Avène – emulzija za normalno do mešano kožo s SPF 20

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Kozmetika za in po sončenju Kozmetika z UV filtri za obraz Avène – emulzija za normalno do mešano kožo s SPF 20

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 2 glasova, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of BusyBee BusyBee 7 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Sestavine:
    AVENE AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, PTFE, AQUA, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIMETHICONE, ISODECYL NEOPENTANOATE, CETEARYL ALCOHOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CHLORPHENESIN, COCO-GLUCOSIDE, CUCURBITA PEPO, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, PARFUM, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM, ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 60, SORBIC ACID, SQUALANE, TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, TRIETHANOLAMINE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, XANTHAN GUM, ZINC OXIDE.

vir fotke

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Kremo zdaj uporabljam že kak teden. Moram reči, da sem pozitivno presenečena in načeloma precej navdušena nad njo.

Nanaša se izjemno lepo in čeprav je precej tekoča, je v resnici zelo “gosta” in jo je potrebno temeljito, a nežno razmazati. Ima nek prijeten vonj, ki me spominja na Niveino modro univerzalno kremo, ki me je spremljala celo otroštvo in ki je še vedno del kopalniškega inventarja pri mojih starših :lol1:

Krema pusti na koži nežen svilen občutek, zato najbrž poskrbijo silikoni. Koža je prijetno matirana in čeprav imam mastno T območje, se mi le to čez dan zeeelo dolgo ne posveti. :thumbsup:
    Po enotedenskem testiranju zaenkrat nimam občutka, da mi maši pore, bomo videli čez čas.
    Sicer pa mi je krema tudi ravno prav vlažilna, le na res občutljivih območjih si pomagam s svetlinovim olje, ki pa je zadnjih nekaj mesecev moj stalni spremljevalec.

Priporočam vsem, ki imajo tako kot jaz strah pred SPF kremami za obraz :yes:

Mi je pa Nina namignila, da je Aveneova emulzija z višjim zaščitnim faktorjem načeloma malo bolj mastna, ker je titanijev oksid (ali kaj že?) topljiv v maščobi in ker ga je več v kremah z višjim zaščitnim faktorjem, so te tudi rahlo oblj mastne.
    Poleti bom najbrž poskusila tudi emulzijo z višjim zaščitnim faktorjem, ker bom vseeno več na prostem, kot sem zdaj.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Tudi to kremo sem že preizkusila, ampak me ni prepričala. Je pregosta, na koži pusti filter (lahko prav čutim, kako se koža začne spodaj potiti). Vsekakor mi maši pore in mirne vesti lahko rečem, da moji mastni koži ne ustreza.

Začita je v redu, tako da sem bila varna pred soncem.

Embalaže ni preveč praktična. Cena je zmerna.

Ker mi ni ustrezala, sem jo hitro prodala naprej.

Ocena: 3/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico