CURASEPT – Chlorhexidine-Digluconate 0,12% zobna pasta

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Nega zob in ustne votline CURASEPT – Chlorhexidine-Digluconate 0,12% zobna pasta

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Tassa Tassa 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Sestavine:
    Sorbitol, aqua, hydrated silica, glycerin, xylitol, PEG-40 hydrogenated castor oil, cocamidopropyl betaine, aroma, cellulose gum, chlorhexidine digluconate, ascorbic acid, sodium metabisulfite, sodium saccharin, sodium methylparaben, sodium citrate, CI 42090

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Pasto uporabljam že kak mesec. ena je okoli 6€, kar se mi zdi dokaj ugodno, saj mi res odgovarja.

Je edina krema z belilnim učinkom zaenkrat, ki mi ni povečala občutljivosti zob. Učinek beljenja ni zelo velik, je pa opazen.

Okus paste je vsaj meni grozen, ampak ne tako da se ne bi dalo potrpeti. Moti pa me, da nima učinka osveževanja ust, kar mi je pri pasti zelo pomembno.

Embalaža je klasična, vendar ne plastična, ampak aluminijasta, kar mi je boljše, saj se tako lahko iztisne skoraj vsa pasta.

Pasto priporočam vsakomur, ki bi želel malo bolj bele zobe ali ima na njih kakšne madeže. Meni je najbolj pomagala pri obarvanosti od kavice na sprednjih zobeh.

Nakup bom vsekakor ponovila, ampak še ne tako kmalu, saj imam trenutno pavzo od uporabe. Najdaljši strnjen čas, ko jo lahko uporabljamo, je dva meseca. Paziti pa moramo, da je ne kombiniramo s pastami, ki vsebujejo SLS, saj lahko to povzroči obarvanost zob.

Ocena 4/5 (zaradi okusa)

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Zobno pasto sem kupila predvsem zaradi dobrih ocen na temu forumu, tako sem jo morala kupiti. :) Že po prvi uporabi sem imela nekoliko bolj bele zobeke. Sedaj jo že skoraj en mesec vsakodnevno uporabljam, a žal še nisem opazila, da bi imela kaj bolj bele zobeke kot prvi dan. Okus in vonj paste je meni kar prijeten. Peni se ravno prav. Pasta zgleda kot nekakšen zelen gel.

Embalaža je klasična, zato je zelo priročna za prenašanje in doziranje. Cena je kar visoka, glede na to, da dobiš za manj denarja super zobno pasto. Vendar se ji to nekoliko oprosti, saj res pomaga odtranit pigmentacijo na zobeh. Dejansko je to moja prva zobna pasta, ki drži, kar obljublja, saj do sedaj še nobena ni pripomorla k bolj belim zobem. Nakup bom čez čas ponovila. :thumbsup:

4/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Zobno pasto sem kupila zaradi priporocil na tem forumu. Zelela sem si bolj bele zobe in glej ba zlomka, res ji je to uspevalo!

Pasta je gosta, s cudnim okusom. Takim kislim, ampak nenavadnim. Ni motec, ampak ni najboljsi in najbolj prijeten. Peni se primerno dobro. Pusti super obcutek cistih zob.
    Po uporabi sem imela zobe bolj bele in sijoce.

Toda uporabljala sem jo veliko predolgo (6 mesecev?!), kar se mi je zelo poznalo na sklenini. Tako mi je tudi uspelo okrusiti dvojko zgoraj :(.
    Definitivno jo bom se kdaj uporabila, ampak po par mesecih pavze in se to bolj poredko, oziroma ko si bom zazelela malo svetlejse zobe.
    Zelo mi je pomagala pri zabarvanosti zob zaradi hrane (rada imam caje in cokolado).

Embalaza je klasicna, ampak aluminijasta. Ob pregrobem stiskanju se lahko embalaza poskoduje. Na sreco se mi to ni zgodilo (pazim), ampak si predstavljam da bi znalo biti zelo neprijetno ce bi pocila ravno na zacetku tube.

4/5
    Nakup morda kdaj ponovim. Ni ravno pasta za vsak dan, dlje casa.. :)

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Tole pasto sem tudi jaz imela nekaj časa.
    Cena je okoli 6€.
    Meni je bila všeč, ker mi je dejansko pobelila zobe. Nisem je uporabljala vsak dan, ampak nekako 3-4x tedensko. Ob tej uporabi se je učinek poznal na mojih zobeh.
    Pasta je bila zame prijetnega okusa in tudi penila se je dovolj. Ne maram namreč preveč ‘pekočih’ past.
    Embalaža je tipična, aluminjasta. Ni mi bilo všeč, ker mi je ob rednem transportu počila.
    Nakup bom ponovila.
    4/5 zaradi embalaže.

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Pasto sem kupila predvsem iz želje po malo bolj belih zobeh in priporočilih iz foruma. Pasta dejansko pobeli zobe, a ima nekaj stranskih učinkov in napakic.
    Embalaža mi ni všeč, saj je aluminjasta in mi je zadnja počila, tako da sem se kar trudila, da sem pazila na embalažo in, da se mi ni tam posušila..
    Cena je več kot 5€, a je za učinek to malo.
    Uporabljala sem jo vsak drugi dan, a vseeno se mi zdijo zobje malo bolj občutljivi, mogoče ni tako opazno, ker drugače uporabljam Sensodyne, ki preprečuje občutljivost zob.
    Konsistence je normalne, peni se ok, okus mi je povprečen – ni dober, ne osveži pa mi pretirano ust, kar me malo moti.
    Ocena 4/5 – ko se vsaj ne bi stopnjevala občutljivost.
    Kupila jo bom še, a po nekajmesečni pavzi.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ker so punce na forumu precej hvalile tole pasto in kako pobeli zobe, sem si jo tudi sama nabavila. :lashing:

Pasta je v obliki srednje gostega modrega gela. Doziranje je na začetku malo lažje, proti koncu tubice pa malce težje. Ker je tubica aluminijasta, se zelo hitro zgodi, da ob robu poči in da gel še tam uhaja ven. :roll:

Najprej sem jo uporabljala 1x na dan. Ob takšni uporabi sem res opazila rahlo bolj bele zobe, žal pa mi je to udarilo na sklenino in me je začelo skeleti. :(
    Pasto sem za nekaj časa shranila in prenehala uporabljati; sklenina si je opomogla in ni bilo več pekočega občutka.
    Zdaj jo uporabljam 1x na teden; da mi očisti “večje obloge” :lol1: in ob takšni uporabi je vse kul.

Kupila sem jo v Tuš drogeriji; cena je okrog 6€.

Splošna ocena: 4/5 (ker res pobeli zobe) :naughty:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico