AVON – Oxygenating scalp treatment

Ta tema vsebuje 5 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of amisa amisa 8 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Izdelek: AVON – Oxygenating scalp treatment – all in one scalp treatment

Opis: Specialno formuliran tretma, ki vpija odvečno maščobo in deluje proti prhljaju.

Sestavine:
    Aqua, Alcohol denat., Propilen glikol, Dimethicone peg-8 fosfat, Cocamidopropil betain, Parfum, Salicilna kislina, Xanthan gum, Dimethicone/vinyl dimethicone crosspolimer, Kalijev hidroksid, Kreatin, Mentol, Phenoxyetanol, Natrijev klorid, Cink pyrithione, Acacia senegal, Dimethicone peg-8 meadowfoamate, hidroliziran pšenični protein, Propilen glikol alginat, C 12-14 pareth-12, Elaeis guineensis oil, Xymenynic kislina, Hidroliziran pšenični škrob, Natrijev polynaphthalenesulfonate, Kalijev sorbat, Laminaria digitata ekstrakt, Pelvetia canaliculata ekstrakt, Metilparaben, Klorphenesin, Benzojska kislina, Lagerstroemia indica ekstrakt, BHT, Etilparaben, Butilparaben, Propilparaben, Dinatrijev EDTA, Izobutilparaben, Amil cinnamal, Hidroksicitronellal kumarin, Geraniol, Butilfenil metilpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl cinnamal, Limonene, Alfa-izometil ionon.
    Slika izdelka:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Zakaj? Ker imam prhljaja dovolj za izvoz. Do nedavnega sem odpravo prhljaja prepuščal bolj ali manj redni uporabi šamponov za lase, kar se je izkazalo za slabo strategijo. S tem pripomočkom pa se mi je zadeva instantno izboljšala že po prvem nanosu :thumbsup:

Kako? Najprej si lase operem s šamponom, nakar si jih posušim z brisačo. Nato nanesem tretma na lasišče in si s fenom posušim lase (tretma se ne izpira).

Pa občutki? Ob nanosu deluje izdelek hladilno na lasišče, kar meni ugaja. Posušeni lasje še vedno dajejo videz opranosti (navkljub nanosu tretmaja).

Slovenski kotiček – šinfanje: Pri pregledu sestavin sem naštel za poker parabenov, kar se mi ne sliši dobro. Če je z mojim posluhom vse redu pa bo povedal strokovni komentar naše vrle absolventke farmacije :wink1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

mene najbolj skrbi alcohol denat, tole jaz ne bi dajala na svoje lasišče :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Izdelek vsebuje učinkovine proti prhljaju (KLIK) – in deluje res na večih nivojih. Učinek je opazen tudi v praksi (oz. na Ezzu :afrohair: ).
    Proti prhljaju delujejo salicilna kislina (kot keratolitik), cinkov piriton (antimikotik), rastlinski izvlečki, ki imajo protivnetno, adstringentno, pomirjevalno delovanje, vpijajo odvečno maščobo..
    Ostale sestavine so res zelo povprečne, vendar mene v tem primeru denat. alkohol niti ne bi tako motil..ker gre za izdelek, kjer je bistveno delovanje proti prhljaju. Vsebuje klasične konzervanse – procentualno lahko približno vidimo, koliko je česa, če vemo, da je fenoksietanola lahko max.1%, skupna konc, parabenov pa je max. 0.8%.
    Moti me, da je izdelek kar parfumiran – nepotrebno za tretmaje proti prhljaju.
    Zaradi sestavin je izdelek primeren za prhljaj na mastnem lasišču, za prhljaj na suhem lasišču ga ne bi priporočala.

Če povzamem – sestavinsko na prvi pogled povprečen izdelek, vendar vsebuje precej kozmetično aktivnih učinkovin proti prhljaju in deluje na večih prijemališčih.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Obljubim, da ko ga porabim, bom poiskal boljši – sestavinsko ugodnejši izdelek :wink1:
    Vendar moram povdariti, da tretma deluje! :afrohair:
    Je pa tudi res da imam mastno lasišče.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

no če deluje potem je pa super za takšne težave in mu ostalo lahko oprostimo, če ti ne draži lasišča :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico