Akvarij

Ta tema vsebuje 32 odgovorov, ima 13 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Maestra Maestra 5 let, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

To pa so moje ribe v čisto preveč kičastem akvariju :lol1:

Rdeče in črne neonke:

In pa čistilka katere me je prav groza :naughty:

Endlerjeva gupija pa sta se nekje skrivala ko sem slikala :think:

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Koliko l akvarij pa imaš?
    Hm, glede na to, da sem bolj pristaš zaraščenih, rastlinskih akvarijev, bi ti z veseljem pometala stebre iz akvarija :devil: :lol1:

Profile photo of gani
    gani
    Član

Meni so pa prav všeč tile stebri :lol1: mi zgleda kot potopljeno razrušeno mesto na dnu oceana.
    Mam bujna domišlija :naughty5:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Nisem ziher, al je 30 lai pa je 45 :ermm:
    Jaz bi tudi raje bol zaraščene in prave rastline mela, ampak sem prelena za vrtnarjene :devil:

emanuela
    Član

Ah, vem da ni lepo, ampak bom.Ne morem iz svoje kože, ampak vzemi to dobronamerno :yes:
    Neonke bi morale imeti vsaj 70l akvarij, navzgor seveda ni omejitve, z zaraščenim zadnjim delom in odprtim srednjim delom.In v njihovem biotopu pač ni stebrov.
    Ok, pa sem si dala duška, ne bom več pametovala o tvojem akvariju :confused:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Jaz nisem ravno akvarist tako da nimam pojma o teh stvareh, ampak ribe sem kupila tako kot so mi svetovali v trgovini. Jaz sem povedala kere so mi všeč oni pa so mi povedali koliko jih lahko imam. Tako da ne me kregat :scary:

Ampak meni zgleda da se čisto dobro počutijo :)

emanuela
    Član

Ah ja, naši trgovci.Eni nimajo pojma, drugi pametujejo, vsi bi pa radi eno-prodali čim več.
    Na žalost je takšnih tričetrt-s trgovsko izobrazbo, potem pa pač vse na hojladri.
    Meni so v petem razredu prodali šest skalark v 54l akvarij, ko niti za četrt skalarke ni primeren.No, zdaj vem več oz mi je postalo sumljivo, ko so se vse skrivale za eno rastlino in mi potem od stresa v enem mesecu pomrle-parametri vode so bili porazni, kot sem zatem izmerila-prej seveda nisem vedela, kaj to sploh je.
    Glavno je itak, da se imajo ribice fajn :wink1:
    Hm, dovolj off topica iz moje strani :lol1:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Lyra jaz ti priporočam pogooglat za slovenskimi akvarističnimi forumi, obstaja en zelo super kjer znajo super pomagat! :thumbsup: Sama bi se lotila spet akvarijev vendar denarno to ni zmožno-je pa to ena velika želja potem, ko bom malo boljše z denarjem. Takrat si pa definitivno nabavim vsaj 100l+ akvarij (not pa polno somičev, ker sem nora na te ribice)..najraje bi imela celo morskega ampak ta naj bi bil še zahtevnejši od sladkovodnih-tudi denarno.. Drugače pa lepe ribice :thumbsup: tale “čistilec” je pa modri rogatec (albino), ko sva s fantom imela še akvarij je bil not parček, ki je imel mladičke-ti so bili pa prav luštkani :lashing: (sploh takrat ko so še bili čisto miniaturni :)) )

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Meni je tudi všeč tvoj akvarij, Lyra. Res kot kakšno starodavno potopljeno mesto…

Profile photo of elchy
    elchy
    Član

Lyra, čudovit akvarij imaš. :sendlove:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Uf, tale akvarij pa res ni po mojem okusu. Pravi kiči-miči. Ampak ja… vsak imam svoj okus. Jaz imam veliko raje đunglaste in zaraščene akvarije in nič teh “potopljenih mest”. :lol1: Ampak ok… doma imam tri akvarije in pač svoj izostren okus glede tega.

Tudi jaz sem želela komentirati glede velikosti akvarija. Pri neonkah ni tako, koliko jih lahko daš v koliko litrski akvarij. Neonke rabijo veliko jato, zato rabijo tudi večji akvarij. Bolje, da bi imela potem samo eno vrsto neonk v akvariju. Sama imam črne neonke v 60l akvariju. Imam jih 8, kar je ravno tako premalo (tako jata kot tudi litri), ampak se držijo že nekaj let. Ta tvoj albino čistilec pa verjetno tudi precej velik zraste, ali? :unsure:

Ampak saj vse razumem… tudi jaz sem nekje začela… čeprav sem mesece in mesece študirala preden sem nabavila akvarij, sem vseeno precej kiksnila na začetku. In še vedno kiksnem. V nanotu imam težave, a ne vem, kaj je narobe, da kozicam, ne ustreza. Zgleda, da bom morala bolj pridno meriti parametre in verjetno še CO2 sistem nabaviti, ki bo zniževal Ph. No… bomo videli…

Ravno danes se spravljam h košnji v vseh akvarijih, ker imam že čisto preveliko đunglo povsod. :lol1: Vam malo kasneje pokažem, o kakšni đungli pišem. :lol1:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Evo, đungla… in šipa je prav tako za ščistit. :blush1:

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Meni je pa ravno takšna đungla najbolj všeč :yes:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Meni sta pa oba akvarija všeč, tako “potopljeno mesto” kot “džungla”. :yes: :lol1: Res sta krasna. :thumbsup:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Oba sta mi vsec, đungla celo bolj kakor potopljeno mesto. Mi izgleda nekako bolj naravno.. love it!

:thumbsup:
    Tole z ribicami pa deluje zellooo komplicirano, ampak dobro ce imas veselje :). Je pa res, da jih je krasno gledat.. ampak sama se raje grem ‘potapljat’, no na dah :D in vidim dovolj ribic..

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico