ALVERDE – gel proti celulitu z limono in rožmarinom

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Anticelulitni izdelki, oblikovanje telesa, posebna nega ALVERDE – gel proti celulitu z limono in rožmarinom

Ta tema vsebuje 4 odgovori, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of elchy elchy 5 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Slikico je prispevala Tassa

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Gel sem kupila saj mi je olje iz te linije zelo ustrezalo, brez da bi preverila sestavine.
    Alkohol ima na drugem mestu in ga zagotovo ne bi kupila, ce bi bila dovolj pametna in preverila v dmu :P

Embalaza je klasicna, plasticna tuba (malo mehkejsa kot ostale), doziranje je ok (bolj prakticno bi bilo, ce bi imel pumpico).

Gel je dokaj tekoc, dobro mazljiv, v kozo se izredno hitro vpije.
    Vonj je izrazito alkoholno-citrusni in bi mi bil vsec, ce se ne bi tako zelo vohalo alkohola. Vonj se na kozi obdrzi kar nekaj casa (par ur).

Po nanosu je bila moja koza res bolj napeta, gladka in lepa, zmanjsanja celulita seveda nisem opazila (ker ga nimam, hahahaha :devil: ). Izdelek sem uporabljala zvecer po tusiranju kaksen teden, potem pa sem ga predvsem zaradi vsebnosti alkohola opustila.

O kaksnih vidnih rezultatih zmanjsanja celulita ne morem porocati, ker ga nisem uporabljala dovolj dolgo, pa tudi ce bi ga, predvidevam da velikih rezultatov ne bi dosegla (tako kot z nobeno drugo kremico).

Cena je okoli nekaj cez 3€ v DMu, kar je v primerjavi z ostalimi tovrstnimi izdelki sicer ugodno, vendar vam ga zaradi alkohola na drugem mestu ne priporocam, raje posezite po olju iz iste linije.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ta gel sem kupila, ker sem v knjižici bonov dobila 50% popust. :silly:

Vem, da je bil precej hvaljen in zanimivo mi je bilo tudi to, da je na testu dobil oceno Zelo dobro.
    Gel je srednje gost in se z lahkoto razmaže po telesu. Vpije se zelo hitro in se mi zdi da kožo res napne. Ne morem ravno rečt, da je to čudežna krema proti celulitu, vsekakor pa pomaga in je po uporabi koža mehka in malce bolj napeta. Celulita je pa še vedno enako kot pred uporabo. :lol1:

Embalaža je tubica na pokrovček; doziranje je enostavno.

Vonj je precej močan, ampak meni zelo prijeten, osvežilen, po limoni in zeliščih.

Kupila sem ga v DM-ju, redna cena je okrog 5€.

Nakupa verjetno ne bom več ponovila.

Splošna ocena: 3/5

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Gel sem si obcasno sposodila od sestre, tako da bo ocena glede na ne redno porabo.

Sam gel je rumene barve in ima mocen citrusni vonj. Je srednje gost in dokaj lahko mazljiv.

Po nanosu je koza nekaj casa se nekoliko lepljiva, kar zna biti kar motece. Ampak na sreco se stanje znormalizira po nekaj minutah.
    Kozo pusti mehko in napeto. Super za kaksen zmenek ;)!

Vonj obstane na kozi tudi po tistemu, ko se gel vpije in je obstojen se kar nekaj ur na meni.

Embalaza je prirocna tuba s pokrovckom, kar zelo lajsa doziranje. Tuba je mehka in se jo z lahkoto stisne.

Meni ni pomagal proti celulitu, ampak za to bi verjetno morala migati takrat + masirati.. Iskreno nisem nicesar pricakovala od njega razen mehke koze. Tocno to mi je tudi dal.

Nakupa verjetno ne bi vec ponovila, imam raje losjone/masla za telo.

3/5

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

@nina wrote:

Ocena na stare sestavine:
    Na 6. in 7. mestu med sestavinami ima sestavini, ki pripomoreta k zmanjšanju celulita- bodeča lobodika zmanjša zadrževanje tekočine zaradi slabega limfnega in krvnega pretoka, kofein pa spodbudi krvni pretok. Pri anticelulitnih negah je boljše, če izdelek vsebuje učinkovine, ki delujejo po največ dveh različnih mehanizmih. Tukaj imamo torej spodbujanje krvnega obtoka in antiedemično delovanje. K spodbujanju krvnega pretoka pripomoreta tudi rožmarinovo, limonino olje in izvleček breze. Sol hialuronske kisline pripomore k večji navlaženosti kože.
    Anticelulitni kozmetični izdelki lahko na splošno najboljše pomagajo pri vključenem gibanju, zdravi prehrani in pitju dovolj tekočine – brez tega tudi aktivne sestavine v kozmetiki bolj malo pomagajo.
    Kako se bo gel obnesel pri praktični uporabi-poročam :)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico