Aknasta koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Aknasta koža

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of violet beauty violet beauty 6 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of metuljcek
    metuljcek
    Član

Živijo!

Imam eno vprašanje: imam dokaj občutljivo kožo, saj ob uporabi neprimerne kreme takoj dobim kupe podkožnih mozoljev in ogrcev. Imam na sumu da mi ne odgovarjajo eterična olja oz. olja na sploh. :manicure:

Kaj bi mi priporočili?

Trenutno uporabljam Vichy Norma Derm, prej pa sem jojobino olje in kozmetiko Dr. Hauschka. Sprva mi je Vichy pomagala, sedaj pa opaznih rezultatov ni več.Stara sem 25 let.

Hvala za info! :dance1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

TI bom kar sem napisala, katere testerje naroči:
    od Essential Care vrtnično, gel s čajevcem, losjon za prvo pomoč..od Sophyto pa kremo normalising, tonik tone and balance, piling.
    lahko še tudi kaj drugega seveda…

Če sumiš, da ti probleme delajo EO, potem bo Sophyto zate bolje. BOš sprobala, pa boš videla.. Jojobino olje lahko obdržiš, za ostala dva izdelka, ki si ju omenila – sta dovolj navlažila, nahranila…? Imaš aknasto in mastno ali na predelih suho – bolj mešano z mozolji..
    O dišavah EO smo pisali TUKAJ, ti bo koristilo, da boš vedela, katerim sestavinam se izogibati v primeru občutljivosti na te sestavine eterični olj.

metuljcek
    Član

Dejansko nimam mastne kože na nobenem predelu…vsaj sedaj ko uporabljam Vichy-ijev NormaDerm(gel, tonik, kremo)..tako da nekako suho z bolečimi podkožnimi mozolji in ogrci.

Ko sem naredila prvo kuro z Vichy-jem, se mi je stanje močno izboljšalo, potem pa sem prešla na jojobino olje, saj sem želela uporabljati nekoliko bolj naravno kozmetiko, nakar se mi je stanje ponovno močno poslabšalo. Sedaj sem zopet na Vixhy-ju vendar stanje ni nič boljše..še vedno imam veliko mozoljev in ogrcev.

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Vichy Normaderm linija je grozna. Imaš nočno kremo ali losjon? Prva je komedogena, drugi pa vsebuje ogromno alkohola. Jaz tega ne bi dajala na občutljivo kožo :no: Raje probaj te zadeve, ki ti jih je priporočala Nina. Preberi še temo Nega in zdravljenje aknaste kože.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če maš mastno kožo, ne uporabljaj jojobinega olja – razen če so kakšni predeli izsušeni.
    Pomembno je tudi, da imaš kaj nežnega za čiščenje.. Pri naravni/organski kozmetiki pa je potrebno kar previdno zbirati, ker je veliko izdelkov za tako kožo premastnih. Mogoče bi ti bil samo serum Sophyto dovolj – je zelo lahek, ne masti..

metuljcek
    Član

Sedaj sem preizkusila kremo Normalasing od Sophyta in vrtnično od Essential Care. Obe sta mi stanje na koži popravili in mi povzročata le kakšen mozoljček sem in tja, tako da lahko rečem da sem z obema zadovoljna.

Sedaj se odločam za nakup ene. Kaj mi priporočate?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

glede na to da prihaja toplejse vreme in bos verjetno rabila lazjo kremico, ti bolj svetujem essential care vrtnicno, normalising ti zna biti za pomlad/poletje prevec, ce imas mesano kozo.

Profile photo of nuuush
    nuuush
    Član

Kaj pa če bi poskusila nekaj s salicilno? Npr. Garnier Pure Activ je ena cenejših variant, pa lhko kombiniraš z čim bolj hranilnim.

metuljcek
    Član

Moja koža ni mastna, vendar močno občutljiva??, saj mi številne kreme povzročajo ogrce ter mozolje. Ni mi cisto jasno zakaj oz. katera je tista sestavina, ki mi ne ustreza.

Kakšna je dejanska razlika med Normalasing in vrtnično od essential care? Obe se mi zdita dobri, mogoče imam po vrtnični kakšen mozoljček več.

Kaj mi priporočate?

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@metuljček wrote:

Kakšna je dejanska razlika med Normalasing in vrtnično od essential care? Obe se mi zdita dobri, mogoče imam po vrtnični kakšen mozoljček več.

Kaj mi priporočate?

Normalising bi naj bila malce bolj hranljiva kot EC. Za kožo, ki potrebuje nekaj več. EC bi naj bila čisto lahka, vlažilna.

Sama imam podobno izkušnjo. Obe mi ustrezata, vendar se mi je na začetku po EC naredilo več mozoljev kot po Normalising. Samo, ko sem potem EC uporabljala še naprej, pa se je umirilo in mi je bila zelo všeč.

Izberi tisto, ki se ti zdi, da ti pusti boljši filing, obe sta res super in nimaš kaj zgrešit. :lashing:

Profile photo of frnikola
    frnikola
    Član

Imam vprašanje za podkožne mozolje in bom kar tu vprašala. Če se ti podkožni mozolj posuši/izgine – ga ne izčistiš, potem se ti na tem mestu, prav zaradi tega, ponovno pojavi podkožni?

metuljcek
    Član

Kako bi komentirali tele sestavine, ki se nahajajo v kremi Anne Marie Borlind Purifying Care Facial Cream, Blemished Skin(krema za problematično kožo oz. aknasto):

Water (aqua), Ethylhexyl Stearate, Zea Mays Oil (corn), Polyglyceryl 3 Methylglucose Distearate, Sorbitol, Behenyl Alcohol, Glycerin, Stearic Acid, Alcohol, Farnesol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylparaben, Allantoin, Faex (Yeast) Extract (yeast), Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Aloe (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Bisabolol, Propylparaben, Retinyl Palmitate, Stearyl Glycyrrhetinate, Lactic Acid, Arginine HCl, Zinc Oxide, Benzyl Benzoate, Aroma (Fragrance) (fragrance), Achillea Millefolium (Yarrow) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (matricaria), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (rosemary), Salvia Officinalis Leaf Extract (sage), Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Lecithin?

Hvala in lp! :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Več o negi aknaste kože tukaj: viewtopic.php?f=9&t=10

@frnikola wrote:

Imam vprašanje za podkožne mozolje in bom kar tu vprašala. Če se ti podkožni mozolj posuši/izgine – ga ne izčistiš, potem se ti na tem mestu, prav zaradi tega, ponovno pojavi podkožni?

ja, ponavadi se čez nekaj časa na tistem mestu spet naredi podkožni..ker ostane pod kožo in se lahko ponovno vname.

metuljcek – sestavine so kar okej, sicer vsebuje alkohol, ampak čisto možno, da ga ni veliko..po sestavinah sodeč matira, ima tudi nekaj protivnetnih sestavin..

Mene pa še nekaj zanima :naughty:
    Je bolje istisniti mozolj ali počakati (100let :confused: ), da izgine :ermm: :roll:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Torej mozolje se načeloma sploh nebi smelo stiskati, stiskajo se ogrci in milje(milja je tista bela pikica, kjer je treba prerezati kožo z iglico in potem stisniti.)
    Ampak tudi jaz ne pustim mozoljev pri miru zato ti svetujem kako ga stisnit, če ga že moreš.
    Loti se s čistimi rokami, najbolje če prsta oviješ v robček. Ne stiskaj z nohtu, ker preveč poškoduješ kožo(in lahko nastane brazgotina) ampak z kožo ob nohtu;), upam, da veš kaj mislim. Stisni dobro, da spraviš ves gnoj ven, na koncu naj ti teče le še čista kri ko stisneš in potem razkuži mesto kjer je bil mozolj in malo okoli.

mozolj stisni tako da prsta položiš poleg mozolja, vsakega na svojo stran in pritisneš na kožo in šele potem proti mozolju in navzgor.
    Joj ne znam bolje napisati, upam, da si predstavljaš kako to izgleda;)
    Če pa ne razumeš pa vprašaj :wink1:

Preden se lotiš stiskanja je dobro da kožo ogreješ, da odpreš pore;), prbl. 5-10 min si devaj tople obhladke na mesto kjer bi rada stiskala;))

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico