Balzam za po britju (za moške)

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Balzam za po britju (za moške)

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 7 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Odpiram novo temo, ker se čutim dolžno tudi za nego mojega lubija :lol1:

Pa me tudi zanima, a si vaši moški sami kupujejo kozmetiko (če milu in balzamu za po britju lahko rako rečemo :lol1: ) ali imate tudi ve kdaj prste vmes?

Js sem mu za novo leto kupila tale balzam. Glede na to, da niti nima kakih težav s kožo, sem bila pozorna predvsem na to, da ne vsebuje alkohola

Nina, kaj ti misliš?

Oriflame S8 balzam za po britju
    Seznam sestavin:
    aqua, cocoglycerides, glycerin, butyrospermum parkii butter, butylene glycol, dimethicone, ethylhexyl stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, parfum, panthenol, imidazolidinyl urea, carbomer, methylparaben, propylparaben, menthyl lactate, tocopheryl acetate, allantoin, ceteareth-20, sodium hydroxide, benzyl salicylate, coumarin, limonene, linalool, sodium bicarbonate

vir

diši res prav noro

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

s8 pa res ful lepo disi ja, se spomnim da sem enkrat vohala :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja js sem to vohala že nekaj let nazaj in ko sem tole videla v katalogu, sem MOGLA kupit :blush1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Jaz sem mojemu kupila tega, sicer nevem kako je kaj sestavinsko :blush1: :

Sestavine: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, Methylpropane-diol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Panthenol, Stearyl Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Bisabolol, Chamomilla Recutita Flower Exract, Tocopherol, Cyclodextrin, Glycine Soja, PEG-40 Stearate, Dimethiconol, Sodium Carbomer, BHT, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Limonene, Parfum, CI 42090.
    vir

Moram reči, da je pri nas bore malo izbire..

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz mojemu kupujem kozmetiko, tako nekako opravičim moje zapravljanje :devil:

Po britju pa uporablja Nivea Extra sooting balm:

Vir
    ali
    L`occitane balzam Divji brin in L`Occitan.

Z vsemi je ful zadovoljen :))

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nivea je na slovenskem tržišču glede moške nege po britju takorekoč monopolist :))

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Ja, res je. Moj ima vse od Niveje :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Oriflame S8 balzam za po britju – par ne najbolj ugodnih konzervansov, vendar ostale sestavine niso slabe :) (vlaži, primeren tudi za suho kožo, pomirja..), dišave pa itak tukaj morejo bit, ker si ga zaradi tega kupila..a ne :naughty:

Nivea Extreme Comfort – ta je še bolj pomirjajoč in obnavljajoč kot zgornji, majnša pripomba na sintezni antioksidant BHT..vendar je ostalo sestavinsko kar vredu…tako da skupno gledano lahko rečemo okej.

So pa tukaj seveda pri obeh dodane dišave – če je kdo zelo občutljiv na to, je bolje da izbere nekaj neodišavljenega.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

O super – kr dobra ocena! Ja, zarad vonja sem ga kupila, itak :lol1: ker res noro diši!

darksome
    Član

super Nina, hvala za oceno :thumbsup: , kaj pa je narobe s tem sinteznim antioksidantom?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za ta sintezni antioksidant obstaja kar nekaj študij o toksičnih učinkih, v primerjavi s kakšnimi antioksidanti pridobljenimi iz rastlinskih izvlečkov je tudi slabši..je pa seveda cenejša varianta… Tudi na predavanjih na našem faxu je bilo parkrat poudarjeno, da gre tukaj za cenejšo varianto sinteznega antioksidanta, ki je v primerjavi s kakšnim rastlinskim za telo na splošno slabše sprejemljiv. Uporablja se za zaščito izdelka pred oksidacijo.
    Nič ni zelo narobe – je dovoljen za uporabo, so pa seveda boljše alternative.

darksome
    Član

Super, no glede na to da moj fant nima preveč občutljive kože, bo pomoje ok, hvala :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če bo še kakšno vprašanje na to temo…oz. debata o BHT in BHA – se prestavimo SEM :)

Profile photo of qwer
    qwer
    Član

Po 10. členu je na forumu Ars Cosmetica prepovedano oglaševanje. Podajanje mnenj o kozmetičnih izdelkih s strani zastopnikov kozmetičnih znamk je posredno oglaševalske narave.
    Izdelek in sestavine sem prestavila v CosmetoTest
    KLIK
    Nina

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Mojga :heart: sm komi prepričala, da si je kupil balzam po britju :)
    prej si je takoj po britju naflockal aftershave, ki pa je valda poln alkohola in ga je vse peklo.
    Zdej uporablja balzam od Balee brez alkohola. Pravi da je kul pa da diši :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico