Aparati za čiščenje obraza in t.i. HOME FACIAL

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Aparati za čiščenje obraza in t.i. HOME FACIAL

Ta tema vsebuje 20 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Beautylea
    Beautylea
    Član

NOVA oblika čiščenja obraza!?

Torej, na kratko: namesto da se dogovarjamo za termine pri kozmetičarki in preležimo tam ure in ure, si lahko take in podobne aparate nabavimo kar sami in doma naredimo svojo nego.

Zakaj pa ne?

Trenutno sem še v fazi raziskovanja ker te ščetke mislim, da nimamo še v prosti prodaji v naši deželi…pa še finančno ni najbolj poceni.

Na netu sem pregledala nekaj video nasvetov o uporabi take ščetke. Prosim za mnenja, komentarje…priporočila.

Navodilo:
    Podobno deluje kot električna ščetka za zobe, nanesemo nekaj gela za čiščenje in krožimo po obrazu dokler senzor ne opozori s piskom. To naj bi trajalo minuto…

Zelo površno pišem, saj sem še na začetku in me zanima če kdo ve o tem kaj več?

Na ameriških straneh so punce navdušene nad takimi izdelki, imenujejo kot home facial ali facial at home…pobrskajte.:) seveda, tukaj je potem še cela vrsta mask in čistil in domačih receptov za nego in čiščenje….to vse imenujejo HOME FACIAL.

Največkrat je v uporabi ščetka znamke: Clairisonic mia1 in 2 in potem še aparat personal microderm aparat za dermabrazijo PMD-aparat-ta je za zapiranje por?, popravite me če sem narobe napisala…

Torej to naj bi bila tema o vseh aparatih za nego obraza, karkoli uporabljate in če ste imeli opravka s takimi in podobnimi aparati prosim za mnenja…

In priporočila :yes:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Sem ravno včeraj o tem razmišljala, ko sem gledala neko poceni varianto ščetke v Hoferju. Po pravici povedano nekak ne verjamem v to obliko čiščenja, torej da da neke hudo dobre rezultate v primeru, da redno v negi obraza uporabljaš kisline, saj imajo le-te luščilen efekt. Mogoče se motim in me lahko prepričate v nasprotno. :yes:

Profile photo of Limonca
    Limonca
    Član

‘Jaz uporabljam Olaz Regenerist ščetko za obraz,
    lahko si pogledate oceno tukaj:
    http://beautyofalemon.blogspot.com/2014/09/review-olaz-regenerist-face-brush.html

Sama sem res zadovoljna ! :) Čeprav ni isto ko Clarisonic, ki pulzira..ta navadna ščetka se vrti :)
    Kupljena pa je bila v Müllerju .. v DM je nimajo..cena: 28.95€ ..zaenkrat je še najcenejša izmed teh drogerijskih. Baterije mi pa že 4 mesece držijo in naj bi še dlje…škoda je edino, da se ne polni na elektriko, sam če tak dobro baterije zdržijo me res ne moti :)

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sem ravno danes napisala oceno o Clarisonic Mia 2, tako da se ne bom preveč ponavaljala.
    Mene bi cenejše različice prepričale samo, če bi imela možnost pod mikroskopom pogledat kaj naredijo koži. Philipsova recimo ni sonična, a se mi je zdela kar precej mehka. Največ upov polagam sicer v LUXE krtačko. Če je kaj upanja za super občutljivo kožo glede vsakodnevne uporabe, je to to. Mogoče je prekrvavitev ali pa res nežen piling, ampak izgled kože je pri meni občutno drugačen. :yes:

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

@gejba: a uporabljaš tudi kisline? Me zanima kako deluje kombinacija oz. ali je potem preveč “pilinga”? :think:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tudi, vendar samo od cirka novembra do februarja.
    Ni isti učinek – pri Clarisonicu je bolj gladka koža, MU veliko lepše sede … Ne morem uporabljat močnejših kislin, lekarniške pa očitno pri meni zmanjšajo luščenje kože in delno očistijo pore, a ne toliko kot Clarisonic.
    Mogoče bi bil primerljiv učinek, če bi imela močnejše kisline, a pri meni ponavadi že druge ostale sestavine začnejo povzročat kaos in sem res imela vsega zadosti. :thoughtful:

Profile photo of Limonca
    Limonca
    Član

No morem še omenit, da Olaz ščetka mogoče ni dobra za občutljivo kožo…Če imate bolj nezahtevno, mastno kožo pa definitivno priporočam, ker sem tudi sama vidla majhne rezultate in sem pač zadovoljna :) Res pa je, da je vsaka koža malo drugačna in vsaka punca ima malo drugačne izkušnje :)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ah joj, bom najprej probala z AHA kislinamii in potem če bo kriza pa hopa na clarisonic. Očitno je nekaj na temu, ker ga vsi tako hvalijo.
    Samo je draaaag :(.

Profile photo of purple_rain
    purple_rain
    Udeleženec

Samo tole bi dodala: v tistih zadnjih DMovih bonih je ena takale ščetka na voljo: Braun Face 831 (nič ne vem o njej; samo to, da pač je :lol1:)

Profile photo of Limonca
    Limonca
    Član

Tista tudi zgleda mamljiva ja.. Ampak še enkrat, jaz sem s svojo poceni zadovoljna :3
    Sem pa velikorat vidla, da ima mogoče Philips ali Braun v pakiranju, ko kupiš depilator, še zraven majhno ščetko za obraz :)

Beautylea
    Član

Punce ste mi dali lušte da si res nabavim eno tako ščetko….po moje bo glih neka pocenska varianta… ampak pomembno je da opravi svojo nalogo: očisti temeljiteje kot prsti!:)

Še delite izkušnje, dobrodošlo, vse kar veste tudi o PMD-mikrodermabrazija aparatu, naj bi zapirala pore… ampak se treba lotit pravilno drugače lahko pusti brazgotine!

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Priznam, da meni tudi. Podatek o čistejših in ožjih porah je vsekakor spodbuden.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Hvala za odg. gejba! :flower2:
    Js si predstavljam, da zame verjetno ne bi bila (ali pa se “tolažim” s tem :lol1: ), ker imam kar precej občutljivo kožo in bi mi verjetno vsakodnevna uporaba clarisonica precej razdražila kožo. Tako, da bom ostala kar pri kislinah in občasnem čiščenju/pilingu z cleansing cloth.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Luxe krtača bi znala biti vsakodnegna za nas obcutljivce. Bokm poročala čez nekaj tednov.

Beautylea
    Član

No pa sem nabavila svojo 1.krtačko za čiščenje.

Zaenkrat zadovoljna, obraz še v teku navajanja in vse kaže, da brez krtačke več ne bo šlo. :yes:

vir: internet

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico