Azijski kozmetični trendi

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Azijski kozmetični trendi

Ta tema vsebuje 3 odgovori, ima 2 glasova, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 4 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@willow wrote:

@nina wrote:
    aja – pa pri belilnih kremah pazi, da ne vsebujejo hidrokinona, ki je pri nas prepovedan!

tigica – če boš kaj fajnega našla, sporoči…sem ravno premišljevala, da bi bilo fajn kakšen članek o posebnostih kozmetike azijskega trga kdaj nardit..še posebej Japonske, ker imajo drugo zakonodajo..

Kakšna pa je JPN zakonodaja glede kozmetike? Da vem, na kaj biti pozorna.

Sicer pa ja, Azijke so obsedene z lepo kožo. Belilnih krem je na njihovem trgu malo morje; še moj prijatelj, ki trenutno živi v Pekingu jim je podlegel – pa je moški in še belec po vrhu :lol1: Japonke se pa na vsak način izogibajo soncu – dežnički, rokavičke na rokah, klobuki, večina jih dnevno uporablja belilne kreme … gre pač za trend o ideji lepe bele kože (bihaku). Se pa trendi spreminjajo – pred leti je bil npr. blazno popularen trend izjemno posončene kože, pobeljenih las … (ganguro)
    Da ne omenjam, kaj delajo s svojimi očmi … groza. S pomočjo nitke ali posebnega lepila ustvarijo videz dvojne veke in večjih oči. Če katero zanima, lahko video prilepim.

@rabarbara wrote:

Willow, tole pa se zanimivo in rahlo strašljivo sliši… :hairup:

@tigica wrote:

No no… brez pretiravanja :D
    Tole s crease ni tako grozljivo kot se slisi… res ne ;).
    Nitke mislim da so ze ‘out’ in kdor si lahko privosci operacijo gre na operacijo vek. Sploh je to v Koreji popularno in ima 3/4 zensk vsaj eno tako operacijo za sabo..
    Je pa ful lepil za veke, ker so ocitno obsedeni z western (ali pa lutka) izgledom in potem bi vsi radi imeli dvojno gubo..
    Oziroma oci izgledajo ful vecje, ce to prakticiras.. :) Lepilo se namaze, pocakas da se malo posusi, da postane lepljivo in potem s pripomockom (neka palcka taka zanimiva) potisnes veko.

Sama imam tudi to lepilo ampak le zato ker se mi je zdelo dobro za umetne trepalnice.

Drugace pa.. Azijska kultura je zelo zanimiva,.. imas vsega od belih in bledih do ganguro, pa do trenutno aktualnih hime punc.. :))
    Tudi zato mi je vsec, ker te nihce ne bo gledal postrani ce bos prisel s fuksija roza lasmi nekam.

Lahko lepite posnetke..seveda :wink1:

Kakšna je japonska kozmetična zakonodaja pa ne vem natančno, bi mogla mal preučit (ampak tega je kar dosti)…vem, da je drugačna, da majo ene zadeve boljš urejene kot mi (američani majo najslabš)..

Konec koncev niti ni tako grozno to kar si pocnejo, vsaj ne v primerjavi s kaksnimi ‘nasimi’ praksami.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Osiao – nova znamka skupine Estée Lauder
    novička o kozmetiki specifični za azijski trg, meni bi bila zanimiva tudi pri nas :yes:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Nina super! Meni so krasne azijske reklame za kozmetiko in se bolj njihovi izdelki. Embalaza je tudi lepsa :D. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

a ne da :lol1: :cool:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico