Boragino olje (Borago Officinalis)

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Boragino olje (Borago Officinalis)

Ta tema vsebuje 38 odgovorov, ima 11 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of 1_girl 1_girl 4 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Boragino olje vsebuje zelo veliko gama-linolenske kisline (po deležu GLA je na prvem mestu), ki deluje protivnetno, in je primerno za nego pordele kože zaradi UV žarkov, primerno tudi za pripravke za mešano kožo, uporablja pa se tudi za zdravljenje atopičnega dermatitisa (kronično vnetje zgornjih plasti kože, ki ga spremlja srbenje). Vsebuje tudi dosti linolne kisline, ki prispeva k izboljšanju hidrolipidnega plašča, prav tako pa zaradi ugodnega vpliva na keratinizacijo posledično pomaga pri zmanjšanju tveganja za nastanek komedonov. Vsebuje tudi vitamin E in flavonoide (spojine, ki jih uvrščamo med flavonoide, delujejo antioksidantno).

Boragino olje je tako iz večih razlogov zelo priporočljivo za nego kože po sončenju, za pripravke, ki se uporabljajo za mešano kožo in kožo nagnjeno h komedonom ter za zdravljenje atopičnega dermatitisa (za dermalno in peroralno aplikacijo).

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Opa – tole je pa po novem na WL. Zdaj moram samo še ugotoviti kakšen vonj ima. :thumbsup:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

In kje se ga da kupiti…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

TUKAJ ga prodajajo. Moram pogledat, če ga prodajajo tam, kjer smo hotele kupiti vsa olja.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

U, hvala Gejba :flower2: Imajo kar nekaj oljčkov tukaj…

A tisto je še aktualno? Meni počasi argančka zmanjkuje…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Še je aktualno ja – samo še dinarčke čakam – potem pa akcija. :cheer:

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Jaz sem ga danes naročila na tisti povezavi, ki jo je dala Gabi, je pa poštnina 4 € :huh: :(
    Bom poročala še ko ga dobim…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

4€ je kar običajna poštnina za malo težje predmete s SLO … nažalost.
    Sneži – se že veselim poročila.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Boragino olje prodajajo tudi v Maxiju na eko oddelku. Sem pa pozabila ceno, ker je to bilo že kar nekaj časa nazaj, da sem ga opazila.

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Ne mislit, da sem pozabila na obljubo o poročanju kako se mi obnese boragino olje :) Dobila sem ga po dveh dneh..cena je bila nekaj čez 18€ s poštnino vred.. Je pa tako… namazala sem si ga le 2x po levem ličku, vendar zaradi mojih trenutnih (no traja že nekaj kar časa) izbruhov mozoljev ne morem podati objekivne ocene :sad3: Tako da niti sama nevem ali mi odgovarja ali ne….bom svojo izkušnjo delila kasneje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Upam, da bo kmalu boljše :flower5: ..

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Nina, nekje sem zasledila, da boragino in svetlinovo olje dobro delujeta na starajočo se kožo in poškodovano kožo. Kaj veš v zvezi s tem?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nina, eno vprašanje zate…
    že lasnko zimo sem imela te težave, in evo letos spet (poleti je bilo pa čisto ok). Skratka prav nadležno srečico imam po nogah – predvsem pod kolenom, včasoh pa tudi po stegnih. in ko me začne srbet je to prav nadležno. najprej sem mislila, da je to izsušena koža, pa očitno ni…ker nobena zadeva ne pomaga. In sedaj berem o tem olju…bi znalo to pomagat? in ali je najboljše kar samo olje, ali kak izdelek, ki to olje vsebuje?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja – bi znalo pomagat :)
    Če bi se ti poleg srbečice pojavila še izsušenost pa poskusi s svetlinovim oljem.

Najboljše bi bilo kar olje oz. izdelek, ki bi vseboval veliko boraginega olja in imel še ostale sestavine uredu.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

aha tono, svetlinovo ste še bolj hvalile za ta namen

kje se pa ti dve olji da kupiti? samo preko spleta?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico