Brazgotine od britja

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Brazgotine od britja

Ta tema vsebuje 5 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of junija junija 5 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Tinchi
    Tinchi
    Član

Zanima me, kako se “soočate” z morebitnimi brazgotinami po britju.

Jaz sem se poleti močno urezala s temi poceni britvicami in imam še do danes (3-4 mesece kasneje) še vedno kar močne temne lise na tistem mestu. Ima katera kakšen nasvet, kaj lahko naredim, da izginejo?
    Prijateljica mi je rekla, da ima ona zaradi takih ureznin že par let take brazgotine, ki ne izginejo in res ne bi rada, da mi to ostane, ker imam na obeh nogah po kosti par cm dolgi temni lisi, ki na moji bledi koži kar sevata :cry1:

Ali bi kakšne kreme proti brazgotinam tako pozno še imele učinek sploh?

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Sicer ne vem, kako je s temi brazgotinami na nogah, ampak imela sem eno na obrazu (k sreči ni bila zelo globoka in se je kar hitro “posvetlilla”), eno pa imam trenutno na trupu v višini pasu, kjer so mi odstranili znamenje. In je že tudi 3 mesece od tega, pa je še vedno precej temna. Mažem jo z Avene Cicalfate (da se lepše celi), menda je bistveno da je krema dovolj mastna. Sicer je že nekoliko svetlejša, kot na začetku, ampak res čisto malo. Morda bi pomagalo, če bi uporabljala kakšen posvetlitveni tretma (mi je najprej to prišlo na misel, ker sem brala Sophyto članek :wink1: ), ampak je kar investicija, če bi jo samo za ta namen kupila. Sama pa računam, da se bo v naslednjih mesecih brazgotina sama posvetlila. Sicer sem popolni laik, ampak sklepam, da se globoka rana dalj časa celi. :think:
    Če boš pa kaj preizkušala in našla kakšen učinkovit izdelek, se pa priporočam. :flower2: :luck:

Profile photo of junija
    junija
    Član

Nimam neki ful pojma o tem…ampak brat se je nekaj let nazaj urezal po zapestju (ne, ni emo :) je padel skozi šipo…) in je imel kremo Contrakel. Smo mazali, ampak ful ful efekta ni bilo, ker so mu slabo zašili. Se pa spomnem, da je pomagalo.
    Mami od fanta so tudi znamenja na obrazu ven pobrali. Je pa imela neko drugo kremo, ki pa se ne spomnem imena :/ je pa bila mini tubica tam nekje 40€ :S

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Točno… zdaj, ko je junija rekla za neko drago kremico, se spomnim, da je tudi meni, ko sem šla k dermatologu zaradi brazgotine, rekel da sicer obstaja ena kremica (če se prav spomnim je to Dermatix), ampak da se mi v redu celi in da nima smisla dajat toliko denarja za eno kremo, ki mi (v mojem primeru, seveda) ne bo dosti pomagala. Ker nimam oziroma nisem imela tako zelo globoke brazgotine.

Profile photo of Tinchi
    Tinchi
    Član

Uff drage zadeve :ermm:
    Jaz tudi nisem imela globoke rane – sem res samo vrhnji sloj posnela… Ampak se mi še kar vidi. Saj je vedno svetlejše ampak me je strah, da ne bo šlo normalno nazaj :(

Profile photo of junija
    junija
    Član

Kaj pa ognjičevo mazilo? JLeta nazaj sem imela brazgotine od praskanja komarjevih pikov. Sem profi praskalka, ponoči baje nikoli ne neham :P Skratka, rešila sem tako, da sem samo te pikice mazala z ognjičevim. Ne spomnem se kje sem ga dobila, mislim, da ga je mama naročila preko nevemkoga (lani sem kupila enega v DM-u in ni bil OK za to kar sem ga rabla). Če imaš res samo površinsko potemnjeno bi mogoče tudi tebi pomagalo :think:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico