ALVERDE – Piling Marelica

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Pilingi in maske ALVERDE – Piling Marelica

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 18 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Sestavine:
    aqua, glyceryl stearate SE, glycerin, palmitic acid, stearic acid, parfum, silica, prunus armeniaca kernel oil, coco-glucoside, butyrospermum parkii butter, olea europaea oil, tilia cordata flower extract, alcohol, sodium hydroxide, tocopherol, linalool

Opis izdelka:
    Drobne kroglice proda poskrbijo za nežen učinek pilinga in odstranijo nečistočo in odmrle dele kože. Negovalno olje iz mareličnih koščic in olivno olje vrnejo koži izgubljeno maščobo in jo naredijo čisto in gladko.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tale piling imam sicer doma, ampak nekako sameva pozabljen v kotu omarice :P . Največji problem je v vonju, ki mi je neprijeten, zato ga ne uporabljam rada. Vonja pravzaprav ne znam opisati, meni deluje zelo umetno. Sami delci so mi mogoče majčkeno pregrobi in jih je v pilingu občutno premalo, piling si predstavljam sama malo drugače. Konsistenca se mi zdi nekako mastna, pa ne vem zakaj, speni pa se bolj slabo, tako da ga je težje nanesti na obraz-prej spolzi z rok. Naj bi bil celo komedogen kolikor se spomnim, mogoče ga prav zato ne rada uporabljam, čeprav se mi ni zdelo da bi mi mašil pore. V smislu pilinga se mi ni zdel nič kaj učinkovit. Po nanosu se mi je zdelo da ostane na koži nek film, da bi se temu izognila, sem kožo vedno še dodatno umila s kakšno penico za obraz. Embalaža je ustrezna-pokrovček dobro tesni, vsebino pa se da natančno dozirati.

Ocena 2/5

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Piling sem uporabljala kar nekaj časa, ampak me nikoli ni preveč navdušil – iskanje novega nadomestka pa mi ni kaj preveč dišalo, zato sem vztrajala pri tem, dokler nisem našla ustreznega za mojo kožo. Zdi se mi, da je piling prebogat za mešano/mastno kožo, vsaj za mojo – po uporabi je puščal masten film na koži, ki se je čez nekaj dni pogosto rezultiral v kak površinski mozoljček. Delci se mi ne zdijo pretirano nežni, zato tudi za kako občutljivo kožo sploh ne bi bil primeren. Embalaža je meni všečna praktična manjša tubica s poklopcem, cena pa nekaj čez 3 EUR, kar sicer ni veliko, a se pilinga zaradi kremaste sestave kar veliko porabi.

Sama ga ne bom več kupila, verjetno pa bi bil bolj primeren za suho/normalno in neobčutljivo kožo.

Ocena: 2/5

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Tale piling tudi mene ni navdušil…vonj mi sicer ni slab, ima pač svojstven vonj, tako kot vsi Alverde izdelki. Tudi meni pušča na obrazu masten film, povzroča mi tudi mozolje. Jaz ga bom do konca porabila za noge.
    Ocena 2/5 (pa še to samo zaradi cene)

Profile photo of S
    S
    Član

Že tako nisem pristaš peelingov, pa so me vseeno prepričali v nakup, ker naj bi bil zelo nežen. No, te lastnosti nisem izkusila. Delci so dokaj grobi, se ne zmehčajo in občutek imaš, da ti praskajo obraz. Motilo me je tudi, da je zame grozno komedogeno.
    Embalaža je priročna, vonj zelo prijeten, tudi kožo pusti mehko, zaradi tega mu dajem srednjo oceno, ker mogoče bo pa nekomu, ki ni nagnjen k mašenju por, zelo ustrezal.
    Zaradi zgoraj opisanih pomankljivosti se raje vračam k domačim peelingom, ki so za moj tip kože ( normalna), še najbolj primerni.
    Cena je tipična za Alverde ( takrat okoli 2 eura).

Ocena:3/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Eden najboljših pilingov, kar sem jih imela. Je zelo nežen, zrnca so izredno dobna in po uporabi je koža lepo očiščena. Ima precej naraven vonj, ki je za ljubiteljice dišečih izdelkov lahko moteč. Mene ne moti, zato pogosto posegam po njem.

Moja ocena: 5.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Sicer povprečen piling, ki je cenovno zelo ugoden, bi pa rekla, da ni preveč primeren za mastno kožo, ker na njej pusti nek film in lahko povzroči mozolje.

Svoje delo opravi srednje dobro (meni se je celo zdelo, da preslabo odstrani odmrle celice, ne vem). Tud sama trenutno še nisem našla nadomestka in ga zato uporabljam, po uporabi pa obraz očistim še s čistilnim gelom. Vonj je precej umeten …

Ocena: 3/5

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nisem še ocenila tega pilinga? :scared:

Ta piling je bil dolga leta med mojimi najljubšimi. Je nežen, dobro opravi svoje delo, vonj ni ne slab ne dober, se ga pač navadiš. Zdaj sem odkrila veliko bolj učinkovite pilinge za obraz, tudi precej bolj dišeče in naravne in zato je šelč tale piling med bolj pozabljeno robo…

nedolgo nazaj sem ga spet privlekla na plano in ugotovila, da bo super za dekolte! Pilingi za telo so mi namreč za to pregrobi, tisti za obraz pa prenežni, tale je pa ravno nekje vmes, pa še vohat mi ga ni treba :lol1:

cena je nizka, poraba majhna, zato vsekakor sodi med boljše pilinge (sorazmerno s ceno)
    jaz ga bom gotovo še kdaj kupila – ko bom na tesnem z denarjem ali ko bom potrebovala piling za dekolte.

moja ocena je 4/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Piling sem uporabljala ze nekaj casa nazaj vendar sem z uporabo morala nazalost prenehati (oz. sem ga do konca porabila kot piling za telo), ker mi je masil pore (sumim glicerin). Dolgo nisem vedela cemu naj pripisem masenje por (uporabljala sem ga skupaj z essential care citrusnim tonikom), vendar sem na koncu ugotovila, da je krivec ravno ta piling. Uporabljala sem ga dvakrat tedensko in svojo nalogo je opravil odlicno, saj je bila koza po uporabi res bolj gladka in prijetna na otip.
    Tudi sicer mi je bil zelo vsec, saj glede na to da je piling mehanski ni pretirano grob, je ravno prav goste konsistence, embalaza je prakticna za doziranje in traja dolgo casa, cena je ugodna (okrog 3€), vendar moji mesani kozi ocitno ne ustreza. Vsem, ki nimate problemov z masenjem por vam toplo priporocam, da ga preizkusite.

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Embalaža se je malo spremenila, prav tako sestavine.

To je moj prvi obrazni piling. Imam suho kožo. Po uporabi je koža mehka. Naj bi bil nežen, a za moj obraz je precej grob. Uporaba je majhna. Vonj mi je zelo všeč. Embalaža je praktična za prenašanje in doziranje. Je zelo ugoden. Nakupa verjetno ne bom ponovila in bom iskala naprej zame bolj primeren piling. :)

3/5

Imam tale piling, tj. zgleda neko srednjo verzijo tega pilinga. Od obeh se, če prav vidim, razlikuje le v 1 sestavini. Embalaža je majhna tuba z luknjico za doziranje. Vonj je nežen in mi zelo odgovarja. Cena je manj kot 3€. Glede na to, da se porablja zelo počasi, je cena nizka.

Piling uporabljam 1x tedensko. Delci so mogoče malo pregrobi, ampak po uporabi je moja koža zelo mehka, gladka in prijetna na otip. Moja koža je zelo nagnjena k mašenju por, vendar mi ta piling ne dela nobenih problemov. Po uporabi pilinga nanesem še tonik in kremo.

Piling bom definitivno kupila takoj, ko porabim sedanjo zalogo.

5/5

Profile photo of Elle
    Elle
    Član

Tale peeling sem kupila, ker sem videla precej odličnih mnenj o njem.

Moram priznati, da mi resnično ustreza in sem z njim zadovoljna. Moja koža po uporabi postane mehka, nežna. Tudi vonj mi ustreza. Skratka navdušena.

Ocena: 5/5

Profile photo of nikkitita
    nikkitita
    Član

Zanimivo, kako dobre ocene, meni je bil pa ta piling čist pregrob, zato sem ga komaj porabila (Sem se mogla že kr mal silt), zato moja ocena -3, žal…nič posebnega

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Tale piling sem dobila od sestrične, ker ji ni ustrezal. Moram reči, da imam z njim podobne izkušnje kot večina ocenjevalk pred mano. Piling je sicer v priročni embalaži, doziranje je enostavno. Moti pa me vonj, ki je zame preveč umeten.

Zrnca v pilingu so za moj okus pregroba, saj imam občutek da me ob uporabi koža kar malo skeli. Po uporabi imam občutek kot da si pilinga nisem v celoti sprala z obraza, na njem imam nek film, ne masten, ampak vseeno moteč. V glavnem, na obrazu tega pilinga ne uporabljam več. Uporabljam ga na rokah in nogah, kjer se obnese ok.

Ocena 2/5, sigurno ga ne bom kupila.

Profile photo of UG84
    UG84
    Član

Tale piling uporabljam že kar nekaj časa, vednar vmes rotiram še z drugimi. V primerjavi s Sanctumom, ki ga tudi imam ima več zrnc, ki pa so tudi bolj groba. Ravno zaradi tega s pilingom ne šarim dolgo po obrazu, uporabljam pa ga v daljših časovnih presledkih, še dlje, kot bi morala. Jaz sem z njim zadovoljna, vedno dobro opravi svojo nalogo, ni pa najboljši, kar sem jih kdaj probala.

4/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico