BALEA – kapsule Vital Pflege Konzentrat

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Serumi, olja, posebna nega BALEA – kapsule Vital Pflege Konzentrat

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Tassa Tassa 6 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

SESTAVINE: cyclopentasiloxane, dimethiconol, ethylhexyl cocoate, dioscorea villosa extract, glycine soja sterol, glycolipids, lecithin, oenothera biennis oil, oleyl alcohol, parfum, retinyl palmitate, rosa moschata seed oil, simmondsia chinensis oil, tetrahexyldecyl ascorbate, tocopherol, tocopheryl acetate

Kapsule za enkratno uporabo, dobra lastnost takšnih kapsul je, da se lahko zmanjša dodatek konzervansov, dlje se tudi ohranijo aktivne kozmetične učinkovine.
    Vsebujejo: fitosterole soje, ki delujejo proti staranju po večih različnih mehanizmih; svetlinovo olje ima zaradi svoje vsebnosti omega-6 maščobnih kislin zelo blagodejne učinke na suho in poškodovano kožo; derivat vitamina A ima prav tako anti-aging funkcijo- ne samo kot preventiva, ampak tudi izboljša že poslabšano stanje kože; jojobino olje se dobro vpija v kožo in je na sploh eno boljših olj za nego za vse kožne tipe; na koncu seznama sta še vitamina C in E, ki se učinkovito dopolnjujeta v svojem anioksidantnem delovanju.
    Točen namen dioscorea ekstrakta in olja rosa moschata iz glave na vem, tako da bom še pobrskala, da vidim čemu služita.

Kapsule so zelo primerne za nego suhe in poškodovane kože, tudi za občasno nego ostalih tipov kože. Za mojo mešano kožo bi v poletnem času bile preveč, za zimo bodo pa pravi balzam pod dnevno kremo. Lahko se uporabljajo kot nočna nega (samostojno ali pod kremo), kot dnevna nega pa seveda pod ustrezno kremo z zaščitnim faktorjem.
    Praktične izkušnje sporočim ob uporabi :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja-vrat kapsule se odvije in odtrga ali pa odreže in se vsebino namaže po obrazu..če je vsebine več pa še po vratu :) . So pa za enkratno uporabo, tako da se odvečne vsebine v kapsuli ne shranjuje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pri kapsulah za enkratno uporabo so ponavadi na prvih mestih napisani razni silikoni – to zato, ker te kapsule ne smejo vsebovati vode (ker bi se kapsula raztopila). Tako da so ti silikoni v bistvu topilo (tako kot drugje voda), se pa aktivne sestavine zaradi načina embalaže dlje ohranijo in imajo tako lahko tudi večjo učinkovitost.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz sem jih sprobala, obcutek mi je bil vsec, je pa precej mastno vse skupaj, se pa kar lepo vpije po recimo pol urce, maze se fajn, kaksnih ucinkov pa nisem videla (pozitivnih), se mi je pa koza zacela malo pacat (predvidevam da zaradi silikonov)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za mešano kožo se mi zdijo primerne za občasno uporabo..mogoče bolj v zimskem času. Za suho kožo pa se mi zdijo dobre pod kremo – še posebej pod kakšno enostavno dnevno kremo z zaščitnim faktorjem.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Kapsule sem kupila mami kot del darila, toda po nekaj casa jih sploh se ni uporabila tako da jih je dala naprej meni.

Sicer imam mlado kozo, ampak rada eksperimentiran. Kapsule so izredno zanimive za videt.
    Embalaza je OK, sama sem jih hranila v skatlici, ker bi jih sicer izgubila.

Kapsulo se na vrhu odtrga (enkrat ali dvakrat se jo zavrti pa se zalomi), in pri dnu stisne da pritece ven tekocina.

Vonj ni motec, vsaj meni ne ki ne maram ocitnih parfumskih vonjev.
    V kapsuli je dovolj izdelka za celoten obraz. Izdelek se hitro vpije in lepo nahrani mojo mesano kozo.
    Priznam da sem ga uporabljala samo pozimi, tako da ne vem kako bi se obnesel v toplejsih obdobjih.

Uporabljala sem jih po toniku (takrat se prvotni Zeleni Garnier tonik) namesto nocne kreme.

Izdelka zaenkrat ne bom vec kupila, saj je bil le del eksperimentiranja. Bom raje pocakala se par let, da bom zacela s preventivno kurativo proti staranju.

4/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kapsule sem porabila do konca, vendar jih ne bom vec kupila.

Embalaza je prakticna za doziranje, v vreckici je 7 kapsul, ena zadostuje za enkraten nanos po celem obrazu. Kapsulo odpremo(odtrgamo pokrovcek), vsebino iztisnemo, prazno kapsulo pa zavrzemo.

Izrazitega vonja nimajo, na otip so mastne, gladke, lepo se razmazejo (silikoni), v kozo se vpijejo pocasi (priblizno pol ure pri moji mesani kozi z izsuseno povrhnjico).
    Uporabljala sem jih pozimi, prvi paketek vsak dan, drugega pa nekje eno kapsulo na teden, ko sem si zazelela malo bogatejse nege.
    Kozo izredno nahranijo, na otip je mehka, zametna (verjetno zaradi slikonov) kaksnih drugih ucinkov pa nisem opazila.
    Po prvem paketku se mi je koza zapackala (pojavljali so se mi mozljcki), ko sem jih uporabljala samo enkrat na teden pa teh problemov nisem imela. Uporabljala sem jih zvecer, po toniku (essential care) namesto kreme in kombinacija se je dobro obnesla.

Cena je okoli 1€, vsebina zadostuje za en teden vsakodnevne uporabe, kar se mi zdi dokaj poceni.

Ce imate suho kozo vam jih priporocam, za mesano morda zgolj obcasno pozimi, za mastno kozo pa verjetno ne bodo.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Nova embalaža kapsul in tudi sestavine so kar precej drugačne (vsaj vrstni red). :) (ne vem a je za novo temo al ne, ker gre pa le za isti izdelek :think: )

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico