Arganovo olje

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of soncnica87 soncnica87 3 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Zanima me mnenje o arganovem olju. Ga je katera že poizkusila?

VIR

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Nina, mogoče tvoj komentar za to olje?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Arganovo olje je bogato predvsem z linolno kislino, oleinsko kislino, vitaminom E in karoteni.
    Glede na sestavo se meni zdi primerno za nego normalne in suhe kože, sploh za nego kože proti staranju in za obnovitveno nego.
    Sama ga še nisem sprobala, bi ga pa poskusila za nego telesa (po obrazu imam namreč mešano do mastno kožo) – po sestavinah se mi zdi tudi zelo dobro za nego po sončenju.

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Aha, hvala ti! Misliš, da je katero drugo še primerno za mojo kožo? Poleg jojobinega seveda…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Lahko poskusiš tudi z boraginim oljem KLIK…ali pa tudi z oljem črnega ribeza KLIK

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Hvala ti Nina, srček si!!! :gjump:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

To olje ima meni precej močen in neprijeten vonj, sicer bi ga tudi sama nabavila. Škoda, ker je sicer zelo dobro.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Jaz sem porabila že dve mali steklenički tega olja. Uporabljala sem ga predvsem za področje dekolteja, včasih tudi za obraz oz. za okrog oči. Res pa ni primerno za mastno kožo, ker je med malo “težjimi/mastnimi” olji.

Vonj pa ima res močen/neprijeten, a mene ni motilo ;)

Profile photo of didi
    didi
    Član

Zanima me a je kera že sprobala arganovo olje … neki sm slišala, da je to “tekoče zlato” eno najbolših olj zlo primerno za zunanjo uporabo in za pit…pa fuul dobr proti staranju…ma kkšna izkušnje s tem???

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz sem slišala, da je zelo komedogeno, pa za moje pojme je zelo drago. :ermm:

Profile photo of didi
    didi
    Član

ojoj upam da ne… jst ga zdej uporablam kkšn tedn pa se mi zdi kr fajn…a to ti je kdo reku k je probu al pač tko si slišala? baje je eno najbolših olj ampak tko piše pr predstavitvi olja valda pa usak svoj izdelk hval =)

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Sem tudi jaz slišala, da zna to olje biti res zelo komedogeno. Res pa se lahko vsak posameznik različno odzove na določeno snov, tako da če ti nimaš problemov s komedogenostjo, potem itak ni panike.

Sama ga nisem preizkusila, kolikor pa sem uspela razbrati iz informacij o tem olju, gre za velik “hype”, ker je trenutno popularno pri nekaterih zvezdnicah, sicer pa razen hranljivosti nima nekih drugih efektov na kožo.

Profile photo of junija
    junija
    Član

Jaz sem ga uporabljala nekaj časa, ampak se mi je začela sušit koža, tako da sem ga opustila…ne vem, če je bilo olje krivo, ampak me je strah še po skoraj enem letu dajat karkoli na obraz kar ni krema xD no, čeprav se mi spet malo suši…
    Zdaj ga imam samo za čiščenje make-upa :)

Profile photo of didi
    didi
    Član

kero olje bi blo pa pol najbol za kožo?? vrjetn tud odvisn od kože jst mam tko mešano nekje mastno nekje mal izsušeno pa mam brazgotince pa flekce od mozolou ma kera predlog kero olje nej uporablam?? =))

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Na to temo je bilo že nekaj povedanega :wink1: KLIK
    prosim moderatorko, da združi teme :yes:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico