Briketi za mačke

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Briketi za mačke

Ta tema vsebuje 47 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of C-Bomb C-Bomb 3 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

TOle temo odpiram, ker sem malo confused glede kvalitete in spošne hvale določenim znamkam. Gledala sem že nekaj časa nazaj eno vrečko Royal Canin briketov in so vsebovali BHT in BHA (mogoče samo enega od teh…ne vem točno), ki sta hepatotoksična (no vsaj za človeka). In je seveda kot antioksidan tbolje izbrati kakšne druge, naravnejše variante kot pa ta dva.
    Gledala sem tudi druge vrečke briketov – pa vsepovsod ali sta navedena ta dva ali pa piše samo antioksidant… Jaz res ne želim mojih dveh mačkov “hranit” z BHT in BHA (tako kot tud sebe ne bi..) …in zdej me mal drži, da bi tam, kjer nimajo specificirano, kateri antioksidant ali konzervans je dodan, pisala mejl in jih o tem vprašala.

Mogoče že katera kdaj kaj zasledila o tem..oz. ve za kakšne znamke, ki poudarjajo, kakšne antioksidante in konzervanse vsebujejo?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pa še to me zanima..če kdo kaj več ve o tem…kaj se gleda, ko se neko znamko označi kot kvalitetnejšo – so to procenti beljakovin, hidratov..ali je to kvaliteta le-teh..ali se gleda na vsebnost in vrsto dodatkov..? Malo me moti, da nikjer, kjer piše, da je nekaj kvalitetnejše kot drugo, ni natančno obrazloženo zakaj tako. Sploh pa me begajo ti sintezni antioksidanti :P

Profile photo of _martina
    _martina
    Član

Ok, morem priznat, da se nismo toliko poglabljali v tole. Smo na Royal Caninu.. edina ki Gucciju ustreza :P

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Hrana se šteje za kvalitetno takrat, ko ima velik procent beljakovin, torej v tem primeru mesa, nikjer pa ni nekih podatkov o kvaliteti hrane (npr te, ki jih kupiš v navadnih živilskih trgovinah imajo samo 4% beljakovin, pa še to so mesni ostanki, žele, v gl. vlaga in preveeč stvari, ki jih maček v bistvu ne potrebuje (nikoli mi ni bilo jasno, zakaj dodajajo korenček v kosih, ko pa je maček striktno mesojedec, razen kak riž pri driski).
    Splošno znano pa je, da Royal Canin povzroča najmanj težav, imaš tudi več vrst-hairball control,diet, in(out)door, kittens (do 3 in potem drugi do 12 mesecev).
    Zadnjič sem dobila tester hrane Almo nature Holistic, pa lahko za to preveriš sestavine.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Kaj pa Hill’s? Naša jo ima rada pa mislim, da mi jo je veterinar priporočal.

_martina
    Član

Hillsa nobeden od mojih ne mara (niti pes) :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Super, hvala za razlago :flower3: ..se mi je zdelo, da bo to glavni kriterij za določevanje kvalitete.
    Moj maček sicer ni najbolj mesojedec :)) (druga muca je)…in samega mesa sploh noče jest (mogoče pogojno kakšen košček pečene ribe..pa tud to ne z navdušenjem) , obožuje pa motovilec, rukolo, paradižnik, jagode, korenček, na jabolka je čist nor, kivi..s prebavo pa nima nobenih problemov.
    Alma natura sem že enkrat dobila testerje..mislim, da sem tud brikete že kupila – si me spomnila še na te :thumbsup:
    Čist možno pa je, da so sintezni antioksidanti vspovsod dodani :think: …samo, da nekje napišejo, nekje pa pač ne..bom še malo šla v akcijo pregledovanja sestavin (sem skeptična, da vsega ne navedejo…)

Za Hills mislim, da nič ne piše, kateri antioksidanti so dodani..?…bom pa še preverila.. Čeprav Geri teh briketov ni hotel jest, ko je bil mali..je rajš mel Royal Canin..

emanuela
    Član

Veterinarji že imajo svoje razloge :devil:
    Hill’s ni ravno the top,ker ni ravno naj hrana po učinku (moj maček je po njej dobil slamnato dlako, psa pa tudi nista neka fana).
    Ja,sestavin ne napišejo povsod (me prav zanima, kaj bi potem vse lahko pisalo npr pri kakšnih Čapijih in Molijih).Ker v večino hrane vržejo ostanke iz klavnic in potem kateri vrste mesa je največ, takšni okus napišejo (npr pičšanec, govedina,…).

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

A da sploh ni tako dober Hill’s? Jaz sem pa mislila, kako ji dobro hrano dajem, če pomislim na Whiskas in Kitekat :confused: Ji bom še Royal Canin kupila, izbirčna itak ni.

A mleko dajete mačkam? Enkrat sem ji neko mačje mleko kupila (ne spomnim se firme), pa ji je bilo ful všeč.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Jaz našemu mačkonu ne dajem nič mleka. Se je navadil na vodo in je veliko popije :)

_martina
    Član

Na mleko (kravje) je dosti mačk alergičnih. Naš ga ne dobija, nikoli ga ni dobijal.

emanuela
    Član

Jaz mu mleka ne dajem(navadnega kravjega), zaradi vsebnosti laktoze, mačke pa nimajo tega encima, da bi prebavile in evo ti-driska.Pri manj občutljivih mačkah ni nujno.
    Raju mu ponudim kako žlico ali dve skute.
    Mačje mleko se ponavadi daje osirotelim mladičem in mačjim mamam ko dojijo, ampak če mu je všeč potem ne vidim nobene ovire.
    Aja, pa še to-mleko se šteje kot hrana in ne nadomestilo za vodo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mačje mleko sta pila, ko sta bila še majhna..sta imela še kar rada. Zdaj pa je samo Loli bolj na mlečne stvari – čist znori, ko kefir zavoha :lol1:
    Moja oma daje zunanjim mačkam kdaj mleko brez laktoze..mislim, da ga en maček obožuje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

če koga zanima :) …testirala sem, katere brikete bosta zbrala moja dva mačka – purina one, hills, purina one natural, perfect fit: oba sta pridno povohala vse posodice in zbrala purina one natural..
    Vsi briketi so bli okus riba.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Hm… s temi briketi je tako.. vec porkerij in arom ko dodajo hrani, raje jo zivali imajo.
    Hills ni neki top, sploh si ne zasluzi te cene..

Psa hranim s Eagle Pack hrano, macke ne vem vec kaj tocno jejo, ker so v domeni starsev. :o
    Enkrat sem jim dala Almo Pure konzervo in jim je bila vsec, sploh starejsi ki je zbircna do amena. :)

Drugace to so sestavine konzerve s tuno od Eagle pack:
    Morske ribe (sardelice in sardine), ribja juha, piščančje meso, piščančja jetra, tunina, oluščeno zrnje ovsa, korenje, grah, krompir, guaran (emulgator), posušen pivski kvas, posušeno celo jajce, zmlete brusnice, laneno seme, posušene alge, holin klorid, vitamini (E, A, B12, D3, tiamin mononitrat, niacin, d-kalcijev pantotenat, piridoksin hidroklorid, riboflavin, folna kislina, biotin), minerali (železov sulfat, cinkov oksid, bakrov proteinat, manganov sulfat, kalijev jodid, natrijev selenit), Carrageenan (irska morska trava) taurin in izvleček Yuccae Schidigerae.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico