BALEA – Körperbutter Kakao

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of windsong windsong 5 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sestavine:
    http://www.shrani.si/f/2w/Hz/ZOW8rD4/p7140552.jpg

Aqua, Butyrosermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Butter, Glycine Soja Oil, Dimethicone, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Lanolin Alcohol, Phenoxyethanol, Cera Alba, Xanthan Gum, Parfum, Tocopherol, Disodium EDTA, Methylparaben, Citric Acid, Lecithin, Ethylparaben, Butylparaben, Acorbyl Palmitate, Propylparaben, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, CI 15510, CI 13015, CI 15985, CI 28440

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Po telesu imam normalno kožo. Pozimi tu pa tam dobim rahlo suho, zato pride kakšno maslo zelo prav. S tem je nanos že prava aromaterapija, vonj je meni odličen saj je pristen kakavov. Konsistenca tega maselca je ravno pravšnja, saj je res maslena. Se dobro vpije, čeprav priznam, da se bi lahko še malo boljše. Tudi barve je luštne, rahle svetlorjave. Embalaža opravlja svojo funkcijo, sploh pa mi je všeč namakanje prstkov, čeprav mogoče ni ravno higienično. Glede na to, da je še poleg tega cenovno ugoden ga v celoti ocenim za super izdelek.

Ocena 5/5

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Maslo sem imela v uporabi pozimi, ko je moja koža bolj suha.
    Vonj je dišeč, kakavasto-čokoladast, po strukturi je maslo precej kompaktno, a se v stiku s kožo hitro omehča in lepo nanaša, medtem ko se vpija bolj počasi. Ampak mislim, da je to bolj odvisno od kože same. Pri suhokožkah bi ga koža verjetno kar posrkala :)

Maslo ima super sestavine – karitejevo in kakavovo maslo na 2. in 3. mestu. Koža je po nanosu nahranjena, gladka in dišeča.

Embalaža je okrogla škatlica s pokrovčkom na navoj, cena pa smešno nizka – okoli 3 evre.

Če povzamem – super izdelek, tako sestavinsko in cenovno. Pozimi bo zagotovo spet prišel na vrsto :)

5/5

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tudi jaz sem imela to maslo v uporabi pozimi, pa ne zato, ker ga poleti moja koža ne bi potreovala, ampak zato, ker je ta kakavov vonj tako močen, da poleti nikakor ne gre v nos. V zmrznjenih zimskih večerih pa po vročem tušu takooo paše. Ko skodelica vročega kakava s spenjenim mlekov na vrhu – točno tako namreč diši. Moj dragi se je izrazil, da ima ‘preveč prehrambeni vonj’.

je zelo goste konsistence in je primeren za zelo suho kožo.
    Cena pa je za to kvaliteto res smešno nizka. Jaz sem imela celo minija – mislim da je bilo notri 50ml (nedolgo nazaj sem teh minijev v Celovcu videla še ogromno)

glede na to, da Balea te vonje BB-jev menja kot za stavo, predlagam, da si naredite zalogo za zimo :silly:

za poletje torej popolnoma neprimeren, za zimo fantastičen – dobi pa vseh 5 pik

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Mene to maslo spominja na vonj po kvasu, ki mi zelo diši. Ko sem ga kupila sestri, ga je tudi hotela kar pojesti :) Skratka, kar se tiče vonja – pokasira vse točke. Gre za zelo masten body butter, ki pride v poštev zlasti pozimi. Uporabljam ga po tuširanju, predvsem na nogah in po rokah, na dekolte ga ne nanašam, ker bi verjetno staknila kake mozoljčke. Koža je po uporabi nahranjena, dišeča in mehka. Embalaža je klasična: lonček na navoj, cena pa za tak dober izdelek ugodna (dobre 3 EUR).
    Poleti bi ga lahko kvečjemu uporabljala za stopala, za katera se tudi krasno obnese – ampak kot je že Nati napisala, gre za body butter z izrazitim zimskim vonjem, ki ne pristaja poletju.

Ocena: 5/5

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Ta body butter je moja stalnica, ampak samo pozimi. Vonj je za poletne mesece presladek in premočan. Uporabljam ga za celo telo, od vratu do stopal, saj imam kožo dokaj suho. Koža je po uporabi nahranjena, navlažena in gladka, mozoljčkov mi ne povzroča.

Embalaža je super, sploh ker jo lahko 100% izpraznimo. Cena pa je smešno nizka.

Pozimi bom BB Balea ponovno kupila!

Ocena: 5/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Še en izdelek Balee, ki je pogosto na moji polički. Maslo je za mojo normalno kožo po telesu ravno prav vlažilen, tudi hranljiv in koža je po njem krasno navlažena in nahranjena. Vonj pa je itak božanski.
    Cena je za tako količino ravno pravšnja.

Moja ocena: 5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Zame najboljse maslo od Balee.

Embalaza je plasticen loncek na navoj, doziranje je malce nerodno in nehigienicno (jaz doziram z leseno zlicko), vendar glede na to da gre za maslo kaksne drugacne embalaze niti ne pricakujem.

Maslo ima mocan vonj po kakavu (za pojest :blush1: ) ki je za moje pojme dokaj naraven. Na kozi se obdrzi nekaj ur, zato ga vecinoma uporabljam pozimi zvecer (cez dan ne maram, da se mi vonji mesajo s parfumom).

Je srednje goste konsistence, razmaze se lepo in tudi dokaj hitro vpije. Mojo normalno kozo pozimi lepo navlazi in nahrani, primeren bi bil tudi za suho kozo, ce le nimate res ekstremno suhe.

Cena je okoli 3€ v DM-u, trenutno se ga sicer ne dobi (bo pa verjetno kmalu spet na voljo) kar je zelo ugodno glede na ucinek.

Priporocam vsem za zimsko razvajanje, ce vam seveda vonj ustreza.

Profile photo of UG84
    UG84
    Član

Tole sem uporabljala lani tako malo za razvajanje. Zelo lepo dišeč BB, meni so zelo všeč čokoladni al kakav vonji, zato je bil tale kot nalašč. BB je zelo gost in super nahrani kožo, vendar se je pri meni vpijal celo večnost. Zato in pa ker sem v 100%pure našla tudi sestavinsko boljšo varianto, sem prenehala z uporabo.

Sicer solidna stvarca, sploh za ceno, po kateri se prodaja.

4/5

Profile photo of windsong
    windsong
    Član

To maslo ima res čudovito “masleno” konsistenco, lepo se vpije v kožo in občutek imam, da jo tudi nahrani. :yes: Osnovne sestavine ima res dobre (karitejevo in kakavovo maslo, sojino olje, glicerin), brez alkohola, motijo me le parabeni :ermm:
    Mi je pa zelo zanimivo, da vam je vsem tako všeč vonj – prvič, ko sem ga povohala, mi je prav ogabno smrdel po kvasu (no, saj broti kvasu nimam nič, ampak če že dajo noter parfum…). Zdaj sem se mu malo privadila- mogoče je pa z vsemi bolj “naravnimi” vonji tako.

Dajem mu oceno 3/5 zaradi vonja in parabenov, drugače solidno opravi svojo nalogo. Nakup morda ponovim, vendar kakšen drug vonj, ne kakava :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico