pod vplivom UV žarkov začne razpadati na toksične snovi). Pa še kot je Nina rekla vsebuje toliko različnih snovi da samo bog ve kako te med sabo interagirajo. In glede na ceno dvomim da bi jo kdo nanašal v zadostnih količinah da bi res dobil ven omembe vreden SPF. Ampak feeling na koži je pa res fajn :wink2:

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Helo!

Meni je pa kolegica farmacevtka priporočila kremo La Roche-posay Hydraphase XL Legere ter mi jo dala tudi za stestirat. Ima zaščitni faktor SPF 15 ter UVA 11 PPD. Na koži je občutek super, samo pa nimam originalne embalaže in nimam sestavin :cry1:
    Je katera že uporabljala to kremico in jo tudi sestavinsko analizirala?

Lepo bodite!

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Evo, še sestavine od Legere:
    Aqua, C12-C15 alkyl benzoat, glycerin, cyclohexasiloxane, octocrylene, diisoppropyl sebacate, butyl metoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, dimethicone, drometrizole trisiloxane, potassium cetyl phosphate, triethanolamin, peg-100 stearate, steryl alcohol, glyceril stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, palmitic acid, sodium cocoyl sarcosinate, zea mays, prunus armeniaca, passiflora edulis, oryza sativa, dimethiconol, disodium edta, xanthan gum, acrylates, acrylates copolymer, myristic acid, isobutane, tocopherol, ascorbyl palmitate, sodium hyaluronate, BHT, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, parfum

Kaj mislite?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zaščita obojna, vlažilci so, kot antioksidanta sta vitamina E in C- za učinkovito antioksidantno delovanje je pomembna prava kombinacija in pravilno razmerje med njimi.
    Drometrizole trisiloxane je dovoljen v EU kot filter, v ZDA pa samo kot zaščita za sestavine v kozmetičnem izdelku.

Meni se zdi okej- zaščiten, lahek, vlažilen in še anti-aging.

Info glede Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid:
    V EU se uporablja kot UV filter (UVB); v ZDA se, kadar se uporablja kot filter v OTC izdelkih, imenuje Ecamsule, kadar pa je v izdelku z namenom zaščite ostalih sestavin- takrat se imenuje Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid.

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Ohoj!
    Ja, meni je LRP Hydraphase XL leger po parih tednih uporabe ful fajn. Ni premasten, super feling na koži. Priporočam :wink3:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem dobila testrčke od Hydraphase XL legere, bom poročala :wink1:
    Anchy, se na dolgi rok pri tebi še vedno dobro obnese?

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Meni je drugače fajn, le premalo masten za nekatere dele obraza. Tam kombiniram z Weleda kremo Iris, pa je pol kul.
    Drugače pa trenutno testiram od Nuxe kremico Soleil Prodigieux z zaščitnim faktorjem in rahlo samoporjavitvenim efektom. Super po nekaj dnevni uporabi, le vonj ima obupen :no: Se ga kar ne morem navadit.
    Bom ob priliki napisala sestavo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sprobala Hydraphase XL legere pa mi ni najbolj odgovarjala. Tekstura na začetku je uredu, potem se pa kar kmalu začnem svetit, moti me občutek da imam na koži kremo – možno, da je za moj filing malo preveč silikonov. Jaz je ne bom kupila..moram spet v boj za novo dnevno lahko kremo s faktorjem :ride:

Profile photo of hudicka
    hudicka
    Član

Ja večni lov za idealno kremo z zaščito :). Nina si že kaj bližje najdbi tega “zlatega zaklada”.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Joj..ne :roll: ..še kar ne najdem idealne kombinacije. Sem prišla celo tako daleč, da sem že gledala, če bi kje bil izdelek, ki bi vseboval super UV zaščito z minimalno vsebnostjo ostalih sestavin, da bi potem kar to nanesla čez dnevno kremo.. :))
    ..še vedno iščemo :P

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Mogoče bi pa to bilo še najbolje. Te kreme z zašč.faktorji meni povzročijo celo zmešnjavo na koži. Skoz je kaj motečega zraven, ki mi maši pore. Pa zdaj, ko sem končno našla super dnevno kremico…samo še faktor čez, pa je :naughty: ..Pa ni tako enostavno, a ne?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico