BALM BALM – neodišavljen balzam za ustnice

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Nega ustnic BALM BALM – neodišavljen balzam za ustnice

Ta tema vsebuje 5 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil).

vir

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tale balzam sem dobila s pomočjo Balm Balma in Ars Cosmetice :flower2: . Poleti nimam suhih ustnic, zato sem razmišljala kje bi ga lahko sploh uporabljala, saj nasplošno nimam suhe kože. Potem mi je na misel padla moja suha obnohtna kožica, ki se rada cefra. Po parih dnevih porabe se je stanje zelo izboljšalo :thumbsup: . Sama konsistenca je zelo mastna, rahlo grudičasta (verjetno zaradi čebeljega voska), ob stiku s toploto postane oljnata, vpije pa se bolj počasi, kar pa me ne moti toliko. Vonja nima. Cena je malo višja. Z izdelkom sem zadovoljna.

Ocena;5/5.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Balzam sem dobila kot darilo ARSa in Balm Balma :wink1: Gre za rahlo grudičast balzam, ki pa se ob stiku s kožo/ustnicami popolnoma stopi. Kot obljubljajo, gre za multifunkcionalen izdelek in tako ga na več načinov uporabljam tudi sama: za ustnice, za obrvi in trepalnice pred spanjem, za komolce in kolena, okrog oči, za kak štrleč lasek na glavi itd. Balzam nima vonja in prav tako nima vsiljivega umetnega okusa, če slučajno zaide v usta. Ustnice rahlo navlaži in jim podari nevpadljiv sijaj. Embalaža v lončku mi sicer ni ravno všeč, ampak drugače ne bi šlo, saj se balzam ob višjih temperaturah zelo zmehča. Uporabljam ga skoraj izključno doma (zaradi pomakanja prstov v posodico) in predvsem pred spanjem za regeneracijo kože in trepalnic. Cena je cca 5 EUR, kar glede na zmerno porabo in multifunkcionalnost izdelka niti ni veliko.

5/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ta balzam za ustnice sem kupila na podlagi embalaze (super lepa, loncek!) in napisa da je naraven. Pac padam na take reci..

Sprva sem se morala navaditi na konsistenco (prej sem si na veliko mazala kaksne labelle, glosse), toda s casom nisem zmogla brez njega. Je pa res, da je bilo problematicno dobiti ven balzam, ko so bili nohti ze daljsi..

Mogoce je posodica malce nehigienicna za okoli, je pa super za jo imeti doma.

Balzam je vlazilen in hranilenIzdelek sem kupila predvsem zaradi licne embalaze v DMju.

Ko sem videla, da pise gor 100% natural in fragrance free, pa je sploh moral iti z menoj.

Sam izdelek je pakiran v skatlici, notri je okrogla skatlica bele barve s pokrovckom na zavoj. Embalaza je plasticna in zelo minimalisticna.
    Edini minus pri embalazi je to, da je loncek. V tega moramo namakati prste, kar je zelo nehigienicno, sploh ce ga nosimo s seboj. Ravno iz tega razloga sem blazam uporabljala samo doma.
    Ko sem imela daljse nohte, se mi je izdelek zatikal za nothi.

Izdelek sam nima nekega vonja, toda tisti ki je ima nezen vonj po zeliscih. Ce pustimo izdelek na hladnem postane trsi, v toplejsem vremenu se pa stopi.

Sam izdelek vsebuje drobne gubice, ki se na ustnicah raztopijo. Mene niso motile, saj je izdelek lahko mazljiv.

Ustnice mi je lepo navlazil, pustil mi je lahek film na ustnicah, tako da mi ni bilo potrebno ponavljati nanosa se kaksno uro.

Sama imam bolj suhe ustnice, ki potrebujejo neprestano vlazenje, sploh v mrzlih dneh. Izdelek je dobro opravljal svoje delo.

Cena je okoli 5€ v DMju za majhen loncek, kar se mi glede na sam ucinek ne zdi veliko.

Nakup bi ponovila, toda samo v obdobju krajsih nohtov.

5/5. Zdi se mi, da je popoln za nego po zimi. Moram se preveriti z ‘zimsko uporabo’. :)

Vonj ni motec, deluje naravno toda nikakor ne parfumirano..

Zasluzi si vseh pet zvezdic!
    5/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Se neka novost..
    Menda se balm balm izdelkov ne bo vec dobilo v DMjih?!

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Ta balzam sem dobila preko foruma, se enkrat hvala :lashing: in ga seveda ze porabila do konca.

Embalaza je minimalisticen plasticen loncek s pokrovckom na navoj, kar je dokaj neprakticno (se posebno ce imamo daljse nohte) in nehigienicno (doziranje s prsti), zato sem ga uporabljala samo doma.
    Ce ga boste prenasale v torbici pazite, saj se poleti oz. ob vrocini takoj stopi :P

Balzam je dokaj goste konsistence, kot nekaksno maslo, svetle barve. Ceprav gre za neodisavljen balzam ima vseeno vonj, ki pa meni ni motec.

Ob stiku z ustnicami se hitro stopi in lepo razmaze.

Uporabljala sem ga kot balzam za ustnice, kremico za obnohtno kozo in parkrat tudi kot kremo za trdo kozo na stopalih.

Na ustnicah se mi je dobro obnesel, glede na to da sem pravi frik na balzame sicer ni med mojimi najljubsimi, saj mi je z ustnic kar hitro zginil. Navlazi in nahrani nekje srednje, glede na to da ima dobre sestavine in da je kar masten, sem pricakovala malo boljsi ucinek.
    Ustnic sicer nimam zelo rapokanih ali suhih, tako da neke ekstra nege ne potrebujem (razen v zelo mrzlih dneh).
    Kot kremica za obnohtno kozico mi ni bil vsec, saj se je predolgo vpijal, pa nekako nimam potrpljenja cakati tako dolgo :blush1:
    Kot krema za trdo kozo na stopalih pa mi prav tako ni prinesel kaksnih zelo pozitivnih ucinkov (premalo nahrani), tako da sem ga v ta namen uporabila samo parkrat.

Cena je mislim da okoli 6€ v DMu, kar v bistvu glede na kolicino niti ni zelo poceni, je pa multi uporaben izdelek z dobrimi sestavinami in ce vam ustreza, nalozba ni prevelika.
    Sama ga ne bom kupila, saj sem preizkusila ze dosti boljsih balzamov.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico