Celulit

Ta tema vsebuje 197 odgovorov, ima 41 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 3 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Odpiram novo temo. Do zdaj je še nisem zasledila…A ve s tem hudičem nimate težav? :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:)) ..a celulit?

Res ti priporočam “moje tabletke”, pa večkrat kakšen sprehod na Rožnik :P ..

Proticelulitno delovanje se lahko doseže na različnih področjih:
    1. Lipolitična aktivnost – kar pomeni da se aktivira metabolizem maščob – L-karnitin, izvleči alg..
    2. Antiedemična aktivnost (edemi nastanejo zaradi zadrževanja intestinalne tekočine, kar je posledica slabega delovanja limfe in krvnega obtoka) imajo saponini; te vsebujejo npr. bodeča lobodika, senega, ginseng, bršljan..
    3. Regulacija kapilarne prepustnosti – kapilarno prepustnost lahko zmanjšamo s flavonoidi (npr. divji kostanj, ginkgo..)
    4. Aktivacija krvnega obtoka – tega lahko aktiviramo s kofeinom, teofilinom..in z drugimi izvlečki, ki pospešijo krv. obtok.

[kratica=Oenobiol Regard:3at3k2a2]OR[/kratica:3at3k2a2] poleg tega da pospeši prekrvavitev, vsebuje veliko bioflavonoidov. Ko boš iskala ustrezne izdelke, je pomembno, da ne kupiš izdelkov, ki imajo izvlečke, ki delujejo na vseh omenjenih področjih – bolje se je skoncentrirati na eno do dva področja.
    Seveda pa je najbolje, da se vsega skupaj lotiš s prehrano, gibanjem, prehranskimi dopolnili, kremami, pitjem dovolj tekočine.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Kaj je to? :confused:

:lol1:

Meni se zdi, da ima največ učinka dovolj tekočine, gibanje in masaža s sisal rokavico, uporabljam pa še ALVERDE gel za celulit..

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Moj problem je v tem, ker spijem ogromno vode, pazim na prehrano, pa tudi gibljem se ogromno…pa res več ne vem, kaj naj storim. Sem pa opazila, da se mi je pojavil v obdobju, ko sem opravljala tako delo, da sem po 8 in več ur stala in to par let. Zdaj pa je kar je in se ga ne morem znebiti. :verymad:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pri meni je ta nadloga posledica katastrofalne limfe, zadrževanja vode in hormonskih problemov. Če hodim redno na limfno drenažo, mi skoraj izgine kljub nespremenjeni prehrani/telovadbi.

Nina – misliš, da bi tiste tabletke, ki vsebujejo samo bioflavonide pomagale? :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Gibanje in prehrana vsekakor sta pomembna..ampak če ne treniraš res redno in več ur tedensko..je to še vedno premalo, da bi se celulit res opazno zmanjšal.

Pri meni mislim, da je največji vzrok kapilarna prepustnost in malo slabša prekrvavitev in limfa (vse omenjeno je pri meni verjetno dedno) – zato mi bioflavonoidi in izvlečki za pospeševanje prekrvavitve tudi tako pomagajo.

Gejba – načeloma bi ti to moralo vsaj malo pomagati. Težko je pa vedet, kakšne kvalitete so flavonoidi v posameznih tabletah. Pri [kratica=Oenobiol Regard:1uibu4yh]OR[/kratica:1uibu4yh] je meni všeč, ker je delovanje vezano na flavonoide in na pospeševanje prekrvavitve.

Nejka – moj recept ti je poznan..js sem skurla že tri škatle in imam še dve naročeni :)) .

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jih bo mami testirala – bom poročala o rezultatih. :)

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Prehrano pri meni kar črtajmo, ker bolj zdravo skoraj ne bi mogla jesti.
    To, da sem celo poletje vsak dan hitro hodila in tekla na Rožnik,zdaj najmanj tri krat na teden, pa vsak dan hodila peš v mesto in nazaj ( pol ure tja in pol ure nazaj ), pa telovadba doma vsak drugi dan, pa mazanje s kremami, pa drgnjenje,pa….Kaj naj še storim??? :cry3:

Nina, res misliš, da bodo te tabletke v redu?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Vem oz. javno potrdim, da bolj zdravo kot ti ješ je že skoraj nemogoče :cool: . Jaz sem proti tebi ultra junk food konzumer.

Res je, da tabletke niso poceni (za en mesec 44 eurov)..ampak na tvojem mestu bi si jih nabavila za en mesec..škodle ti ne bojo..lahko te samo pozitivno presenetijo :wink2: .

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

O katerih tabletkah je govora?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Oenobiol Regard. :wink1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

..o njih smo se pogovarjali TUKAJ

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

hvala, sem prebrala;)
    bom sprobala in poročam o rezultatih (če bodo :veryangry: )

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Men se je celulit pojavil pred dvema letoma, ko sem začela jemat KT :veryangry: in je dejansko postal viden! Potem sem nehala jemat KT, stanje se izboljšalo ampak nikol ne bo več tko, kot je blo.
    Zaenkrat pijem dovolj, zdravo prehranjevanje hmmm… :blush1: mnja, ne jem ravno pizz pa hamburgerjev, pa mastne hrane tud ne, sladkarij se poskušam čimbolj izogibat ampak nekak ne gre. :))

Kreme sem ugotovila, da so vse isti šmorn – sem uporabljala eno italijansko za zmanjšanje obsega in proti celulitu, ko sem pa nehala z uporabo sem imela pa po celi koži kjer sem jo mazala, take drobne vdolbine in koža je bla čist suha, povešena. Zdej se je stanje normaliziral in ne jeb** več nobene kreme. Škoda denarja. :verymad:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kakšna olja, ki se dobro vpijejo in imajo še kakšen izvleček za pospešitev cirkulacije sigurno ne bodo škode naredila – čudežev pa tudi ne.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico