Dnevna krema

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Dnevna krema

Ta tema vsebuje 947 odgovorov, ima 107 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of rabarbara rabarbara 1 leto, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pred kratkim sem zamenjala Loccitanov losjon immortelle s faktorjem za LRP Hydraphase xl legere..še testiram :yes:

Profile photo of sarchy28
    sarchy28
    Član

nina,upam,da mi boš znala povedat nekaj o kremi loreal dermo-expertise happyderm.

njene sestavine so:

aqua,glycerin,alcohol denat,cyclohexasiloxsane,caprylic capric tryglyceride,dimethicone,silica,peg-20 methyl,glucose,sesquistearate,ammonium,polyacryloyldimethyl taurate,hdi trimethylol hexyllacetone crosspolymel,theobroma cacao extract,sodium hyaluronate,cyclopentalsiloxane,butylene glycol,dimethiconol,divinyldimethicone,mica,sodium methylesculetin acetate,tocopherly acetate,benzophenone-4,ci 77891 titanium dioxide,c12-13 pareth-3,methylparaben,chlorphenesin,diazolidinyl urea,tetrasodium edta,phenoxyethanol,propylparaben,ci 14700 red 4,ci 47005 yellow 10,parfum,limonete,hexyl cinnamal,citronellol,geraniol

res veliko zakompliciranih besed! :lashing:

Sem prestavila v ustrezno temo. gejba

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

uh alkohol denat na tretjem mestu :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Krema je po sestavinah sodeč vlažilna, na koži deluje mehko in se lepo razmaže (zaradi silikonov), plus za antioksidant vitamin E.
    Minusi te kreme: ni primerna za občutljivo kožo, vsebuje barvila, dišave, denaturiran alkohol (tega jaz izjemoma toleriram pri npr. kakšnih drugače dobrih kremah za sončenje) vsebuje tudi enega od UV filtrov, ki ni ravno najboljša izbira.

Povzetek – predvidevam, da krema na koži pusti okej občutek, osnovno funkcijo vlaženja kože opravi, vendar sestavinsko nikakor ni za občutljivo kožo in na splošno ni noben presežek.

sarchy28
    Član

hvala!
    no za zdaj mi lepo vpliva na kožo.sicer nimam občutljive kože ampak mešano.
    a je krema OK za mešano?

drugače pa hvala.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sarchy – na trgu je veliko boljših krem kot ta.
    Jaz osebno bi se raje izogibala alkohol denatu v v kozmetiki, ker enostavno ne veš kakšna je koncentracija le tega v izdelku ter kakšno škodo lahko povzroči na dolgi rok. Edina izjema, kjer sem ga sploh pripravljena tolerirat so SPF kreme, pa še tu ugotavljam, da je več minusov kot plusov.

Meni bi ta krema zelo verjetno povzročila izbruh mozoljev.

P.S. Koža je lahko občutljiva ne glede na to ali je mastna, mešana ali suha … nažalost ni nobena “skupina” izjema. :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@sarchy28 wrote:

hvala!
    no za zdaj mi lepo vpliva na kožo.sicer nimam občutljive kože ampak mešano.
    a je krema OK za mešano?

drugače pa hvala.

Krema bi pri mešani koži lahko mašila pore in na splošno ti je ne bi priporočala – kljub trenutnemu ugodnemu efektu po nanosu na kožo, s to kremo na dolgi rok ne boš ravno koristila svoji koži (tudi če tvoja koža ni zelo občutljiva). Ni ti je potrebno “takoj metati v koš” – je pa bolje, če za naslednjo kremo izbereš kaj sestavinsko boljšega :) ..ti bomo z veseljem pri tem pomagali.

sarchy28
    Član

sem si že kupila novo od bio droge,puran formula,po nasvetu kozmetičarke. :))

Profile photo of gracekelly
    gracekelly
    Udeleženec

Drage moje, potrebujem nasvet: moja koža je suha,občutljiva in “zrela”. Potrebujem dobro kremo in kakšen serum.
    Imate kakšno idejo? gracekelly :roll:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Predlogi:
    – Kneipp mandljeva krema
    – Seba Med za suho kožo (s fitosteroli), tudi Seba Med Q10 je zelo dobre sestave
    – avokadova obnovitvena krema Essential Care (zvečer je optimalna kombinacija s superfruit koncentratom, tudi od EC)
    – jojobino olje in olje makadamije se zelo dobro vpijeta, tako da ju lahko naneseš pod kremo (namesto seruma)
    – serum Suki s korenčkom
    – Alverde krema za suho kožo divja vrtnica (če bi ti bila premalo, lahko brez problema spodaj daš serum ali olje)
    – kapsule Balea vital pflege konzentrat (naneseš pod kremo) LINK

Zelo dobro je, če izdelki za tvoj tip kože vsebujejo avokadovo in svetlinovo olje. Med sestavinami pogledaš, če je navedeno persea gratissima (avokado) ali oenothera biennis (svetlinovo olje).

Če se še spomnem na kakšen primeren in dober izdelek – bom še dodala :) .

gracekelly
    Udeleženec

Nina hvala. Zelo si mi pomagala.Kneippovo kremo uporabljam že kar nekaj časa, vendar bi rada poizkusila tudi kaj drugega.
    Grem v nabavo, potem pa poročam o rezultatih.
    Super forum. Končno strokovno znanje in ne “kar neki”
    gracekelly :D:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če boš v dvomih glede kakšnega izdelka – kar vprašaj..ga bomo z veseljem vzeli malo pod drobnogled :wink1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Še dodajam na seznam za suho in zrelo kožo:
    – Clarins olje za obraz Santal face treatment oil
    – Alverde krema avokado
    – Eucerin pomirjujoča krema za obraz 12% omega

gracekelly
    Udeleženec

Nina zabeleženo. :lol1: gracekelly

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Jaz imam tole dnevno kremo:
    http://www.srcek.si/si/dnevna-obnovitvena-krema-damascanske-vrtnice-i409.shtml

In tudi je primerna za suho, zrelo kožo. Krema mi je odlična, vsekakor priporočam ljubiteljicam Narave.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico