ALVERDE – Čistilna krema z zdravilno prstjo

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Čiščenje obraza – gel, pena, mleko, robčki ALVERDE – Čistilna krema z zdravilno prstjo

Ta tema vsebuje 9 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Orange Orange 5 let, 3 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Sestavine:
    aqua, zea mays oil, sorbitol, coco glucoside, loess, sodium cocoyl glutamate, disodium cocyl glutamate, cetearyl alcohol, glycerin, parfum, prunus amygdalus dulcis oil, xantan gum, cimicifuga racemosa root extract, vaccinium myrtillus extract, saccharum officinarum extract, citrus medica limonum ectract, citrus azrantium dulcis fruit extract, acer saccharum extract, helianthus annuus seed oil, alcohol, tocophetol, citric acid, citronellol, linalool

Opis izdelka:
    Alverde Clear krema za umivanje z zdravilno prstjo.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Tole čistilno kremo sem si kupila iz enega samega razloga – ker sem si zaželela enega izmed novih Alverde izdelkov, pa je bil ta eden od redkih, če ne edini, ki ni vseboval alkohola takoj na začetku.

Pa sem ga kupila, cena je itak nizka. Okoli 3eur, ne spomnim se točno.
    Čistilo me je zelo pozitivno presenetilo – dobro odstrani ličila, celo tista z oči in nič ne peče ali draži oči oz. kožo. Vonj je nežen, nevsiljiv, mene spominja na vonj po glini.
    Struktura je malo zrnasta, ker vsebuje prst, a je zadeva tako nežna, da se jo lahko uporablja vsak dan.

Meni je AOK penica še vedno najljubša, zato se bom verjetno morala prisilit, da bom tole porabila do konca, čeprav je čistilna krema več kot dobra.

Vsekakor priporočam, da jo poskusite – predvsem tisti z normalno do mastno in problematično kožo.

ocena 5/5

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Uporabljam že drugo tubico te čistilne kreme :) takoj, ko je Clear linija prišla na police, sem jo morala preizkusiti, saj so se mi sestavine zdele dobre :thumbsup:

Krema se nahaja v tubici s pokrovčkom na poklop. Je nekje srednje gosta in rjave barve. Vonj je naraven, tako kot je napisala že Nati, spominja na vonj po glini. Sama kremo nanašam na mokro vatko ali pa jo iztisnem nekaj v dlan, zmešam z vodo in vmasiram. Brez težav odstrani ves MU, tudi tistega okoli oči, pri tem pa jih ne draži :thumbsup: rezultat je očiščena, sveža koža. Mojo mešano do mastno kožo po uporabi malenkost zateguje, ampak jaz si potem itak nanesem še tonik in kremo.

Prednost te čistilne kreme je tudi v ceni, saj stane nekje med 2-3€, kar je zares ugodno za tako super izdelek. Zagotovo jo bom še kupila :) od mene dobi vseh pet točk.

Profile photo of S
    S
    Član

Ker sem še zmeraj v iskanju perfektnega čistila, sem se odločila za preizkus le-te.
    Embalaža je enostavna in simpatična, tipično Alverdevska tubica s pokrovčkom, ki se brez težav odpira.
    Čistilna krema svojo nalogo opravi učinkovito in se lepo izpere, čeprav za malenkost izsuši kožo, saj me je po uporabi malo zategovalo po licih, vendar sem tako ali tako nadaljujevala s tonikom. Prav tako brez večjega napora odstrani izdaten očesni MU. :thumbsup:
    Čistilna krema je obarvana svetlo rjavo, vonj je nežen in nevsiljiv.
    Čeprav se sliši vse super in fajn, so se mi čez čas začeli pojavljati majhni mozoljčki, ki so po prenehanju uporabe izginili. Ker preostale kozmetike nisem menjala, sumim ravno ta izdelek. :think:
    Zato ga priporočam vsem, ki nimate težav s porami in želite cenovno dosegljivo ter učinkovito čistilno sredstvo. Pri meni se na žalost ni obnesel.

Ocena 5/3

Profile photo of _martina
    _martina
    Član

Tole kremo uporabljam že kar nekaj časa in se mi super obnese.
    Nisem sprobavala, kako odstrani očesni MU, ker imam zato druge proizvode. Puder mi odstrani super, kožo pusti mehko in mi je ne izsušuje.
    Cena je zelo ugodna
    5/5

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Imam mešano kožo s precej mastnim T-predelom.

Moja večerna rutina čiščenja obraza je običajno takšna, da odstranim MU (če ga nosim) in nanesem tonik / termalno vodo v spreju. Želela sem poskusiti nek nov čistilni gel, malo sem pobrskala pri Alverde in zaradi sestavin, med katerimi celo ni alkohola takoj na začetku, sem ga kupila. Uporabljala sem ga torej samo večer, v kombinaciji z Avene termalno vodo.

Čistilna krema je prijetne teksture – ne pregosta in ne preredka, rjavo-zelene barve, vonj je o.k. in ni vsiljiv. Brez problemov se nanese na kožo, prav tako tudi spere. Koža je bila osvežena in dobro očiščena, ni me zategovalo po uporabi. A čez čas – nekje pri tretji tubi, pa se mi je koža ob lasišču začela malo luščiti.

Porabila sem 3 tubice te čistilne kreme.Zdaj pa sem se odločila preizkusiti Sophyto izdelke.

Embalaža čisto praktična – tubica s pokrovčkom na preklop.

Cena nekaj manj kot 3 €. Nakup pa bom zagotovo še kdaj ponovila :yes:

Tole čistilno kremo sm kupila po priporočilih na tem forumu v temi Nega in zdravljenje aknaste kože. Ker sm ravno potrebovala nekaj novega za odstranjevanje MU-ja, sem se odločila za to kremico. Embalaža je tubica, malo večja od Alverde kremic, z luknjico za doziranje in pokrovčkom, kar je meni super, saj je praktična za doziranje – iztisnemo kolikor želimo. Kremni gel je rahlo rjave barve, zelo lepo diši in se ob stiku vodo lepo peni.

Kremo ponavadi iztisnem na roko, zmočim in v rokah malo spenim ter nanesem na cel obraz. Ko sperem nato ponovno še včasih uporabim na očeh, da odstranim še očesni MU. Krema odstrani ves make up, če pa kaj ostane pa to očistim s tonikom (Balea Gesihtswasser). Imam mešano kožo, tonik pa uporabim predvsem zato, ker je koža po uporabi te kreme malo suha, zato s tonikom navlažim obraz, da je koža zopet mehka in gladka.

Krema stane manjk kot 3€, zato bom nakup vsekakor ponovila, saj je odlična za odstranjevanje ličil.

Priporočam!

5/5

Profile photo of Kiwi
    Kiwi
    Udeleženec

Sicer imam bolj mešano kožo, a v zimskem času sem imela zelo izsušeno povrhnjico. Tudi zaradi agresivnega čistilnega gela. V iskanju nečesa nežnejšega sem posegla po Alverde čistilni kremi.

Vsekakor gre za nežen izdelek, ki kože ne razdraži. Super se mi zdi predvsem to, da gre za izdelek proti mozoljem. Ti pa so ponavadi zelo agresivi. Pohvalno, da se tudi na tem področju stvari premikajo.

Koža je po uporabi dobro očiščena, filma ne pušča, če le uporabimo dovolj izdelka. Opazila sem, da če izstisnem pramajhno količino izdelka se ta kar vpije v kožo, kot pri kakšnem čistilnem mleku. Ampak to me ne moti preveč.

Vonj je prijeten, po konsistenci pa spominja na glino.

Še en plus je to, da gre za naravni izdelek in seveda nizka cena.

5/5

Profile photo of Chanel
    Chanel
    Udeleženec

Tole mi je šenkala mami, ker je njej smrdelo.
    Mene vonj ne moti, ni pa prijeten. :lol1:
    Uporabljam ga zvečer in mojo kožo lepo očisti. Super odstrani puder, probala sem tudi odstraniti cel MU in je tudi šlo! Oči me niso pekle. Na koži mi ne pušča neprijetnega filma, niti ne me zateguje. Poleti mi je to dovolj in niti ne rabim nanašat kreme pred spanjem. Na začetku uporabe so mi sicer izbruhnili mozolji, ampak sedaj se mi obnese fenomenalno! :thumbsup:
    Konsistenca je nekako glinasta, super za nanašat. Embalaža mi je všeč, ker tako porabim ves izdelek. Traja mi dolgo, pa ne šparam z nanosom.
    Cene ne vem, ker mi je bil podarjen.
    Nakup bom ponovila, ko spraznem to tubo.
    5/5

Profile photo of Orange
    Orange
    Član

Tole čistilno kremo sem pa kupila brez pričakovanj in me je zelo presenetila. Mozoljčki so mi dejansko izginili, ko se mi pojavi kakšen nov, dosti hitreje izgine (uporabljam pa še tonik in kremo iz iste linije). Ostali so mi le še manjši brezbarvni mozoljčki.
    Vonj mi je všeč.
    Uporabljam jo zjutraj in zvečer, včasih tudi samo zvečer, kože mi ne zateguje, nič me ne peče, niti oči, saj jo dostikrat uporabim tudi tam.
    Nakup sem že ponovila in ga zagotovo še bom.

Ocena: 5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico