BODY&SOUL – Body Butter mandelj in vanilija

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Mleka, kreme, olja in masla za telo BODY&SOUL – Body Butter mandelj in vanilija

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of goga goga 7 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: aqua, butyrospermum parkii butter, theobroma cacao butter, isopropyl isostearate, glyceryl stearate, tocopheryl acetate, glycerin, PEG-8, beeswax, cetearyl alcohol, cera microcrystallina, vanilla planifolia extract, panthenol, xanthan gum, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben, dimethicone, propylene glycol, sorbitol, sodium hydroxide, lactic acid, CI 15985, CI 19140

Pozitivne lastnosti tega BB – vsebuje karitejevo in kakavovo maslo, plus za vitamin E, izvleček vanilije in pantenol.
    Največji minus je, da kljub temu, da je mandljev-vanilijev BB, ne vsebuje ničesar mandljevega razen sinteznega vonja, ki pa je eden slabših..precej umeten (zaradi tega tudi v praksi obljube o mandljih ne izpolnjuje).
    Minus za nepotrebna barvila.

Če povzamem – BB, ki bi potencialno lahko bil dober, vendar ga ´napaka´ glede vonja veliko stane.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Temu maslu sem dala priložnost zaradi priporočil na forumu pa tudi vredu sestavin.
    Gre v bistvu bolj za gosto kremo kot pa maslo, saj ni tako kompaktno. Posledično ga tudi prej zmanjka (no vsaj jaz sem ga porabila kar hitro).
    Vonj ima izredno sladek, vanilijast, že skoraj malce preveč ‘osladen’ in umeten. Nanaša se brez težav, pa tudi vpije se precej hitro. Kožo lepo navlaži in odišavi, da potem diši še pižama :)
    Maslo se nahaja v okrogli škatlici s pokrovčkom na navoj.
    Kupila sem ga v Müllerju, cena je bila mislim da okoli 3 evre, kar se mi zdi ugodno.
    Kupila ga verjetno ne bom več ker so mi boljša Baleina masla, pa tudi vonja sem se že naveličala.

ocena 3/5

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

BB je bolj redek, sem navajena na bolj goste.
    Razmaže se OK, na moji koži ne pušča kakega filma, kožo nahrani in navlaži, za zimske dni verjetno ne bo dovolj, ker imam takrat bolj suho kožo. Vonj je sicer res malo čuden, niti malo podoben vaniliji ali mandlju, ampak se da preživeti – mene ne moti preveč.
    Porabila ga bom, kupila verjetno ne, mogoče kak drug vonj.
    Cena ugodna.

3/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico