Deodoranti in antiperspiranti

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Deodoranti in antiperspiranti

Ta tema vsebuje 601 odgovor, ima 90 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 mesecev, 2 tednov nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Jaz imam zdaj že kar četrtič ali petič zaporedoma Neutro Roberts: Extra Dolce z vitaminom E.
    Je to slabo, da nič ne zamenjam :think: ?
    Čim dam kaj drugega nase, mi ne zdrži tako dolgo, kot NR.
    Sicer pa ni glih veliko sestavin, poleg vode in alum.soli le še 5 ali 6 drugih. Sem pofirbcala še cimrinega Fenjal – kremni, pa je not celo morje…sem se kar zgubila pri prebiranju :eyes1: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če deluje, ni potrebe da bi menjala.
    Napiši sestavine pa ti lahko razložim, na kakšnem principu deluje. Pri antiperspirantih in deo-tih je en kup različnih sestavin in imajo zelo različne principe delovanja- zamaskirajo vonj, spreminjajo vonj, preprečijo razvoj bakterij, zmanjšajo izločanje znojna, inhibirajo encime, ki znoj razgradijo v spojine, ki so neprijetnega vonja..

Glede sestavin: ne kupuj deo-tov s parabeni in triklosanom.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

V Neutro Robertsu so sestavine naslednje:
    Aqua, Aluminium Sesquichlorohydrate, PPG-15, Stearyl Ether, Steareth-2, Parfum, Steareth-21, Tocopheryl Acetate.
    Ni triklosana in parabenov :D: !

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Antiperspirantna učinkovina na drugem mestu- glede te obstaja par hipotez o delovanju, najnovejša je ta, da v žlezah znojnicah nastane čep iz polimernega gela aliminijevega hidroksida in da tako mehansko prepreči prekomerno izločanje znoja.
    Parfum za prekrivanje vonja, en plus za vitamin E, ostalo pomožne sestavine.

Čist okej izdelek, če ti ustreza pa še toliko bolje :thumbsup:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ok. Hvala Nina!
    Mi ni treba skrbeti niti za ta čepke na znojnicah?
    Naj raje ne dam nase nič, ko se grem namerno znojit ( šport ) ? :think:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če naneseš enkrat na dan v neki normalni količini, te nima kaj skrbet. Res je, da je potenje naraven proces in da z antiperspiranti posegamo vanj in ga omejujemo- po drugi strani pa tudi kolonije bakterij pod pazduho niso zaželjene :P .
    Najbolj učinkovite (pa tudi koža jih dobro prenaša) so še vedno aluminijeve soli, veliko pa se dela tudi na učinkovinah, ki bodo imele druga prijemališča- nekaj jih je že, vendar dejansko bolj malo na trgu.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Sem poskusila malo morje izdelkov, ki niso vsebovali al.soli, pa se je že čez kaki dve tri ure pojavil tako čuden vonj, da bi bilo bolje, če ne bi nanesla ničesar :sad1: .

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni in mami pa začne nenormalno srbet po al. soleh. :verymad:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Kaj pa potem vidve uporabljata?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz imam ponavadi s sabo kar robčke in rezervno majico, če vem, da se bom potila, ker me vse ali peče ali srbi. :wall: Mami pa vem, da ima enega, ki ji ustreza samo se ne morem spomniti znamke. Taka podolgovata steklena flaška je.

P.S. Sem se spomnila, da gre za Sebamed.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Nisi poskusila nobenih izdelkov brez al.soli?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Uh, že celo morje – če vse ostalo štima, se pa razvije tak nagnusen vonj, da je vseeno, če ga ni. Škoda denarja in časa za iskanje idealnega deodoranta. Vsake toliko me kaj premami ampak zaenkrat brez uspeha.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ja,tako kot meni..je res nagnusen vonj.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Gejba, si sigurna, da gre za aluminijev klorohidrat?
    Večinoma so glede iritacij problematične aluminijeve spojine (npr. kloridi), ki imajo nižji pH. Možno, da gre za kakšno drugo sestavino, kombinacijo..?

Profile photo of anchy
    anchy
    Udeleženec

Jaz sem pa ravno porabila Fa sensitive. Sem ga dobila za darilo, pa mi ni bil všeč, ker pušča madeže na oblačilih.
    Zdaj pa moram porabit deodorant z olivnim oljem od kozmetike Kancilja. Me zanima, kako se bo obnesel. Je pa samo deodorant brez Al soli.
    Drugače je pa brez Al soli tudi Bionsen. Uporablja mami, pa je zadovoljna.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico