Čiščenje

Ars Cosmetica Forum OSTALO DOM, KUHANJE IN HOBIJI Čiščenje

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Lyra Lyra 6 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Lolita
    Lolita
    Član

Živjo,

zanima me katera (in kakšna) čistila uporabljate, ko se spravite it čistit kuhinjo, kopalnico, WC, pomit po tleh (ali pomivate s “štilom” in krpo ali greste kleče in brišete z rokami?), s čim brišete prah… zanima me pa tudi tiste ki imate doma steklokeramično ploščo – kako jo čistite? Kupila sem gobico Glitzi in zdej mi ni čisto jasno, kako naj jo uporabim :ermm: naj najprej nanesem čistilo za steklokeramično ploščo in potem zdrgnem ali kako? Če katera ve, bi bila res hvaležna če bi napisala kako je s tem, kajti na embalaži ne piše nič!

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Sem na novo odkrila cilit bang za kopalnico in mi je super! :thumbsup: Res je odstranil vodni kamen, in nisem rabila preveč drgnit. Za WC, imam Bref (limona) in mi je res fajn ker ne smrdi po nekih hudih kemikalijah, po katerih cela hiša zasmrdi. Bref pustim delovat kake pol ure, pol pa kr z metlico zdrgnem. Pokrov pa kr z cilitom sčistim.

Veliko uporabljm tudi Stelex za steklo, in z njim čistim tudi kuhinjski pult in je ok.
    Za steklo keramično ploščo pa najprej z gobico in cetom malo obrišem, zapečene madeže zdrgnem z Glitzi gobico za steklokeramične plošče, potem pa še našpricam z Stelexom in obrišem z papirnato brisačo. In plošča je čista – kot nova! :thumbsup:
    Mora pa bit Glitzi gobica suha, ker če se groba stran razmoči ne odstrani madežev.

Vedno pa imam rokavice gor, kr drugače mam pol roke in nohte v katastrofalnem stanju. Tudi ko pomivam posodo.

Profile photo of okarina
    okarina
    Član

V borbi proti vodnemu kamnu uporabljam kis za vlaganje. Sicer meni smrdi ravno toliko, kot agresivna čistila, ampak kis veže nase vonjave in po spiranju ni strašnega smrada.

Za prah imam krpico iz mikrovlaken.

Za steklokeramično pa najprej uporabim strgalo, ki je bilo priloženo plošči ob nakupu, potem pa z vlažno gobico nanesem tisto čistilo za steklokeramične.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Uporabljam samo bio in eko čistila..večino si sama naredim doma in so čisto v redu. Mogoče kdaj kaj ne gre točno tako dol, kot bi moralo, vendar se zraven zavedam, da ne škodim našim dihalom in tudi ne naravi :wink1:

Če jih pa kupim, so pa to čistila od Alma Win, Sonett, Ecover..

En dober link sem pravkar našla, upam, da vam pride prav.

http://www.mojekosvet.com/2009/07/pripravite-si-eko-cistilo/

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Jaz sem probala bio ali eko čistilo za steklo pa mi je grozno smrdelo, tako da za ostale stvari nisem potem niti več nič probala. :ermm:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico