Balm Balm izdelki za obraz

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Balm Balm izdelki za obraz

Ta tema vsebuje 47 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of ana ana 3 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@maestra wrote:

Tudi jaz sem včeraj dobila balzam geranija. mmm, kako diši. Morda me vonj in minimalen okus malenkost moti na ustnicah, a to je res minimalno. Občutek na ustnicah je prijeten. Balzam je lepo mazljiv. Sem ga preizkusila že za obnohtno kožico in se je super obnesel. Poročam kaj več po daljši uporabi.

Jaz imam trenutno tudi v uporabi Balzamček Balm Balm geranija, ki mi super diši :lashes2: ..zelo dobro se obnese kot balzam za ustnice, čez dan pa nad šminko namesto glosa. Ustnicam da lep sijaj (in vonj)..dodaten plus je tudi to, da so sestavine organske pridelave in da imajo za to ustrezen certifikat.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz pa že par dni preizkušam Balm Balm balzam s čajevcem in sem navdušena. vonj je tak malo mentolast, kot tiste tea tree kapljice…le da ta res nežno diši. trenutno sem še precej prehlajena in ta vonj super prija mojemu nosu. danes sem se z njim namazala celo okoli nosu, ker imam razpokano kožo zarad nenehne uporabe robcev, pa se je fajn obnesel (in še bolj dišal)

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tud jaz imam tega s čajevcem, vendar je za moj okus kar malo premočan vonj. Moti me, ko si namažem ustnice, ker ga kar precej časa še voham. Pa tudi drugače se mi zdi da mi ustnic ne navlaži za dlje časa, ko se posuši imam kar precej razpokane. Drugje ga pa še nisem uporabljala.
    No, to je moje mnenje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Še sestavine posameznih balzamov za ustnice:

Balm Balm neodišavljen balzam za ustnice
    SESTAVINE: all organically grown – butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil)

Balm Balm balzam za ustnice geranija
    SESTAVINE: all organically grown – butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil), pelargonium graveolens (rose geranium), citral, geraniol, citronellol, limonene, linalool

Balm Balm balzam za ustnice čajevec
    SESTAVINE: all organically grown – butyrospermum parkii (shea nut) fruit, helianthus annuus (sunflower seed oil), cera alba (beeswax), simmondsia chinensis (jojoba seed oil), calendula officinalis (marigold flower extract), melaleuca alternifolia (tea tree leaf oil), limonene.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz moj neodišavljen Balm Balm uporabljam za ob nohtno kožico. Za ustnice mi je premalo vendar so moje ekstra izsušene.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za izsušene ustnice je neodišavljen najbolj primeren :yes:
    ..meni npr. pa je geranija čisto dovolj, nanesem ga zjutraj pod šminko in čez dan čez šminko namesto glosa in se mi super obnese – nimam pa izsušenih ustnic..pozimi občasno, ampak nič kritičnega.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Tudi meni je balzam čisto dovolj, a tudi jaz nimam pretirano izsušenih ustnic. Minus pri meni je ta, da ga kar hitro “pojem”. Pri meni ne ostane prav dolgo na ustnica, kot nekateri drugi balzami.

Na vonj/okus pa sem se tudi že navadila. Zaenkrat lahko rečem, da mi balzam všeč.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mene vonj še najbolj spominja na lekarniško Hladilno mazilo. :lol1: Jaz imam res zelo izsušene ustnice … puščavsko izsušene. :(

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja, to je pa res, da se prav dolgo na ustnicah ne obdrži – pa ne vem, al se vpije, al ga pojem…ker recimo po Lushevem Whipsticku imam veliko dlje mastne ustnice

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Tudi jaz imam po Lushevem Honey Trapu veliko dlje mastne ustnice. Vendar je Lushev balzam malo težje mazljiv kot tale Balm Balm. Čeprav je Lush Honey Trap veliko boljše mazljiv kot Lip Service (isto od Lusha) – tisti je bil meni nemogoč.

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz imam trenutno v uporabi Balm geranijo. Mi lepo diši, navlaži ustnice. Imam pa obdobja, ko so toliko izsušene, da nič ne pomaga :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Tile balzamčki vsebujejo sestavine, ki nimajo ´močnega´ okluzivnega efekta – okluziven efekt pomeni, da izdelek ali sestavina naredi čez kožo/ustnice plast, se ne vpije v kožo, prepreči izhlapevanje vode iz zgornjih plasti povrhnjice, ta plast predstavlja tudi zaščito pred npr. vetrom, mrazom. Ta efekt je prisoten pri večini balzamov za ustnice.
    V teh balzamčkih ima nekaj okluzivnega efekta čebelji vosek in karitejevo maslo..vendar se zaradi visoke vsebnosti olj hitro vpijejo v ustnice in ne delujejo mastno. Tako da je glavno delovanje teh balzamov pravzaprav hranjenje ustnic in sčasoma izboljšanje vlažnosti zgornje plasti povrhnjice..ni pa toliko povdarjen efekt zaščitne plasti.

Tistim, ki imate velike probleme z izsušenostjo ustnic – priporočam čez dan nekaj kar naredi zaščitno plast (lahko tudi čez balzamček..ta ali kateri drugi, ki ima visoko vsebnost rastlinskh olj), za zvečer pa raje nekaj, kar ne naredi okluzivnega efekta, vsebuje pa sestavine, ki se hitro vpijejo. Tako se čez noč lahko zgornja plast ustnic ustrezno nahrani in navlaži oz. sprejme sestavine, ki k temu pripomorejo. Na dolgi rok se bo ta način sigurno dobro obnesel :wink1:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Po dolžnosti sem preizkusil ‘Balm Balm Lip Balm (cha-cha-cha)’; neodišavljeno verzijo.

Plusi:

• dobra mazljivost
    • ne čuti se na ustnicah – ugibam da je to tisti neokluzivni efekt (končno ena stvar za usta, pri katerih nimam občutka, da sem si ustnice plastificiral) :yes:
    • zadeva je organska – pri mojih anoreksičnih kilah je dobro imeti pri roki nekaj za ‘pojest’
      Minus:

• nisem si izbral odišavljenega! Moja ‘feminine side’ tako ne pride do izraza.. :mistake:
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@kenny wrote:

Joj jaz bi se še enkrat zahvalila za balzamček!!! Ful je fajni!!! Pa dišiiii :D:

Ustnice so pa čisto mehke in svilnate

..super, da ti je všeč :wink2:

Jaz sem se že prav navadila na tale balzam..kot bi rekel Ezz – na “neplastificiranje in neokluzivnost” :lol1:
    Za nego zjutraj in zvečer imam raje neodišavljenega, za čez dan, ko ga nanesem čez šminko ali za nego obnohtne kožice pa mi je ljubša odišavljena verzija geranije :angel2:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jaz imam pa za čez dan raje kaj drugega, tale Balmček mi je pa super za doma, ga imam kar tu pred računalnikom in se na dan res namažen n-krat. Če bo šlo tako naprej, ga bo kmalu zmanjkalo :) mi je pa ta vonj čajevca ful prijeten.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico