Avon – sestavinsko katastrofalen?

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Avon – sestavinsko katastrofalen?

Ta tema vsebuje 23 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 5 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Kaj menite o Avon kozmetiki?
    Medtem ko sem urejala CT sem naletela na sestavinsko tako bizarne izdelke, da jih je treba izpostavit! Res žalostno, da ima Avon, ki je sestavinsko res tako slab, toliko milijonov uporabnic po celem svetu…ravno zadnjič sem prijateljici prepovedala uporabo Avon intimnega mila…

No, en kratek uvod v tole temo…
    Hydrating Face Mask Mediterranean Olive Oil

Maska z olivnim oljem? Olivno olje je po sestavinah ZA parabenom, celo parfum je PRED olivnim oljem. A si maska res zasluži tako zavajajoče ime?

Planet Spa Facial Cleanser White Tea

Izvleček belega čaja na tretjem mestu iz zadnjega konca!!! Spet ZA prabeni in parfumom! Tegale je not res za vzorec…

AVON – Simply delicate

za tega pa sploh nimam komentarja…intimno milo…tale si sigurno zasluži naziv sestavinsko najslabšega izdelka kar jih je svet videl

ni čudno, da Avon nima objavljenih sestavine ne v katalogu ne na spletu…z njimi se res ne more ravno pohvalit…

kaj pa ve mislite?

Profile photo of epica
    epica
    Udeleženec

Obup! Verjetno ravo zaradi tega ne objavijo sestavin v katalogih.. Se mi pa tudi zdi, da večina uporabnic sploh ne bere sestavin kozmetičnih izdelkov, tudi kadar so napisani.. :no:

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

jao.. sam je res katastrofa! se ne spoznam kej dost na sestavine, ampak sestra je naročila en sprej za telo za sončenje k nej bi bil vlažilen in čist na prvem mestu je napisan alcohol denat (mislm da se tko napiše) :P in takoj k si odprl se je alkohol zavohal, ne moreš vrjet :confused:

drugače pa jaz pri njih bolj lakce naročam pa kdaj pa kdaj kak glos ali pa šminko, to je pa kr ok

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Jaz sem včasih kar velik naročevala oz. sem dobila za darila. Nekaj izdelkov sem mogla kar stran zmetat, ker mi niso pasale, so se mi naredli izpuščaji in podobno. Večina jih še imam, ker mi je škoda kozmetiko stran metat, zdej se mi samo valjajo po policah, ker jih redko uporabljam. Imam pa še nekaj njihovih izdelkov, jih morem najprej še poslikat in bom tudi te dodala v CT. Z njihovimi laki sem pa ful zadovoljna, tudi ostalo dekorativo nimajo slabo. Vsaj to, ki jo imam jaz.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

elchy, res super, da dodajaš Avon v CT in razkrivaš njihove sestavine :thumbsup:
    dekorativa je pa tudi meni všeč :yes:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tudi jaz kupujem samo še njihovo dekorativo.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Jaz pa komaj še kaj. Maskare so meni vse po vrsti obupne, senčila so švoh, šmink itak ne uporabljam, glosi me ne navdušijo, krem ne uporabljam več, šamponov tudi ne. Trenutno imam samo Liiv Botanicals (al kako že) kremo za okrog oči in dva tuš gela Naturals.

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

meni so njihove kreme za sončenje najboljše na svetu sploh! moj je bil vedno full občutljiv, ga je vedno osmodil, tut če je mel kremo za 30€.. zdej ga pa nč ne več, tko da kreme za sončenje sam še pri avonu nabavljam

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Imidazolidinil urea sprošča formaldehid, ki je toksičen…potem benzofenoni (ki ščitijo izdelek pred svetlobo) so kar pogosti alergeni – ja, kar je nalepljeno v prvem postu, je sestavinsko zelo slabo (metilparaben je še skoraj najmanjši problem).
    Je pa treba seveda vedno vsak izdelek posebej pogledat.

Če me spomin ne vara, imajo spreji (eni sadni vonji so, v prozornih flaškah…robida, jagoda, višnja in muškat ..nekaj takega) triklosan..da ne samo da ga naneseš na kožo, še vdihavaš ga. Pa itak sploh ne vem, kdo še danes triclosan daje med sestavine (prehaja v materino mleko, toksičen je za ribe (če pride v vode)…) :roll:

Je pa tale linija planet spa en tak lep primer, kako se da potrošnika zavesti – lepa na natur spominjajoča flaška, noter pa umeten parfum in slabe sestavine..

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Pa še prave alkoholne bombe so ti sadni spreji. Dišijo pa itak prvo minuto – mogoče.

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Jaz se drugače strinjam s komentarji, da večina uporabnic sploh ne bere sestivine. Dokler nisem začela lansko leto brati tega foruma se tudi 1x nisem ozrla na sestavine (razen pri deodorantih kjer sem preverjala alkohol).

Profile photo of Bree
    Bree
    Član

Jaz tudi včasih nisem brala sestavin, v svojih začetkih se mi je naprimer zdelo tudi nerazložljivo, zakaj bi bilo treba karkoli dajat pod puder, npr kremo… lol :D

No ti časi so mimo…Ob spremljanju tega in drugih forumov, moram rečt da resnično niti tuš gela več ne kupim kar tako…Vedno preverim prej kako in kaj, pa sej une največje probleme kar se sestavin tiče zdaj že poznam…
    Za tele vse tule pa ja, kaj naj rečem, žalost in groza…
    Prbolem je, ker približno 90% žensk verjame napisanemu na škatlici.
    In mislijo kako dobro skrbijo za svojo kožo….

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Ja točno tako..jaz sem bila včasih prepričana, da je pač naraven izdelek tak, če samo piše na škatlici da je.. :blush1: :unsure:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja res je..problem je v tem, da je kozmetika po mojem mnenju kar malo ušla izpod nadzora – nekaj kar dejansko vpliva na naše zdravje je prepuščeno oglaševanju posamezne firme..in posledično se na podlagi tega žal tudi odločamo. Se mi zdi, da ko ena stvar (v tem primeru kozmetika) direktno vpliva na naše zdravlje, ne bi smelo biti to prepuščeno samo marketingu…nič krivi potrošniki pa potem sledijo vsemu, kar se jim pove..tudi če je vse izmišljeno – sama vem za takšne primere, ko so promotorke morale govoriti o znamki stvari, ki so bile napačne…v stilu – vse za marketing in prodajo. :P

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Grozno :S Itak, da če si študentka, ki dela za nekoga..boš najbrž naredila vse tako kot rečejo…tudi če ni prav :/

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico