Depilacija bikini predela

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Depilacija bikini predela

Ta tema vsebuje 50 odgovorov, ima 22 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of metuljceek metuljceek 3 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of metuljceek
    metuljceek
    Član

Pozdravljene!

Imam težave s tem, kako odstraniti dlake iz bikini predela….prebrala sem temo o depilaciji, pa nikjer nisem zasledila kaj uporabnega za bikini, probala sem namreč:
    britje z navadno britvico: dobila sem mozoljčke :veryangry:
    depilacijsko kremo: kratkotrajen učinek, do 2 dni, tudi po odstranjevanju so se poznale “črne pikice”, ker dlak ni popolnoma uničilo… :no:
    puljenje s pinceto: dlake so ponovno prišle na plano čez teden dni, kar se mi zdi prekmalu, saj ste druge pisale da so vam ponovno zrasle šele čez tri tedne, en mesec…poleg tega, je bila situacija čez en teden obupna – vraščene dlake in posledično polno mozoljčkov… :veryangry:

Zelo bi rada oblekla kakšne bikini kopalke, nazadnje sem jih pri 12 letih…do sedaj sem problem rešila z boks kopalkami, ampak jih je težko najti…sploh sedaj ko je popularen bikini :unsure: nevem kako ta problem rešujejo druge punce, tako da bi vas rada vprašala za kakšen dober nasvet, če ga imate :)) hvala za pomoč! :gjump:

Jaz si z bikini vosek trakovi :))
    Pri meni same pozitivne izkušnje, razen tega, da zelo boliiiii :unsure: in da moraš kar velikokrat potegnit…

Profile photo of Casandra
    Casandra
    Član

Hja,imam enak problem, pa seveda čisto črne, in močne dlake na intimnih delih in pod pazduho, tako da se mi zmeraj vidijo pikice. Mene tudi zanima kaj druge naredite da nimate teh problemov. Trenutno imam kar Weetovo kremo za pod tuš, ki je sicer za noge,ampak jo uporabljam na intimnem delu in po stegnih. Prvi dan je ok, pikice se vseeno vidijo, naslednji dan je že vse nazaj, potem pa ne vem več kaj naj naredim, ker so prekratke da bi krema kaj naredila ( pa prestrupena je da bi jo tako pogosto mazala naokoli). Drugi dan ponavadi rešujem z britvico, rezultat pa so mozoljčki, ki se zdravijo tudi dva tedna ali več. Ni mi še uspelo da bi si lahko tako uredila, da bi kopalke lahko oblekla v javnost več kot dva dni zapored. V kak salon pa ne grem, ker ne želim razkazovat intimnih delov.

Profile photo of maja_
    maja_
    Član

Jaz sem opazila, da dobim mozoljčke po britju, kadar uporabljam kakšno slabo (ali že topo) britvico ali pa so dlake še prekratke in si zaradi tega preveč razdražim kožo.
    Drugače pa priporočam britje pod tušem, po kopeli (da se dlake malo zmehčajo), kvalitetno britvico in peno, ter uporabo kakšne nežne kreme po britju. Če se nameravam drugi dan kopat, to naredim večer prej, da se koža čez noč umiri. To zaenkrat meni ustreza, je pa res, da ni dolgotrajna rešitev.
    Sem pa preizkusila odstranjevanje z depilacijskimi trakovi – nikoli več – kot prvo boli, kot drugo mi je pa odtrgalo več kože kot dlak, pa sicer niso ne vem kako močne. Morda bi se kateri kljub temu obneslo, vsaki pač ne ustreza enaka zadeva. Vso srečo, upam, da se problem čimprej reši :flower2:

metuljceek
    Član

violet beauty: mislim da bi vosek moral imet enak učinek, kot če jih populiš….s tem da pomoje fuuuul bolj boli. ;) vseeno pa hvala za nasvet :))

Casandra: očitno imava enake probleme, upam da čimprej najdeva rešitev ;) problem je če si na morju okrog 14 dni, potem ti mozoljči vse “zaserjejo”… :no: v salon pa tud jaz ne grem, ker ne mislim plačevat nevem koliko keša, po drugi strani bi mi bilo pa zelo neprijetno, da mi ena druga tam okoli šari… :unsure:

maja
    : bom poizkusila s kakšno bolj “ornk” britvico, npr venusko, če bo kaj pomagalo :)) hvala ti! :2thumbs:

Profile photo of Ice
    Ice
    Član

Pri meni je bil problem resen z brazilko s posebnim voskom brez trakov v salonu. Po vseh ostalih metodah sem imela enake tezave.

Casandra
    Član

Vosek sem sprobala na spodnjem delu nog, pa me ježe tam bolelo, ampak se po par potegih navadiš in ni tako hudo. Definitivno pa ne bimogla tega delat si na bikiniju in pod pazduhami. :hospital:
    Že z Weet kremo imam probleme ker je precej agresivna, in če si jo predolgo pustim gor me po njej peče. Za po britju (oz kakršnikoli depilaciji) sem si kupila hladilno kremo od Afrodite,ki naj bi bila malo antiseptična in hkrati ob redni uporabi zavirala rast dlak.
    Za salon so mi že vsi rekli, da če imam denar naj grem, ker res najboljše naredijo. Vse lepo in prav, ampak pač nisem tak tip človeka, ki bi bil sproščen ob razkazovanju telesa, že noge nad koleni so cel hudič, kaj šele intimni predeli. :blush1:
    Jaz sem poskusila tudi pod tušem oz ko se mi dlake malo zmehčajo, nova britvica, pa sem vseeno po notranjem delu stegen dobila pikice. :unsure:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Jaz se poslužujem pincete. Na začetku je treba bolj pogosto pulit (tudi preveč dela je za en dan-vsaj pri meni :naughty: ), tedne pa zihr ne bo koža gladka. Mogoče bi bilo treba celo zimo to počet, pa bi se videlo.
    Mozoljčke sem rešila z ognjičevim mazilom (sem mu dala novo možnost ;) ). Čez noč so izginili :thumbsup:

Casandra
    Član

Super, hvala za idejo, meni pa ognjičevo mazilo poleti sameva ker mi je premastno. Bom sprobala naslednjič :)

Profile photo of junija
    junija
    Član

Ja, zato ga je boljše dat na tanko. Mogoče raje 2x namazat tanjše, kot pa da pridejo še hujši mozoljčki zaradi kažina na koži :thumbsup: nikoli ne veš kaj pričakovat od kože poleti :mistake:

metuljceek
    Član

Junija: Najlepša hvala za nasvet, bom poskusila z ognjičevo kremo! :)) S puljenjem bom nadaljevala tudi čez zimo in upam, da se bom potem znebila težav :2thumbs:

Profile photo of CoolGirl
    CoolGirl
    Član

Tale tema mi je zelo zanimiva, ker imam tudi sama enake probleme. Od mozoljev, srbenja, pikanja, rdečice, vraščenih dlak in en kup uporabljenih hladilnih, vlažilnih in ostalih krem in ostalih maž :lol1: vse dokler nisem našla te britvice/prirezovalnika

Vir

Namreč z tem prirezovalnikom nekje 1x na teden skrajšam dlake. Bikini izgleda lepo urejen nič ne pika in nič ne srbi. Pač imam raje krajše dlačice kot pa vse ostale probleme.
    Tisti del dlak, ki pa z spodnjicami ali kopalkami ne morem skriti pa enostavno pobrijem. Tam se je koža že navadila na britje in nekih velikih problemov nimam več.

Je pa res stvar osebne izbire. Nekaterim je lepše če je vse “golo” meni pa je bolj všeč urejen “gozdiček” :lol1:

Casandra
    Član

O fajn, še ena ideja. :) Me zanima kje se jo da kupiti to britvico? Bi morda poskusila..

Profile photo of CoolGirl
    CoolGirl
    Član

Jaz sem jo kupila v DM, se jih pa dobi skoraj vsepovsod tud kakšna bolje založena trgovina bi lahko imela. Cena pa je okoli 10€ (se ne spomnim več točno)
    Bi jo pa zelo priporočila, ker tudi če ne uporabljaš prirezovalnika, so britvice zelo kvalitetne in lepo pobrijejo dlake.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Tole sem pa tudi jaz že opazila v DM – ko sem iskala točno ene britvice, ki so bile enkrat pred leti v DM-ovi goodies vrečki ob DM teku in sem si morala vzeti čas in natančno pregledati celotno ponudbo … pa sem opazila tudi tale prirezovalnik in se vprašala, kako to deluje – na mokro ali suho? :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico