Čiščenje sedežne garniture

Ars Cosmetica Forum OSTALO DOM, KUHANJE IN HOBIJI Čiščenje sedežne garniture

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Sasa Sasa 7 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Imate kakšen predlog kako naj spucam sedežno? Za material nisem sigurna kakšen je – izgeda kot semiš :unsure: Barva je bež.

Globinskega sesalca nimava :no:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Morda bi lahko poskusila s kakšno peno. Vem, da obstajajo neke pene (podobne unim, ko so za preproge), ki so za tekstil (sedežne). Narediš peno in potem podrgneš sedežno ter počakaš, da se posuši. :unsure:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Jap, kaj takega, ali pa če si sposodita sesalec. Vem da tisti čistilci imajo kar zasoljeno ceno :no:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Ma ja, zaradi ene sedežne se nama ne splača kupovat tisti extra sesalec :roll:

Sem imela nekaj časa ene prevleke samo to mi ni bilo všeč zdaj pa imam… umazano sedežno :blush1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

pomoje tud najbolje da si sposodita kaksen dober sesalec, vse ostalo je bolj tako tako.

anncheek
    Udeleženec

Razen če je seveda kakšen madež ki ga ni mogoče odstraniti z sesalcem, takrat poizkusi z to globinsko peno.
    Sedaj pa samo napiši oglas če ti ga katera lahko posodi za kakšen dan in veselo na delo. :yes:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Oglas :lol1:

Bom probala ročno nekako… če pa ne bo šlo, si bom pa pač morala sposodit sesalec :yes:

anncheek
    Udeleženec

Sigurno ga ima katera od arsovk, ki bi ga bila pripravljena pogrešati kakšen dan :thumbsup:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Mogoče pa res :thumbsup:

anncheek
    Udeleženec

Samo je dobro če je kje blizu tebe doma, da ne boš pou slovenije prevozila zaradi sesalca.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Samo ta globinski sesalec itak odstrani samo prah, na sedežni se pa nabere še marsikaj drugega, če ni pokrita (na primer na naslonjalih temni flekci) in tega sigurno ne odstraniš drugače kot s peno.

anncheek
    Udeleženec

To je res, najbolša kombinacija je oboje skupaj. Daš peno počakaš da učinkuje in jo posesaš, z vodnim sesalcem :wink1:

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Saj tako sem mislila. Sem dobila še en nasvet, pa bom najprej tega sprobala. Upam, da mi jo uspe vsaj malo spucat. Ker je svetle barve, se vsak flek pozna :verymad:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Z globinsko peno/prahom je problem, da je narejena za izdelke, ki imajo nekaj “materiala” (npr. debeli tepihi), kamor se peno vdela in kasneje zadevo presesa (pri nas doma mama to dela s Vorwerkom na svojih nekaj centimerskih tepihih, jaz pa HB nimam preprog). Pri mikrofibri se nimam pena kam vsesti in bo pri vnašanju pene samo vse /prahu samo naokoli vse letelo …

Če je material tak, kot ga je opisala Goga, predvidevam, da gre za mikrofibro. Mikrofibra jeza čiščenje zelo hvaležna zadeva. Tudi nekaj časa stari madeži, tudi mastni, se dajo z malo vlage zelo enostavno odstraniti. Lahko se s kako krpo ali kako gobico sedežno prebriše s čisto nežno nežno milnico, ravno toliko, da je malo čistila v vodi, madeže se lahko bolj močno podrgne, še enkrat prebriše s krpo ali gobico, namočeno v čisti vodi in s krtači s kako nežno krtačo, ko je stvar suha.

Vseeno pa predlagam, da najprej preveriš na kakem skritem koncu, kako se mateiral obnaša, ko je suh ;)

Pri starših imamo v kuhinji jedilne stole iz svetlo zelene mikrofibre, mami brez težav odstrani vse madeže, tudi če so suhi/stari, ki jih ni malo, glede na to da se po bajti dokaj redno pojajo 3 mulci …

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Saša, hvala :flower1:
    Bom sprobala tako in potem poročam, če mi je uspelo :yes:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico