BALEA – Körperbutter Vanille-Orange

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Mleka, kreme, olja in masla za telo BALEA – Körperbutter Vanille-Orange

Ta tema vsebuje 12 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sestavine:

vir:slika je moja

vir:slika je moja

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Kožo imam normalno. Masla uporabljam predvsem kot aromaterapijo :cool: in tudi ta ne razočara. Vonj pri tem maslu je zelo zanimiv saj jo sestavljata vonj vanilije in pomaranče. Prevladuje pomaranča, ki jo tudi najprej zavohamo, vanilija pa je bolj v ozadju. Čeprav sem pričakovala, da bo vonj pretežno vanilijast me izdelek ni razočaral. Vonj mene spominja na nekaj orientalskega, nekako mi deluje skrivnostno, sveže sladko z neko ostrino. Od vseh Balea masel je to po konsistenci najbolj mazljivo in se tudi najhitreje vpije, sama bi tole označila prej kot zelo zelo hranljivo kremo. Embalaža super.

Ocena 5/5.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Tole maslo imam tudi sama doma.
    Kot je rekla že Darksome, je vanilija bolj v ozadju, prevladuje predvsem vonj pomaranče, ki pride do izraza šele na koži in meni osebno zelo diši.

Se precej hitro vpije, sploh če primerjam z Baleinim kakavovim maslom, ki je bolj masten. Verjetno gre to pripisati dejstvu, da je maslo namenjeno normalni koži. Tistim z bolj suho kožo bi verjetno bolj ustrezal kakavov.

Embalaža je simpatična okrogla škatlica s pokrovom na navoj.
    Cena je zelo ugodna, okoli 2-3 evre.

Super izdelek, sploh za poletne dni! Še ga bom kupila :)

5/5

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Ta BB uporabljam poleti. Ker moja koža poleti ni toliko suha kot pozimi, je ta BB super za mojo kožo :yes: Kožo imam po uporabi navlaženo, nahranjeno in mehko. Uporablam ga tudi po sončenju.
    Vonj je super… svež, saj je vonj pretežno po pomaranči, vanilijo pa se vonja nekje v odzadju. Tudi mazljivost je boljša kot pri kakavovem maslu.

Cena smešno nizka.

Izdelek bom ponovno kupila! :thumbsup:

Ocena: 5/5

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ker imam po telesu zelo suho kožo sem začela posegati tudi po maslih za telo. Seveda sem med prvimi poskusila Baleine, ker so res poceni in če ti izdelek ni všeč nisi na preveliki izgubi.
    Jaz sem s tem BB-jem bila zelo zadovoljna. Najprej se mi je zdel v posodi tak smešen vonj, ki pa se na telesu razvije v prav prijetno sadno sladko mešanico. Ker je bolj sladek kot saden ga ni možno uporabljati poleti. Sem enkrat poskusila in je bila polomija, vonj se je razvil čisto drugače in še občutek na koži je bil premasten.
    Maže se podobno kot vsa masla za telo. Kožo res fajn navlaži. Lahko ga uporabiš tudi kot aromaterapijo, ker ima res prijetenj vonj (manj po vaniliji in več po pomaranči).
    Embalaža je tudi precej priročna, okrogel lonček iz katerega lahko fajn porabiš in res nič ne pride v stran.

Splošna ocena:
    4/5

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Tole Baleino maslo za telo je zame vsekakor eno izmed ljubših. Doma imam še jagodnega in kakavovega, vendar najraje uporabljam prav tega. Diši čudovito, tako da ga pogosto uporabljam tudi za razvajanje.

Je ravno prave konsistence (ni pregosto in pretrdo), zato ga je mogoče brez težav lepo in enakomerno razmazati. Kožo lepo nahrani vse do naslednjega tuširanja ali kopanja. Vedno ga uporabim tudi po britju. Prav tako pa se super obnese tudi za dnevno nego obnohtne kožice, kadar pri roki nimate olja ali česar drugega. Priporočam vsem, razen tistim, ki že tako imajo mastno kožo, ker bi jim znalo povzročati mozolje, saj za seboj pusti rahlo masten filter. Mogoče pa se mi to samo dozdeva. :lol1:

Tudi embalaža je luštna in priročna, cene pa tako ne rabim posebej omenjati (je nenormalno ugodna).

Zasluži si oceno 5.

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Maslo sem kupila in ga preizkusila in moram povedati, da sem zelo zadovoljna z njim.
    Moja koža je normalna oz. poleti včasih tudi suha in mi tole maslo res odgovarja. Tudi vonj ima zelo zanimiv in všečen. Maže se lepo, uporaljam pa ga za celo telo in tudi za roke. V obeh primerih se je izkazalo za zelo dober izdelek, ki je tudi poceni. Hitro se vpije, embalaža pa je enostavna, kar mi je še najbolj všeč.
    Zato sem izdelek ocenila z oceno 5/5.

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Maslo mi zelo ustreza. Je ravno dovolj mastno in hranljivo za suho kožo celega telesa. Vonj je božanski, cena zelo nizka.

Zame najvišja ocena: 5

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Body butter sem si privoščila pred kratkim, ker sem si zaželela nekaj sveže odišavljenega in dovolj hranljivega za noge. Vonj me je popolnoma očaral (prevladuje pomarančna nota), je prijetno sladek, a ne zadušljivo – ravno prav za poletje. Je pa precej specifičen, morda ne bi bil vsem všeč. Kupovanje je torej bolj kot ne loterija, saj se izdelka zaradi zaščitne folije v trgovini ne da povohati. Ob stiku s kožo se body butter popolnoma raztopi, zato je nanos zelo preprost. Koža je po uporabi nevsiljivo dišeča, mehka in navlažena. Uporabljam ga predvsem za noge, drugod nimam težav s suho kožo, odlično pa se obnese tudi na stopalih. Cena je zelo ugodna (cca 3 EUR) in povsem primerna za tak izdelek, embalaža pa praktična klasična posodica na navoj.

5/5

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Ker BB-je uporabljam kar čez celo leto, sem se odločila, da sprobam še tega. Diši mi malce po grejpfrutu, vanilije skoraj ne voham :ermm:
    Glede na to, da stane cca 3-4 EUR se lahko primerja z malo dražjimi. Embalaža je luštna (podobna tistim TBS BB).
    Se hitro vpije v kožo, jo navlaži in rahlo odišavi. Jaz sem ga uporabljam tudi zdaj – poleti in se mi ne zdi premasten. Je kar stalnica v moji kopalnici, takoj ko ga zmanjka, kupim drugi.

Priporočam nakup.

5/5

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz voham predvsem mandarino (mogoče malo pomaranče :silly: ). BB uporabljam poleg osnovne funkcije še kot kremo za roke. Všeč mi je, ker se hitro vpije, nima tako nadležnega vonja in mi zelo lepo navlaži in nahrani kožo v vročih poletnih mesecih.

5/5

Profile photo of nala
    nala
    Član

Tudi jaz sem se odločila za nakup tega masla, saj mi mleka, losjoni itd nezadostujejo, koža je posebej poleti zelo izsušena. Najbolj me je “šokiral” vonj, zares zelo sladko, vanilije se ne voha. Sčasoma pa sem se privadila in postal mi je všeč, sploh mazljivost in delovanje na kožo. Že po parih dneh je postala mehkejša in ni bilo več občutka zategnjene kože. :dance1: Včeraj pa sem kupila še tistega z vonjem kokosa…diši božansko! :))

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Maslo sem kupila takoj, ko je prisel na police, predvsem zato, ker me je zanimal vonj.

Embalaza je plasticen loncek, doziranje je dokaj nehigienicno (s prsti).

Gre za maslo za telo ki je bolj redke konsistence od ostalih, po mojem mnenju glede hranljivosti pod masla niti ne spada ampak je bolj podoben kremam za telo. Na kozi se hitro razmaze in vpije (glede na to da gre za maslo) vendar mi pusca neprijeten film, zato ga poleti nisem uporabljala (ni slabsega kot vrocina, na kozi pa masten film, se mi zdi da se potem se veliko bolj potim in predvsem limam).
    Za mojo normalno kozo zadostuje in jo lepo navlazi in nahrani, za suho kozo pa nazalost ne bo oz. boste morale pocesi po kaksnem bolj hranljivem maslu.

Vonj me je razocaral, disi mi po sladko-kislem, umetnem, nikakor ne po pomarancah in vanilijah. Tudi zaradi vonja ga poleti nisem uporabljala, saj na vrocini res razvije neprijeten, rezek vonj. Sicer je na kozi dokaj obstojen (celo meni zdrzi po par ur), tako da se ga s parfumom bolj tezko kombinira.

Cena je nizka, okoli 3€ v DM-u kar je malo, ce vam izdelek disi in nimate prevec zahtevne koze.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico