Depilacija & vraščanje dlačic

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Depilacija & vraščanje dlačic

Ta tema vsebuje 64 odgovorov, ima 18 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of anncheek anncheek 6 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

Čao!
    Zbiram nasvete, kako preprečiti vraščanje dlačic po depilaciji. :help:

To se mi dogaja zadnjega pol leta nonstop (prej se mi ni nikoli) in to ne glede na vrsto depilacije (britje, voskanje, uporaba epilatorja).

In izgleda prav grdo :sad1:

Poskusila sem že s pilingi, s kremami po depilaciji, pa ni nič boljše. Moja zadnja pridobitev je Veet krema proti vraščanju dlačic, ki preprečuje rdeče madeže in vnetje. No, meni jih ne :devil:

Ima katera kake izkušnje s tem? :lashing:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Jaz s tem nimam več takih problemov, odkar hodim na depilacijo z voskom – za primer, sedaj imam recimo vse skupaj 3 vraščene dlake, prej sem imela pa samo na bikini predelu celo kolonijo pravih bul.

Uporabljam še piling in občasno oz. po potrebi malo kreme za mozolje.

Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

Meni se to dogaja tudi, ko grem h kozmetičarki na voskanje :huh?:
    Mogoče bo treba salon menjat…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@andreja wrote:

..Zbiram nasvete, kako preprečiti vraščanje dlačic po depilaciji..

Dosledno pred vsako depilacijo piling (če uporabljaš voskanje, ki dol potegne še nekaj celic zgornjega sloja potem ne pregrobega pilinga neposredno pred depilacijo).

Kreme, ki preprečujejo vraščanje dlačic, imajo za takšno delovanje navedene razne rastlinske izvlečke- glede tega delovanja se lahko bolj kot ne nasloniš samo na zagotovilo proizvajalca, po razni literaturi takšno delovanje teh izvlečkov večinoma ni zabeleženo..torej verjameš proizvajalcu ali dobiš pozitivne izkušnje od uporabnikov.

Pri vnetjih in proti vraščanju dlačic naj bi dobro pomagal salicilni 2-odstotni špirit: vodno-etanolna raztopina salicilne. Kako ta stvar v praksi deluje ne vem, ker še nisem sprobala. Sicer je takšna raztopina po mojem mnenju bolj primerna za nanos na manjše predele, za noge, kjer je koža že ponavadi bolj suha pa bi bilo bolje nekaj, kar ima še negovalne lastnosti.

Jaz se po depilaciji (ne takoj po, ampak naslednji dan, ko ni več vneto) mažem po nogah s kremo od Avona, ki ima glikolno kislino- da se zgornje poroženele celice (korneociti :wink1: ) sproti in malo hitreje odstranjujejo. Glede tega salicilnega špirita bom pa jaz pogledala, če bi se dalo kaj bolj negovalnega skupaj namešat in jim bom rekla v lekarni naj mi nardijo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

V lekarni imajo recepture samo za etanolno vodne raztopine (vsaj tako so mi rekli). Takšna raztopina pa kot že rečeno za večje območje ni primerna, ker bi preveč izsušila in/ali iritirala.

Profile photo of Andreja
    Andreja
    Udeleženec

Hvala, Nina :flower2:
    Danes sem se na novo založila s peelingom :)

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Če se briješ, je dobro preveriti britvico če ni že stara in jo zamenjaš z novo.
    Drugače pa jaz uporabljam Balein peeling za telo (vonj jogurt-malina) in je OK, plus tega pa uporabim še tisto peeling mrežasto gobico za telo.
    Po britju oz depilaciji z aparatom pa ne dajem na razdraženo kožo ničesar, samo pod mrzlo vodo grem, čez en dan si pa namažem z otroškim mlekom Nivea Nutri Sensitive.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Po depilaciji je moje najnovejše odkritje maslo za nosečniške trebuščke od Essential Care – res super stvar :yes: ..jaz imam z večino izdelkov po depilaciji težave (tudi z nekaterimi olji)

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

za po depilaciji se mi res super obnese Balea kremica za po depilaciji (ponavadi jo imajo tam med izdelki za dep.), res edina stvar po kateri nimam naslednji dan NIC rdece,nobenih pikic,nic vrascanja….vedno pa pazim da si naredim prej piling,operem predel s toplejso vodo, ko koncam pa s hladno, dobro obrisem in potem takoj namazem s to kremico

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

@tassa wrote:

..Tudi jaz imam epilator in po njem imam res dlje časa gladke noge, vendar mi ne normalno vraščajo dlake in ko začnejo rasti se vsaka dlaka posebej vname in ni nič kaj prijetno ne na dotik in tudi ne na pogled. Uporabljam tudi kremo VEET proti vraščanju pa žal ne pomaga. Tako da največkrat opravim kar z venusko.
    Ali ima katera še kak recept proti vraščenim dlakam?

moj recept proti vrascanju:
    pred epilacijo si noge stusiras s toplo vodo (da se pore odprejo)in naredis dober piling, pa voda naj bo res topla. Potem obrišeš do suhega in zacnes depilirat. Ko koncas noge takoj stusiras s hladno vodo in namazes z Balea kremico za po depilaciji. Ce se ti dlake res fejst vrascajo bi jaz na tvojem mestu delala potem še vsak dan/vsak drugi dan piling in se po umivanju vedno namazala z balea kremico. Probaj enkrat, morda ti bo ustrezalo :thumbsup:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

bo očitno res treba probat tole kremico od Balee, ker jo ful neki hvalijo :confused: ob vseh kremcah, ki sem jih sprobala je že čudno, da nism tut te :))

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Meni pa je po depilaciji odličen Obnovitveni losjon od Essential Care. Tudi sicer je ta losjonček kar uporabna reč. Super je za vzdraženo, tudi srbečo kožo, opekline, ureznine, za lišaje, ekceme. Enkrat sem se opekla na pečici in sem se potem par dni mazala z losjonom, pa se je zelo hitro zacelilo in ni niti mala brazgotinica ostala.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

ta losjon je res super, sam kaj ko je tako drag :ermm:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz se kar z BabyLove Sensitive kremo z cinkom namažem, je čisto ok pa še poceni.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tale res dela čudeže (vsaj meni), če nebi bila tako težko mazljiva, bi bila seveda še boljša :P ma super je, kaj se pritožujem, pa še ugodna je ja :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico