ALVERDE – Čistilno mleko divja vrtnica

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Black Cherry Black Cherry 3 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Fotografijo je prispevala elchy
    Sestavine:
    aqua, zea mays germ oil, glyceryl stearate citrate, lauryl glucoside, cera alba, sorbitan stearate, parfum, rosa canina fruit oil, macadamia ternifolia seed oil, simmondsia chinensis seed oil, rosa canina fruit extract, glycerin, xanthan gum, sucrose cocoate, alcohol, sodium citrate, citric acid, tocopherol, limonene, linalool

Opis izdelka:
    Suho in občutljivo kožo nežno očisti ličil, umazanije in odvečne maščobe. Hranljive lastnosti olja divjih vrtnic, jojobinega olja in olja makadamije negujejo kožo in ji pomagajo ohranjati vlago.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

To mleko sem imela že večkrat v uporabi. Razlogi, zakaj sem se odločila za nakup so naslednji:
    – ugodna cena (okoli 2 – 3 evre)
    – dobro očisti MU, celo tistega okoli oči, pri tem pa ni nobenega draženja
    – s kože se spere brez problemov in ne pusti filma, kot se rado zgodi pri mleku za čiščenje
    – koža je po čiščenju sveža, temeljito očiščena in prav nič suha ali hrapava

Čeprav naj bi bil namenjen suhi in občutljivi koži, moji mešani/mastni koži z občasnimi mozoljčki prav tako odgovarja :thumbsup:
    Embalaža je luštna in priročna, odpira se na poklopec, kar meni zelo odgovarja.

Dodaten plus je tudi certifikat BDIH.
    Vonj je nežno vrtničast, meni prijeten im me ne moti.

Minusov z moje strani takorekoč ni :)

nakup bom vsekakor še ponovila.

splošna ocena: 5/5

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Alverde mleko je moja stalnica :thumbsup: Čeprav naj bi bil namenjen suhi koži, se prav tako odlično obnese na moji mešano-mastni. Vonj mi sicer ni ravno všeč, ampak mleko tako dobro raztopi še tako močan MU (npr. Revlonov Colorstay), da niti ne pomislim, da ga ne bi več uporabljala. Por ne paši, verjetno tudi zaradi tega, ker pazim, da ostanke mleka vedno odstranim še z gelom za umivanje obraza. Ne priporočam odstranjevanja očesnega MU z mlekom, saj ob stiku z očmi peče. Koža je po uporabi mehka, očiščena in rahlo nahranjena. Mleko je ravno pravšnje gostote, da je nanašanje na obraz neproblematično – je precej mazljivo, zato je za nanos na cel obraz dovolj že majhna količina. Kar se embalaže tiče, nimam pripomb – praktična doza s poklopcem, ki dobro drži, da se med prenašanjem naokoli ne odpira in preliva. Cena je nizka – cca 2.5 EUR, poraba pa majhna. Skratka, zelo zadovoljna.

5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Mleko sem kar nekaj casa uporabljala za odstranjevanje MUpa, saj mi je bilo zelo vsec, da na moji mesani kozi ni puscal filma (kar se mi dogaja pri marsikaterem drugem izdelku za ciscenje). Nanasala sem ga z vatko in ga spirala z vodo (spere se res zelo hitro in koza ni nic mastna), nato pa uporabila se essential care tonik in moja koza je bila res dobro ociscena. Dobro se mi je obnesel tudi na predelu okrog oci, saj me ni po uporabi popolnoma nic peklo, odstranil pa je tudi zelo mocan MU. Embalaza je sicer ok, vendar bi bila lahko malo bolj prakticna (okrog luknjice na vrhu se mleko rado nabira in strdi, kar zgleda dokaj grdo). Cena je zares ugodna, nekaj pod 3€, vendar ga, odkar so mu spremenili sestavine ne uporabljam vec, saj me je po uporabi okrog oci koza zacela zategovati in je bila vidno utrujena, tako da sem kar jezna na Alverde, da so spremenili sestavine, saj bi ga drugace zagotovo se uporabljala.

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Mleko sem kupila, ker mi je ustrezala krema iz iste linije. Imam suho kožo. Mleko dobro očisti puder, koža je po uporabi čista in mehka. Po mleku mi je rahlo zategovalo kožo. Embalaža je prakitčna za doziranje in prenešanje. Mleko je ravno pravšnje gostote, da je nanašanje na obraz neproblematično. Vonj mi je neprijeten. Cena je zelo ugodna. Nakupa ne bom ponovila, saj sem našla bolj primerno mleko zame.

4/5

Profile photo of Elle
    Elle
    Član

Tole čistilno mleko je stalnica pri meni že dobro leto. Kupila sem ga zaradi dobrih ocen in ker imam suho kožo, sem se odločila da ga poskusim.

Mleko zelo lepo očisti puder z obraza, koža je po uporabi čista, mehka, ne zateguje in me prav nič ne peče (pri nekaterih čistilnih mlekih sem imela nelagoden občutek, da me je na koži peklo).

Embalaža je priročna, na poklopec in cena je primerna. Všeč mi je tudi, da ima certifikat BDIH.

Sama sem nad mlekom navdušena, uporabljala ga bom še naprej.

Ocena: 5/5

Profile photo of UG84
    UG84
    Član

Bolj kot ne je tole mleko stalni v moji omarici, sicer sem in tja malo zamenjam, a se nekako vedno znova vrnem. Make-up solidno očisti in ne draži kože. Kljub temu, da so dodali noter alkohol me ne peče in ne izsuši kože, lahko pa bi bil malce gostejši. Z takšno ceno se mi zdi zelo dober in ga priporočam.

4/5

Profile photo of Zoey
    Zoey
    Udeleženec

Mleko imam vedno doma, več let je bil moj HG,saj je zelo primeren za odstranjevanje zelo obstojnih pudrov, se lepo spere z vodo, ne izsuši kože in je cenovno ugoden. Zadnje čase praznim zalogo Darphin čistilnega mleka in če me ne zamika kakšen Sophyto bo potem zopet na vrsti Alverde.
    Priporočam ga za vse tipe kože, poraba je relativno majhna, mene edino malo moti vonj po vrtnicah.
    Na voljo je v DMih,cena okoli 3€.
    5/5

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Mleko sem kupila po nasvetih iz foruma in zato, ker sem imela že prej kremo istega vonja od Alverde.
    Super mi je ker koža ne zateguje po uporabi, zdi se mi, da kožo tudi navlaži. Make up odstrani dobro, ne peče me niti pri očeh, kje šele drugod, kar se drugače kar pojavlja pri nekaterih čistilih za obraz.
    Sicer me moti alkohol, ampak na koži se mi to (zaenkrat) še ne pozna.
    Embalaža je na poklop, dobro tesni, cena je okoli 3€ v DM, kar se mi zdi ugodno za kozmetiko s certifikatom. Vonj je meni prijeten, po vrtnicah, ne moti, zadovoljna sem tudi, ker ne pušča filma.
    Mleko je srednje gosto, tako da se ga lepo nanaša.
    Nakup bom še ponovila 4/5

To čistilno mleko je bilo moje najljubše, dokler niso dodali alkohola :verymad: Sedaj bi rekla, da je povprečno. Kožo in make up dobro očisti, vendar je ne neguje več toliko, kot jo je prej.

Ocena: 3/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico