Brčice

Ta tema vsebuje 28 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of anncheek anncheek 4 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Ne vem, če ta tema spada glih pod nego obraza…

Imam problem z brčicami. So še kar opazne, parkrat sem si jih povoskala, a po tem so mi ratali taki drobni mozoljčki, da je bilo še slabše kot prej. Zato sem nad tem sistemom obupala in si jih začela belit, ampak tudi s tem nisem prav zadovoljna, dlakce so še vedno vidne… :no: Razmišljam, da bi šla na epilacijo. A je katera to že dala skozi? Kako to zgleda, ali boli, koliko krat je treba it na epilacijo, da jih ne bom več imela?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

kaj pa odstranitev z laserjem, si razmisljala kaj v tej smeri?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pomoje je laser boljša rešitev kot epilacija. :think: Mogoče na začetku zgleda drago vendar se dolgoročno definitivno splača. Mislim, da je za brčice 1 poseg 50€, če nimaš res zelo poraščeno oz. hormonske motnje, bi ti 3-4 obiski morali zadoščati.

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Na to sem tudi pomislila ja, ampak mi je ena kozmetičarka razlagala, da je vseeno boljša epilacija. Zakaj tako, pa sem že pozabila, ker je minilo že kar nekaj časa od takrat. Kaj pri epilaciji je potem to trajno ali ne?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ne vidim razloga zakaj bi bila epilacija boljša. :dontknow: Pri epilaciji ti gre z iglo v mešiček in z elektriko uniči korenino. Možne komplikacije: prenos bolezni, če se strogo ne pazi, da imaš res vedno isto iglo; možne brazgotine, opekline … Laser – gre čez kožo, uniči korenino. Če dela strokovna oseba (ponavadi dermatolog) skorajda nična. Se pa moraš strogo držati navodil – obvezna uporaba visokega SPF pred in po posegu (na poseg moraš priti s čisto bela).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pri laserju svetloba selektivno segreva melanin (temno snov v dlakah) – odstranijo se temne dlake.
    Pri epilaciji (elektrolizi) pa se papila pregreva ali pa se kemično spremeni (v obeh primerih uniči)..na koncu se dlaka še odstrani s pinceto.

Edini razlog za epilacijo pred laserjem je lahko ta, da so te dlake premalo temne in se jih z laserjem ne bi dalo uspešno odstraniti.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

V Ameriki uporabljajo laserje tudi za tiste s svetlimi dlakami vendar se nisem nikoli poglabljala v to. Me prav zanima po kakem principu to deluje. :think:

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

No, potem pa se bom verjetno odločila kar za laser. Zdaj moram samo še eno kozmetičarko dobit v Gorici, da to dela :) Hvala za pomoč!

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

V Ameriki uporabljajo laserje tudi za tiste s svetlimi dlakami vendar se nisem nikoli poglabljala v to. Me prav zanima po kakem principu to deluje. :think:

Različne vrste svetlobe delujejo na različne strukture – najbolj pogost je ta laser, ki deluje na melanin, torej na temne dlake (vsaj jaz sem za tega največkrat slišala)…obstaja pa verjetno več vrst laserjev, tako da lahko uspešno odstranijo tudi svetlejše dlake :dontknow: – odvisno kakšen laser kje imajo..

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Jaz se pa kar s Tweezijem poigram vsake toliko časa in je super. Brčice pa so tudi vedno tanjše.

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Jaz sem se glih zdaj naročila za laser. In grem že jutri! :cheer:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Hm – pa redno uporabljaš SPF faktor že vsaj mesec dni? Si mesec dni nisi depilirala dlačic?

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Jutri me bo pogledala in ker imam pobeljene dlake (cca. 14 dni nazaj), me bo najprej zdepilirala, če bo potrebno. SPF pa uporabljam, to vem da je po laserski nujno… :yes:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pred tudi. Čisto bela moraš biti, da ne pride do kakih pigmentacijskih madežev. Ne razumem kako depiliranje, če pa mora biti korenina čimbolj močna. :dontknow:
    Kateri laser pa uporablja?

Profile photo of Tanja76
    Tanja76
    Udeleženec

Zaradi tega, da bodo začela dlake hkrati rast in jih bo že ob prvem posegu čimveč uničla. To je pa povezava na njeno stran:

http://www.beautycenter-sp.si/

Povej mi mnenje prosim, ko si boš stran pogledala, ker jaz se ne razumem glih na to… :blush1:

Bela pa sem, ni še sončka… :naughty:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico