Avokadovo olje (Persea Gratissima)

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Avokadovo olje (Persea Gratissima)

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Avokadovo olje je bogato z vitamini A, B, D, E; vsebuje tudi lecitine, fitosterole, karotinoide (spojine, ki spadajo med karotinoide delujejo kot antioksidanti) in skvalen. Vsebuje večji delež palmitinske kisline, nekaj linolne, ostale maščobne kisline so v manjšem deležu. Zaradi svoje sestave spada med bolj obstojna, težje pokvarljiva olja.

Priporočljiv je predvsem za nego suhe in zelo suhe, luskaste in poroženele kože, zelo primeren tudi za nego starejše kože. Ni primeren za uporabo na mešani/mastni koži. Pomaga pri obnovi hidrolipidnega plašča in tako izboljša zaščitno funkcijo kože ter ji daje lepši, mehkejši videz in večjo prožnost.

Profile photo of ally
    ally
    Član

V katerem izdelku pa je?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

V izdelkih poiščeš med sestavinami Persea Gratissima Oil– prej je navedeno, več koristi bo od njega :)

Primeri:
    Weleda divja vrtnica krema za okrog oči– Water (Aqua), Prunus Persica (Peach), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond), Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba), Hydrolyzed Beeswax, Rosa Moschata, Persea Gratissima (Avocado), Glyceryl Stearate SE, Sedum Purpureum, Euphrasia Officinalis, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Olea Europaea (Olive).

Dr.Hauschka krema za okrog oči (revitalizing eye creme)– Water/Aqua, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Rosa Damascena Flower Water (Rose Distillate), Glycerin, Alcohol, Ananas Sativus (Pineapple) Extract, Beeswax/Cera Alba, Althaea Officinalis (Marsh Mallow) Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Hectorite, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Rosa Damascena (Rose) Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Lysolecithin (Hydrolyzed Lecithin), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Oil, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Lactylate, Fragrance/Parfum (Essential Oil), Geraniol

Mleko za telo Ombia Q10 za normalno kožo– aqua, glycerin, glycine soya oil, myristyl myristate, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, ethylhexyl stearate, persea gratissima oil, tocopheryl acetate, phospholipids, ubiquinone, chondrus crispus extract, dimethicone, parfum, carbomer, sodium hydroxide, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid.

Ko bom naletela še na kakšen izdelek, ki bo vseboval avokadovo olje v vsaj zmernem deležu, bom še dopisala.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Da še dopišem komentar k zgornjim primerom izdelkov (ki so napisani samo za primer in ne kot priporočilo)- weleda za okrog oči in ombia mleko se mi zdita okej, dr.hauschka pa ima za “moj okus” kar malo preveč različnih ekstraktov in olj..jaz imam raje izdelke z bolj enostavno in hkrati kvalitetno sestavo.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Jaz si iz avokada večkrat pripravim masko za obraz. Čeprav imam problematično kožo, nimam občutka, da bi bilo kaj slabše. Mogoče zato, ker si jo naredim enkrat na dva tedna? :think:
    Imam pa potem tako mehko in gladko kožo :angel2: !

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nejka wrote:

Jaz si iz avokada večkrat pripravim masko za obraz. Čeprav imam problematično kožo, nimam občutka, da bi bilo kaj slabše. Mogoče zato, ker si jo naredim enkrat na dva tedna? :think:

Ja, za masko enkrat na dva tedna res ni takšen problem pri problematični koži (pa še spereš jo), čeprav bi jaz avokado v obliki mask vseeno bolj priporočala za suho kožo..za problematično v smislu mašenja por pa raje kakšne mešanice, ki bi vsebovale jojobino, boragino olje ali olje črnega ribeza.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Kako je pa kaj za lase primerno oz. fajn avokadovo olje? Že dlje časa ga namreč nameravam kupiti…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Primerno za suhe in poškodovane lase :thumbsup:

Še primer obloge: zmiksaš 1 avokado in dodaš malo kokosovega mleka, pustiš nekaj minut do pol ure in spereš z blagim šamponom razredčenim z vodo.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Superca! Hvala Nina, bom zagotovo preizkusila :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Danes sem v Mullerju naletela na olje, ki ima na prvem mestu med sestavinami avokadovo olje:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

povzetek bistvenih informacij, ki smo jih pred časom že napisali v tej temi ..in seveda opomnik tako za kozmetiko v zimskem času kot za prehrano :wink1:

AVOKADOVO OLJE

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico