Aloe vera

Ta tema vsebuje 13 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of purple_rain purple_rain 2 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

Res nisem vedela kam bi tole dala, pa sem odprla novo temo.
    Če katera najde kakšno bolj primerno mesto, naj me kar prestavi. :yes:

Dobila sem nek gel aloe vera za darilo, in niti ne vem za kaj naj bi se uporabljal,
    je pa 99,9% aloe vera

sestavine :
    Aloe Barbadensis (99,6% pure aloe vera), sodium benzoate, ascorbic acid,citric acid.

zdej pa upam da bo Nina kej pokomentirala :flower2:
    če ne drugega vsaj za kaj lahko tole uporabljam :wink1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Aloe vera gel deluje pomirjevalno in vlažilno, zato se uporablja za blaženje vnetij, po pikih insekticidov, po opeklinah (npr. po sončenju), ipd.

O sami aloe veri si lahko preber več tu: KLIK, kjer boš izvedela tudi veliko o tem, v katere namene se lahko uporablja gel.

Kaj več pa bo morda povedala Nina ali kdo drug, ki dobro pozna delovanje teh izdelkov.

Sama jo uporabljam za blaženje oteklin po komarjevih pikih. Sem namreč vaba za komarje in ne pomaga nič protikomarjevskega, pravzaprav me poleti v družbi lahko uporabijo namesto Autana :lol1:
    Poleg tega pa mi področje pika močno oteče in kasneje ostane rdečina, ki močno srbi, AV pa kar pomaga.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

glede na to da je notri res ogromno aloe lahko pricakujes, da bos imela lepljiv obcutek ko se bos namazala :wink1:
    Lahko pa uporabljas za karkoli zelis, aloa se dobro obnese pri razdrazeni kozi recimo, za pomiritev po soncenju, britju itd. Jaz tako koncetriranih gelov ne uporabljam, ker enostavno ne prenesem da se potem vsa lepim, tako da imam to samo za namazat mesto, kjer me pici komar :lol1:
    Ce te lepljiv obcutek ne moti (seveda sprobaj) lahko brez problema uporabis tako za obraz kot telo in bos videla ali ti ustreza :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

mene pa ta lepljiv občutek spravlja ob živce…bljak

lani sem imela SunDance kremo za po sončenje z visoko vsebnostjo aloe vere, pa mi je bil sicer super za po sončenju, zelo je pomiril kožo, ampak tisto lepljenje pa ni za nikamor

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

ok, jst sm jo zdele malo sprobala, da vidim če je res tako grozno lepljiva. namazala sem se pa po nogah, ker mam neko čudno kožo razdraženo, predvidevam da od depiliranja. in ni čisto nič lepljiva, malo smrdi..samo neha takoj ko se vpije…kar je tudi takoj. :thumbsup:

EDIT:
    koža je pa super mehka, prej je bila suha in razdražena.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

če ni čisto nič lepjivo potem dvomim da je res toliko aloe not, ker jaz sem ze kar nekaj teh kremic sprobala in so bile vse izredno lepjive :confused: ker aloa je sama po sebi pac lepljiva :wink1:
    od katerega proizvajalca pa imas?

Profile photo of anchek
    anchek
    Udeleženec

tole je to

KLIK

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@anchek wrote:

zdej pa upam da bo Nina kej pokomentirala :flower2:

Lahko potrdim, kar so forumašice napisale pred mano :wink1:

estavine :
    Aloe Barbadensis (99,6% pure aloe vera), sodium benzoate, ascorbic acid,citric acid.

Po sestavinah zgleda zelo dober..drugače pa te znamke še ne poznam.

Profile photo of Sillyblond
    Sillyblond
    Član

Kje lahko kupim dober aloe vera gel? Potrebujem nujno a izbira je velika. Hvala

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

FOTE ali pa ESI si že sprobala? ti dve znamki mi najprej na pamet prideta :)

Profile photo of Sillyblond
    Sillyblond
    Član

Esi-jevega sem gledala in se mi zdi ok, tega drugega pa ne poznam. Hvala

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

tega esija eni kar pohvalijo.

Profile photo of brezka
    brezka
    Član

tut meni je esi-jev zelo všeč, uporabljam že dalj časa. pa še ena mal izven konteksta; moram reč, da sem pa navdušena nad aloe vera sokom, ki ga pijem vsak dan. na začetku mi je bil okus res ogaben, sedaj sem se ga pa navadila in mam občutek, da se res boljše počutim :dance1: sem probala še moža navdušit, ko se mi ves čas pritožuje, da se slabo počuti, pa ni šans.

Profile photo of purple_rain
    purple_rain
    Udeleženec

Lani pred poletnim dopustom sem kupila taveliko pakiranje (340g; FOTE), ker je bilo cenejše od manjšega o.O in ker pravi, da ima rok uporabe 1 leto, zdej gel uporabljam od glave (dobesedno) do pet. Na lase ga dam za lažje razčesavanje (nimate pojma kakšne vozle si znam ustvarit :hairup: ) ali pa kar tako, ker se tolk suhi; občasno za britje; po tuširanju (super lepo se vpije; nič ni lepljivo); na vrhu čela/ob robu lasišča – ni mi jasno, zakaj imam ta del vedno tako izsušen, ampak tole pomaga; … pa hudiča še kar noče zmanjkat. :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico