ALVERDE – Glanz-Shampoo Zitronenblüte Aprikose

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega in oblikovanje las Šamponi ALVERDE – Glanz-Shampoo Zitronenblüte Aprikose

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of luncaa luncaa 5 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

ALVERDE – Glanz-Shampoo Zitronenblüte Aprikos

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Moje lasišče je občutljivo, hitro se zmasti, sami lasje pa so brez leska, konice pa suhe. Pred Lavera mandljevim mlekom, je bil to moj najljubši in tudi edini šampon, po katerem me lasišče ni grozno srbelo, saj je med nežnejšemi. Vonj pri tem šamponu je zelo posrečen, je pa res, da sem se ga sama po daljši uporabi, malo naveličala. Konsistenca novejšega je malo manj zdrizasta-bolj tekoča, peni se lepo, občutek po pranju pa je dober, saj mi las ne izsuši, temveč rahlo poneguje, obteži pa tudi ne. Embalaža je tudi lepa, všeč mi je ker deluje bolj minimalistično proti starejši verziji. Torej v celoti se mi zdi super izdelek, zelo nežen, brez silikonov, z ugodno ceno. Sama sem ga pravkar spet nabavila po dveh Laverinih šamponih(malo šparam :P ). Priporočam vsem puncam, ki iščejo alternativo proti dražjim naravnim šamponom. Za tako ceno pa sploh(2-3€). Dobi se v DMu.

Ocena 5/5

EDIT: Po dveh uporabah moram povedati, da mi celo bolj ustreza kot pa Lavera mandelj :scared: , mislim da je tale Alverde bolj hranljiv in po njemu nimam več tako naelektrenih las, tako kot ti anchek :dance1: , punce izdelka še niste ocenile

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Super šampon za občutljivo lasišče! Imam dolge tanke lase in lasišče, ki se hitro zmasti. Šampon lasišče nežno, a temeljito očisti, las pa pri tem ne izsuši in jim podari nekaj volumna in leska. Sama vedno šamponiram dvakrat – pri drugem šamponiranju se bolj peni. Lasje se sicer hitreje zmastijo kot pri uporabi različice z olivo/kano, vendar so obenem bolj mehki in bolj “nahranjeni” kot pri omenjeni različici, zato ga uporabljam zlasti takrat, kadar lasje potrebujejo malo več nege. Šampon ima zelo prijeten in nevsiljiv vonj, ki se hitro razdiši. Embalaža je preprosta in praktična, cena pa tipično Alverde ugodna – dobra 2 EUR. Gre za cenovno ugoden izdelek, ki se po učinku lahko kosa z mnogo dražjimi naravnimi šamponi, ali pa jih celo prekaša. Primeren za vse tipe las, najbolj za razdraženo lasišče, mogoče malenkost manj za mastno.

4/5 (ker mi bolj ustreza različica s kano/olivo)

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta šampon sem odkrila po priporočilu ars-ovk in sem nad njim navdušena.

Lase imam postrižene na kratek paž in so rahlo valoviti. Zmastijo se res hitro in sem že obupana, ker sem si jih prala dnevno.

Ta šampon je gelaste strukture, goste konsistence. Meni pomaga, da se mi lasje manj mastijo in to je pri meni dovolj, da šampon dobi še kako priložnost.

Všeč mi je tudi, ker ne vsebuje silikonov in ker ima dobre sestavine. Bom pa še poskusila več Alverde šamponov, da bom lažje primerjala.
    Stane malo čez 2€, kar se mi ne zdi pretirano za dober šampon.

Splošna ocena:
    5/5

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

Tale šampon sem kupila, ker so ga punce na Arsu tako hvalile in me ni razočaral.
    Moji lasje so bili pred uporabe tega šampona grozno statični in suhi, pri lasišču so se pa takoj zmastili.
    Sedaj se mi zdi da se ne mastijo več toliko, verjetno zaradi manjše agresivnosti šampona in pa tudi konice niso več tako zelo suhe.
    Moje lasišče in lasje so se končno uskladili :silly:
    Prej sem si prala lase vsak drugi dan, sedaj pa vsak tretji, pa še to se mi zdi da včasih ne bi bilo treba :thumbsup:

Ocena: 5 (ker je resnično super pa še poceni)

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Tud jaz sem ga kupila po priporočilu Arsovk… In sem ful ful zadovoljna z njim. Po uporabi so moji lasje mehki in sijoči, las mi ne obteži. Super je, ker ne vsebuje silikona :thumbsup: Ker je šampon blag, ga lahko uporabljam vsak dan.
    Embalaža je priročna, cena pa smešno nizka.
    Šampon bo ostal moja stalnica :yes:
    Ocena: 5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Alverde marelica je moj najljubsi sampon ze kar nekaj casa.

Embalaza je plasticna, pokrovcek je ravno prav kompakten in se tudi ob transportu ne odpira.

Ima meni zelo prijeten vonj (sadno svez z malo sladkosti), ki pa se na mojih laseh ne obdrzi (po susenju ga ze ne vonjam vec).

Sampon je gelaste konsistence, za eno umivanje ga potrebujem priblizno v velikosti oreha. Glede na to da gre za naraven sampon se mi pravzaprav zelo peni, morda malo manj kot obicajni samponi vendar to ni motece.

Imam ravne, dolge, svetle lase, ki se mi pri glavi rade mastijo, konice pa imam suhe.
    Alverde marelica mi lase dobro ocisti (aparatov za stajling ponavadi ne uporabljam), po uporabi so lepi, sijoci, nic zafecljani, zmastijo se mi nekje tretji dan. Uporabljam ga v kombinaciji z razlicnimi balzami (Lavera, Lush,…) in z vsakim se dobro izkaze.
    Balzam moram uporabljati zaradi suhih konic in ga nikoli ne izpustim, tako da ne vem kaksni bi bili lasje zgolj ob uporabi sampona (balzam uporabljam samo na spodnji tretjini las).

Cena je okoli 3€ v DM-u, kar je za tako dober sampon vsekakor poceni in je stalnica v moji negi, v bistvu se nisem sprobala boljsega naravnega sampona (pribliza se mu Alverde za svetle lase).

Priporocam!

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Po vsem navdušenju arsovk sem si tale šampon kupila tudi jaz. Moram reči, da je izpolnil vse obljube.

Moji lasje so močni, lasišče občutljivo, lasje pa se hitro mastijo. Že po prvi uporabi sem opazila, da so moji lasje bolj voljni in se manj mastijo, predvsem pa so se svetili kot za stavo :yes: Poleg sem uporabljala Pantene balzam na konicah, sem pa po nekaj tedenski uporabi opazila, da balzama ne potrebujem več tako nujno kot prej.

Edina težava, ki se mi je pojavila ob uporabi, je srbenje lasišča in mini prhljaj. Zato sem začela ta šampon kombinirati še z Alverde breza&žajbelj šamponom. Ta kombinacija mi odlično odgovarja in je ne zamenjam več!

Embalaža izdelka je praktična, plastična, pokrovček se lepo odpira in zapira tudi z mokrimi rokami.

Glede na ceno je tole odličen izdelek, priporočam ga res čisto vsem.

Ocena 4/5 (zaradi srbenja lasišča).

Jaz sem tudi kupila ta šampon po branju dobrih komentarjev o njem.

Moje zahteve po vredu ta šampon zadovoljuje, saj je brez silikonov.

Moje srednje mastne lase s suhimi konicami nahrani, vendar ne zmasti preveč. Po uporabi niso obteženi, so sijoči in zdravi.
    Pri meni ne povzroča prhljaja in drugih nevšečnosti.

Stani malo več kot 2E, kar je ugodno.

Ocena: 5/5

Profile photo of UG84
    UG84
    Član

S tem šamponom sem bila dolgo časa zadovoljna, potem pa sem ga zamenjala izključno zato, ker se šamponom hitro naveličam in rada probavam nove. Šampon je hranljiv, jaz sicre vedno uporabim tudi balzam, vendar pri tem šamponu ni bilo tistega škripajočega efekta kot pri nekaterih drugih, kjer sem imela še pri mokrih laseh čisto slamo.

5/5

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Tudi jaz sem rabila nov šampon in se spomnila na obilico dobrih izkušenj iz Arsa. Tale Cosmetotest je res zakon, punce pa še bolj.
    Šampon tudi meni super odgovarja in za nekaj časa bo/je že postal moja stalnica.
    Diši mi lepo, sveže, je prozoren in srednje goste konsistence, bi rekla da prej tekoče, kot goste.
    Embalaža je ok, priročna, ne odpre se ob prenašanju, je pa na poklop.
    Peni se prvič malo manj, drugič pa res veliko, jaz vedno uporabim šampon 2x, tako da je drugič res opazna razlika.
    Občutek imam, kot, da mi lasišče dobro očisti, imam sicer malo prhljaja, kar dvomim, da bo izginilo, lasje se zmastijo ob koreninah zelo hitro, a sedaj bi lahko rekla, da se je za nekaj časa premaknilo naprej. Lase si umivam na 2-4dni in imam kar dolge, prej so se zmastili v treh dneh popolnoma, zdaj so četrti dan še ok.
    Cena je okoli 2Eur, dobi se ga v DM, kvaliteta je menda ok, plus je že ta, da ne vsebuje silikonov.
    Priporočam 5/5 in še ga bom kupila :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico