Antibakterijski geli za roke

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Antibakterijski geli za roke

Ta tema vsebuje 22 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of freakica freakica 4 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@Saša wrote:

@nati wrote:
    jaz si moram it pa po tisti gel od essence za v torbico…za takrat ko ni vode in mila pri roki

Sem brala, da teh gelov ne bi smeli prodajati oz uporabljati brez ekstra navodila za kadilce. Večina gelov namreč temelji na alkoholu (oz. vnetljivih snoveh) in naj bi jih morala psremljati navodila, da je uporaba cigarete (in podobnih zadev oz. delo z ognjem, ipd.) ne vem koliko časa po uporabi gela smrtno nevarna :wink1:

@nina wrote:

..arsovec H300 se s temi stvarmi ubada :inspect: …bo mogoče kakšno pojasnilo napisal..

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Jaz verjetno že kako leto uporabljam Oriflamov antibakterijski gel. Enega imam doma, enega pa vedno v torbici.

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

Jst tut to uporabljam.. in sicer mam enega od Essence pa enega od Justa

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

okeeej, Sašinega odgovora na moj komentar sploh nisem prej videla

Kaj, a če si namažeš roke s tem gelom in si nato prižgeš čik, ti lahko roko taznese al kako :lol1: ok blazno smešno. Zakaj? ker tut parfumi vsebujejo blazno veliko alkohola, pa še nisem slišala take grožnje

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nati, saj naj bi šlo za čas nekaj sekund. Si predstavljam, da dokler gel v celoti ne izhlapi. Saj parfumaš se najbrž tudi ne takrat, ko imaš prižgano cigareto v ustih :lol1: oz. “špric” parfuma najbrž ne usmeriš direkt na prižgano cigareto?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja ampak saj tut ne mažeš prižgane cigarete s tem gelom…niti ne prižigaš prsta, na katerem je gel :lol1:

hecno mi je, da najdejo nevarnosti v takih stvareh :lol1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz pa mislim, da potencialna nevarnost obstaja, veliko bolj kot pri parfumih … Konec koncev smo ljudje različno varčni pri uporabi teh zadev, eni nanesejo obilno … Dajo cigareto v usta, z eno roko držijo vžigalnik, z drugo pa zaščitijo plamen in če imaš roke še vlažne od tega gela, si predstavljam, da lahko potencialno ustvriš večje pogoje za vnetje vnetljivih snovi …

Ne vem. Opozorilo ne škodi. Sploh pa mnogi niti ne vedo, da so te zadeve vnetljive :wink1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

no…to že. Jaz vedno toliko časa manem roke po kremi ali čemerkoli, da so popolnoma suhe, ker ne prenesem vlažnega in mastnega občutka na rokah. Če pa preberem tvojo potencialno sliko, pol si pa že lahko predstavljam nevarnost :yes:

Profile photo of H300
    H300
    Član

No sej sploh ne rabite mojega odgovora, že vse veste :)

Na kratko
    Vsak nevaren proizvod je razvrščen, ima nek simbol nevarnosti (slika v oranžnem okvirju) ter opozorilne in obvestilne stavke, ki nam povedo kako ravnati in kakšne so nevarnosti.
    Prav tako je na etiketi navedeno, koliko sredstva lahko uporabimo recimo za eno dezinfekcijo rok ter koliko časa moramo počakati, da zadeva deluje.
    INCi tud preberete preden kaj kupite,ane ? :lol1:

Fizikalno kemijske lasnosti snovi so različne vendar, ko zmešamo skupaj več snovi, se zadeve malo spremenijo.
    Recimo etanol je razvrščen kot ‘LAHKO VNETLJIV’.
    In ga je lahko v proizvodu celo 60% pa bo končni proizvod še vedno označem samo, kot VNETLJIVO!

Opozorillo: VNETLJIVO nima simbola nevarnosti, kot ga ima LAHKO VNETLJIVO (plamen v oranžnem okvirju).

Končni proizvod ima izmerejno plamenišče in na podlagi tega se proizvod razvrsti po fiz/kem lasnostih. Torej preverite etiketo, držite se navodil pa bo vse vredu

Itak pa na škatlici čikov piše : Kadilci umirajo hitreje, al kako že tko da pazte kaj delate z ognjem :angry5:

Profile photo of H300
    H300
    Član

Aja pa še eno skromno mnenje.

Če si boste redno umival roke, mislim da ne potrebujete dezi. sred. za to.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz sem podobnega mnenja, tako da si ga zaenkrat še nisem omislila. Sicer gre dnevno toliko in toliko rok čez moje roke, ampak potem bi morala razkuževati še tipkovnico, svinčnike, papirje in bog ve kaj vse, tako da se mi s tem ne da ukvarjati. Umijem roke, pa je. Za gel bi se načeloma odločila res samo, če ne bi bilo možnosti rednega umivanja rok.

Če pa pomislim, kaj vse se valja na javnih površinah (pulti, ročaji nakupovalnih vozičkov, denar, sedeži na sredstvih javnega prometa itd.), me pa še bolj mine, tako da se z nekimi tovrstnimi geli ne ukvarjam.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Večinoma se ti geli, ki dezinficirajo, prodajajo kot kozmetični izdelki. :P
    H300- Če se slučajno spomneš kakšnega izdelka, ki se prodaja kot biocid ima pa podobne sestavine kot ti geli, ki se deklarirajo kot kozmetični izdelki….prosim napiši :angel2:
    (aja pa sestavin se tudi ne bomo branili…)

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Jaz imam enega miniaturnega v torbici, ker na našem faksu pogosto ni mila :mistake: Doma sem si pa v kopalnico tudi eno večjo dozo naštimala, ampak pazim, da ne pretiravam, ker sigurno ni dobro za kožo.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@nina wrote:

Večinoma se ti geli, ki dezinficirajo, prodajajo kot kozmetični izdelki. :P

Tega pa nisem vedela, da se te zadeve tretirajo kot kozmetični izdelek. No, saj ne vem, kam bi jih sicer sama uvrstila, ampak definitivno ne med kozmetiko :no:

Sem pa čisto tako pošnofala po netu za Spitadermom, ki smo ga uporabljali v moji prejšnji službi, in ima res oznako “Lahko vnetljivo”, skupaj z opozorilnim znakom ;)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Uporabljala sem tistega malega od Essence, potem se ga pa ni vec dobilo pri nas…

Tako, da sem presla na Antimikrob-S (vzadaj pise lahko vnetljivo).
    Uporabljam ga ko sem vzunaj, ali pa v sluzbi, ker se na veliko dotikam tujih telefonov (fuj in fej!!).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico