Avene kreme za sončenje

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Avene kreme za sončenje

Ta tema vsebuje 11 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nati Nati 6 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

viewtopic.php?f=46&t=804
    kakšna je cena te emulzije? se mi zdi da je bilo že rečeno, pa ne vem kdaj…kje

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz sem dala zanjo okoli 13 EUR, morda kak cent več.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

super, hvala :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@coco wrote:

Sestavine: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Aqua, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Ptfe, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, C20-22 Alkyl phospate, Polymethyl Methacyrlate, C20-22 Alcohols, Caprylic/capric Triglycerid, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Cucurbita pepo seed oil, Decyl Glucoside, Disodium Edta, Parfum, Hedroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, Phenoxyethanol, Polysorbate60, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethanolamine, Triethoxycaprylsilane, Trimethoxycaprysilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

Všeč mi je, ker je faktor 50 + in jo lahko naneseš manj. Je sestavinsko vredu?
    Sicer ima parfum. Nima parabenov.

Kaj je pa tisto: C20-22 Alcohols??

C20-22 Alcohols – so maščobni alkoholi, funkcija – emulgatorji, uravnavanje viskoznosti..
    Kemijsko je to daljša alkilna veriga (to pomeni 20-22 ogljikovih atomov) na katero je pripeta -OH skupina (alkoholna skupina…zato tudi takšno poimenovanje). Nima pa to veze z etanolom, za katerega se pri navajanju sestavin napiše Alcohol.

Filtri so super, označila si 2 filtra, 2 sta pa še na 2. in 3. mestu. Na zadnjem mestu je še cinkov oksid, ki ima tukaj drugo funkcijo kot zaščitni filter za zaščito pred soncem. Sestavinsko dobra krema :thumbsup: Če bi bila brez parfuma, še toliko bolje, vendar je vse ostalo res ok..

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

a se ta tanova verzija dobi tudi že pri nas?
    pa 20ka je ista?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem mojo dobila iz Nemčije, tako da ne vem, če se jo že dobi pri nas.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Od kod iz Nemčje? Si jo naročila ali ti jo je kdo prinesel …

Pri nas je po mojem še 100 let ne bo. :confused:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Prijateljica mi ji je poslala.

Profile photo of Coco
    Coco
    Član

Zanima me še, kaj je PTFE? :flower2:

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

A je K? :blush1:

Profile photo of Lissa
    Lissa
    Član

@nati wrote:

http://www.ars-cosmetica.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=804
    kakšna je cena te emulzije? se mi zdi da je bilo že rečeno, pa ne vem kdaj…kje

Ali se lahko uporablja tudi kot podlaga za make up?Moj puder namreč nima zaščitnega faktorja in bi mi nekaj takšnega prišlo zelo prav.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Lissa, lahko :thumbsup:
    jaz uporabljam mineralni puder in se krasno prime gor

pa tudi za tekočega bo gotovo v redu podlaga, ker je krema lahka in se hitro vpije v kožo

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico