Alergija na sonce in solarij

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA KOZMETIKA ZA SONČENJE Alergija na sonce in solarij

Ta tema vsebuje 24 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darjaaaa darjaaaa 6 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darjaaaa
    darjaaaa
    Član

zanima me, če je mela kira alergijo na sonce in se je je skušala znebit tok da je šla u solarij, pa je pol ugotovila da je alergična tud na solarij.. js dobim alergijo skor takoj k stanem vn na sonce :ermm: kr neki uglavnm :( kjer je koža odkrita takoj vse postane rdeče in me srbi za znoret… če jemlem tablete (letizen) mi mal omili… sam se morm namazat tud s kremo za sončenje… sam mi je tok bedn se skoz mazat vsepovsod :( če slušajn kšn koščk falim je pol sam tist rdeče.. sam zdj ne vem če bi men solarij kej ustrezou.. da greme ene 5x vsaj pa da bi se me mal prjel.. drgač sm pa ful bela, in se tud izogibam soncu ful.. sam ne morm bit pa skoz u hiši zaprta :(

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Sem sicer popoln laik ampak ce imas alergijo na sonce zakaj silis v solarij?
    Tisto je se huje, ker povsod ne ustrezajo standardom (pac ne preverjajo ce se kaj ‘pokvari’ ipd).
    Soncna krema pa je must have in use.

darjaaaa
    Član

@tigica wrote:

Sem sicer popoln laik ampak ce imas alergijo na sonce zakaj silis v solarij?
    Tisto je se huje, ker povsod ne ustrezajo standardom (pac ne preverjajo ce se kaj ‘pokvari’ ipd).
    Soncna krema pa je must have in use.

hm… sej ne da bi silla u solarij.. sam sm slišala pač da enim to pomaga ko dobijo mal podlage in se jim potem alergija več ne pojavi.. zdj pa me zanima če to pomaga sam tistim k dobijo alergijo sam na morju. al pomaga tud takim k majo to tud po 10ih minutah na soncu :( hm..
    pa če neb mela te alergije neb šla u solarij.. sam če bi mi pa to kej pomagal, pol pa mislm da mi obenem ne more spet tok škodit :ermm:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Pri nas imata mama in sestra alergijo na sonce..
    Pri moji mami je kar hudo, ker itak nikoli ne dobi barve in vedno dobi srbece fleke/izbokline.

Pri sestri je tako, da sprva dobi rdece fleke od sonca (ki srbijo) ampak cim jo prime malo sonce je OK..

Tako da je verjetno veliko odvisno od posameznika…
    Konkretnega nasveta zal nimam. Razen veeeliiiko soncne kreme. :no:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Jaz dobim po daljšem izpostavljanju soncu (beri res pretiravanju par dni na soncu) koprivnico. Večinoma po trebuhu. Vendar zdaj že nekaj let nisem dobila – očitno sem malo k sebi prišla in ne pretiravam več. :lol1:

Sicer pa so meni pomagale Claritine, ampak kot sem napisala, imam res blago obliko. Morda probaš še s kakšnimi prehranskimi dodatki, ki telo pripravijo na sončne žarke oz. naravno obrambo.

Solarija pa ti ne bi priporočala, ker če imaš tako hudo obliko, bi znalo biti v solariju enako ali slabše. Lahko pa probaš in greš za čisto kratek čas… odločitev je itak tvoja…

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Po moje je najbolje, da se posvetuješ z zdravnikom oziroma dermatologom, kaj bi se dalo naredit.

Profile photo of S
    S
    Član

Kaj pa uporabljaš pri negi telesa? Možno je, da tudi to kaj vpliva.

darjaaaa
    Član

hm.. drgač mam to alergijo že 2 leti.. mislm da ni ta alergija zard kšnga izdelka k bi ga uporabljala.. :confused: hmm..pomoje bi mogla dobit mal podlage =/ čist skor brez barve sm že odkar mam to alergijo.. sam ne vem kok nej dobim mal barve, k čim grem na sonce je polom.. :S :ermm:

Profile photo of glossy
    glossy
    Udeleženec

jst sm tudi imela takole alergijo in mi je par obiskov solarija pred dopustom res pomagalo!
    tako da niti ne vem kaj svetovat :ermm:

darjaaaa
    Član

aja.. pa si mela tud tok hudo k js.. :confused: hm… ker js ne dobim nobenih pikc al pa kej… pr men pride vsa koža rdeča in srbi ful.. :(

Profile photo of glossy
    glossy
    Udeleženec

sm imela kr hudo ja, po celem vratu, me je vsaka majčka motila,vse srbelo in peklo, če sm se popraskala,smotano res :ermm:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Verjetno še najboljši nasvet (sploh, če je tako hudo) je, da greš do zdravnika. Najbolje takrat, ko imaš rdečico.

darjaaaa
    Član

sej sm tud že bla pr zdravnici.. sam itk ni nč pametnga povedala :no: rekla je da se naj izogibam sonca pa mažem s kremo.. hm.. nč tazga kar nebi že sama prej ugotovila… :ermm:
    no sej vn grem lahk kej :) sam pa tud nočm bit sred poletja vsa zadekana :unsure:

kok visok zaščitni faktor pa uporabljaš?

darjaaaa
    Član

faktor 30

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico