Barve v stanovanju

Ars Cosmetica Forum OSTALO DOM, KUHANJE IN HOBIJI Barve v stanovanju

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 6 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of ally
    ally
    Član

Evo, sem dobila idejo za temo tam pri kopalnici…

torej, kakšne barve imate?
    Mi2 imava kuhinjo bordo in sivo, dnevno jabolčno zeleno in belo, ostalo pa še čaka na obdelavo, je zdaj belo.
    Imam pa eno vprašanje – kakšne barve stene bi dale v spalnico, v kateri je svetlo in temno modro pohištvo, po tleh pa bel laminah? Razen bele, seveda? Aha, nagibam se k nevsakdanjim kombinacijam, zato modra odpade :yes:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Najino stanovanje je pisano, a spet ne preveč. Imava dekorativne barve. Kuhinja je temno zelena s svetlim beljenim hrastom fine-line pohištvom + kovinski ročaji ipd. Kuhinja se nadaljuje v jedilnico in dnevno sobo (vse en prostor). Barve v jedilnici in dnevni sobi so svetlo zelene stene (NE pastelno zelene) in enako material za pohištvo kot v kuhinji. Strop je posebnež. Barva je srebrno-bela metalik s posebnim krožnim nanašanje, kar tvori vzorec in tudi spreminjanje barv.

Predsoba je marelična in oranžna z bleščicami. Bleščice so fenomenalne, ker so vdelane v barvo in so opazne le, ko svetloba posveti na steno. Pohištvo je temno rjavo. Trije predalčki na pohištvu so pobarvani v enako oranžno z bleščicami, kot je stena.

Spalnica je v metalik rjavi + mat “vileda” odtisi. Strop je v enakem odtenku, a mat izvedba – kot vzorci na steni. Pohištvo je v ujemajoči svetlo rjavi. Postelja pa temnejša rjava.

Barve sva nabavila TUKAJ. Vse so pralne barve. Z njimi sva res zadovoljna.

Sama sem pristaš barv, a v stanovanju res ne želim kričečih sten ipd. Zdi se mi, da bi se jih kmalu naveličala oz. bi me delale živčne. Itak imam doma kreativni kaos, ki stanovanje že tako dovolj barvitega naredi. Tako pri oblačenju kot pri stanovanju menim, da se da veliko narediti z detajli in dekoracijo. Ni treba, da stene sekajo. Stene morajo biti v harmoniji. Detajli pa naj poživijo prostor. V takšnem se jaz dobro počutim. To pa ne pomeni, da naj bodo stene bele. Ne bele stene skoraj bolj sekajo kot živo rdeče ali pa izgledajo nedodelano.

Še bolj pomembno pa je, da je vse narejeno premišljeno in se dopolnjuje. Pa naj bodo to kričeče stene ali kar koli.

Kot stil… absolutno sem pristaš ravnih linij.

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Jaz imam v svoji sobi 2 steni čokoladno rjave barve, ostale in strop pa umazano roza. Ful lepo! Pa belo pohištvo. :thumbsup:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Hm, dolga leta smo imeli samo belo barvo (imamo v mansardi stanovanje in je veliko sten ali stropov lesenih), potem sem pa jaz prebarvala mojo sobo z svetlo rumeno, marelično in čisto svetlo oranžno (strop in eno steno imam z lesom obito). No, mami je bilo to precej všeč, zato imamo sedaj tudi dnevno svetlo marelično in kuhinjo svetlo rumene barve, brat ima pa sobo v modrem. Drugo je ostalo belo :lol1:

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

@Plain Jane wrote:

Jaz imam v svoji sobi 2 steni čokoladno rjave barve, ostale in strop pa umazano roza. Ful lepo! Pa belo pohištvo. :thumbsup:

Sicer smo se pa na novo preselili, tako da še veliko ni dokončano. Starša mata eno steno v spalnici rumeno, ful lepo pride s temnim pohištvom, ostalo tud belo. Tamal pa 2 steni zeleni (srednje močna), ker ma zraven še tiste Ikeine žabce in zmaje, ostalo pa belo. Dnevna, kuhinja, kopalnica, obe predsobi je pa zaenkrat še vse belo, samo ne bo tako ostalo.

Profile photo of Lolita
    Lolita
    Član

Dnevna: bele stene, kombinirana s kraljevsko modro (kavč, dodatki).
    Kopalnica1: zelene pastelne stene, beli elementi, zeleni dodatki (brisače, zavesa pri kadi).
    Kopalnica2:še v izdelavi
    Kopalnica3: rjavo-oranž, bele stene in umirjeni dodatki v rjavih odtenkih
    Kuhinja: oranžne stene in ena bela

Ostali prostori so bele barve, spomladi bomo pa barvali še :)

v sobi mam 2 bordo rdeči steni, vse ostale rumene (ne sončno rumene, ampak bolj nežne rumene), sestra je mela pa še nekaj mesecev nazaj živo oranžno sobo, ampak si jo je zdej prebarvala na belo :)

če pa sanjarim vnaprej, bi mela pa v stanovanju bele stene z raznimi “dodatki”…npr. v eni sobi bi bile na beli steni od strani modre pike (večje), v drugi sobi zeleni kvadratki, v eni rumeni trikotniki…haha, ampak to res samo sanjarim :P

Profile photo of very_berry
    very_berry
    Član

Jaz imam večino pohištva belega, stene pa v vsaki sobi drugačne. Hodnik in kuhinja sta v vijoličnih odtenkih, dnevna soba je zelena (+tapete), spalnica je umazano roza (pudrasta), kopalnica pa oranžna. Super se počutim v barvah :wink1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Hmm midva imava sobo po večini belo, ena stena pa je takšne barve :)) pač ne lovsko zelene temveč takšna umazano zelena, ki potegne na modrikasto.. Je pa soba bolj stilizirano opremljena.. Drugače pa so stene bele, na eni je slika v podobnih tonih kot tista modrozelena stena, poleg so pa neke oblike v oranžnih tonih-bi morala poslikati, na drugi steni so spet tri majhne slike v samo oranžni in pa stole imava oranžne :silly: (sicer ni ravno moja barva a naj bo), kuhinja je pa čisto nevtralna- je črna z srebrnimi elementi :)

Drugače sva še midva urejala kopalnico, ki si jo delimo..ta pa ima stene žal obdane s ploščicami- te so pa mat rjave v kombinaciji bež+belo pohištvo s srebrnimi ročaji in pipami. Stil je spet bolj moderen ampak umirjen, če bi lahko bi not postavila nekaj palm, pa ne morem-ni samo najina..

Hodnik je pa žal čisto bel, ker je skupen-nimam veselja, niti volje, da bi tam kaj spreminjala in se pogajala :unsure:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@*S* wrote:

Glede barv je pa naše stanovanje zelo raznoliko, ampak gre za bolj umirjene barve. Moja soba je bolj v bež in marelični barvi. Dekoracija pa malo rdeče, rumene, kakšen zlati detajl ( npr. lučka), v celoti je taka sončkasta soba za vzpostavljanje pozitivne energije.

teme o skupnem urejanju stanovanja so TUKAJ :wink1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico