AVENE – Cleanance K

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni AVENE – Cleanance K

Ta tema vsebuje 3 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of mademoiselleT mademoiselleT 6 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    Avene aqua, cyclomethicone, aqua, glycolic acid, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, lactic acid, polymethyl methacrylate, sodium hydroxide, C13-14 isoparaffin, disodium phosphate, bisabolol, citric acid, cucurbita pepo seed oil, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, polysorbate 20, salicylic acid, zinc gluconate

Opis izdelka: Cleanance K je krema za nego kože s komedoni, madeži, mozoljčki. Pri aknah se uporablja kot dopolnilna nega. Vsebuje alfa (glikolna, mlečna in citronska kislina) in beta (salicilna kislina) hidroksi kisline, ki delujejo keratolitično. Vsebuje tudi en rastlinski izvleček- olje semen buče, ki vsebuje kar nekaj blagodejnih sestavin za nego nečiste kože pa tudi za nego kože na splošno. Pomirjevalni in protivnetni učinek ima bisabolol.
    Primerna je za nočno nego kože; pri uporabi čez dan pa je poleg nanosa te kreme potrebna še zaščitna krema proti soncu z visoko zaščito (koža je namreč pri uporabi alfa in beta hidroksi kislin še bolj občutljiva na sončne žarke). Pri prvi uporabi lahko na koži občutimo rahklo pekoč občutek- v tem primeru je priporočljivo, da kakšen dan počakamo in potem ponovno nanesemo (pekoč občutek po prvih nanosih običajno izgine). Za viden učinek je potreba dokaj redna uporaba. Kreme ne nanašajte na predel okrog oči in ustnic.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Moja prva krema s kislinami (zaenkrat še tudi edina).
    Tale krema res pomaga pri mozoljih, še posebej pri rdečih flekcih ki ostanejo od njih. Prej so mi tile flekci res dolgo izginjali, zdaj pa izginejo hitreje.

Krema je precej tekoča. Morda je luknjica na tubici celo malo prevelika in se lahko hitro preveč dozira. Drugače se fajn maže in se fajn vpije.
    Vonja nima kakšnega posebnega.
    Mene čisto malo zašpika, ko si jo nanesem, vendar hitro mine.

Kupila sem jo v lekarni in sem za njo odštela okrog 12€. Nakup bom sigurno še ponovila.

Splošna ocena:
    4/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Kremico uporabljam v zimskem času, za nočno nego. Lahko rečem, da se po daljši uporabi poznajo tudi uspehi, saj je koža manj mastna in tudi nečistoč je manj. Nekaterim puncam so v zvečetku uporabe nečistoče delale še več problemov, vendar pri meni ni bilo nobenih tovrstnih težav. Kremo priporočam vsem, ki imajo težave z mastno in nečisto kožo, vendar jo je treba uporabljati dlje časa….

Moja ocena: 5

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Kremico uporabljam približno tri mesece. Je tudi moja prva krema s kislinami. Kupila sem jo, ker sem od različnih punc slišala pohvale in sem se odločila, da jo tudi sama preizkusim. Stanje na koži (imam mastno kožo in precej rdečih madežev) je precej boljše – predvsem polt je bolj enakomerna, ni več rdečih madežev. Prej mi je vedno bilo nerodno, če sem šla iz hiše brez pudra – zdaj teh težav več nimam, ker se mi je polt res bolj izenačila.
    Prvi mesec sem jo uporabljala vsako noč, zadnja dva meseca pa vsako drugo noč.

Cena se mi zdi primerna, glede na to, da meni zelo odgovarja. Nakup bom zagotovo ponovila, menjala bi jo samo v primeru, da bi na to kremico postala preveč občutljiva.

Ocena: 5/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico