Aknasta koža po telesu

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Aknasta koža po telesu

Ta tema vsebuje 58 odgovorov, ima 26 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Casandra Casandra 3 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

imam eno vprašanje glede mozoljev po telesu, natančneje po zadnjici/stegnih :blush1: upam, da je vredu, če pišem kar v tole temo, če ne pa prestavite prosim.
    Namreč, mozolji se mi pojavljajo po zadnjici in po robu zadnjice (vrhnji del stegen, nevem kako bi še drugače rekla temu predelu :ermm: )

slika za lažjo predstavo

pred leti sem imela hude probleme s tem, zato sem šla h dermatologinji, ki mi je predpisala differin in stanje se je res popravilo :thumbsup: verjamem, da je zadeva zelo povezana z nošenjem ozkih kavbojk in sedenjem :blush1: stanje sedaj ni tako zelo kritično, je pa vseeno moteče, sploh ker na morju ne želim paradirati z mozoljasto tazadnjo :unsure:
    Zanima me, kako lahko negujem ta predel? Predvsem, s čim naj se umivam (antiseptično milo mogoče?) in s kakšnim losjonom naj se mažem? Bom hvaležna za vsak nasvet :flower1:

Profile photo of Amelie
    Amelie
    Član

Jaz sem si podobno situacijo na hrbtu pozdravila z nekim Avonovim losijonom iz stare kolekcije s salicilno kislino. Je sicer alkoholen, ampak se mi zdi, da za telo ni take panike. Mi ga je še nekaj ostalo, tako da ti ga lahko odstopim, če želiš. Drugače se mi pa zdi, da bi bilo karkoli s salicilno ali glikolno ok. Le na uv zaščito ne pozabi.

Profile photo of pupyka
    pupyka
    Član

Jz imam tudi teh mozoljčkov ful po nogah. Jaz sem tudi mela neki z alkoholom samo mi ni ustrezalo ker imam zelo občutljivo kožo in sm imela rdečo. Tako da tudi jz zdj nvm kj bi lahko uporabljala da bi mi to zginlo.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz jih imam tudi cel kup na hrbtu, največ na lopaticah. Sploh ne vem, včasih se pojavijo pa spet zginejo, v srednji šoli jih pa sploh nisem imela.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Ooo še več sotrpink :unsure: jaz imam nečisto kožo na dekolteju in to že od začetka pubertete, nevem več kaj naj naredim..bo treba očitno res po kislinah poseči :no:

jaz imam tudi mozoljčke po stegnih(riti)…. :blush1: TO NI FERRRR::::((((((

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Neutrogena ima v novi liniji Spot/Acne Stress Control tudi peno za tuširanje z 2% BHA (sem brala nekaj navdušujočih ocen), ampak nimam pojma, če se to dobi pri nas (nisem še imela priložnosti pogledati, ker me ni nič v big city). Malo dvomim, bi bilo pa lepo. Bi bil pa verjetno ravno tako učinkovit vsak izdelek s salicilno (piling, gel…).

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če gre za manjše mozoljčke, redni pilingi pomagajo…
    Za večje vnete akne ponavadi po hrbtu…so večinoma vzrok hormoni…je pa dobro tudi tam mazat s kremami, ki so namenjene za akne po obrazu – če so še kakšni fleki, potem s kislinami…lahko pa tudi s kakšnim losjonom s čajevcem ali hamamelisom..

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Tudi jaz imam mozoljčke na dekolteju, ampak mi že izginjajo, ne počnem z njimi nič posebnega. Enostvano imam takšno obdobje mogoče 1x na dve leti ko se mi tam pojavijo mozolji in po kakšnem mesecu zginejo. V tem času grem 2x na dan edino z tonikom čez njih čeprav mislim da nima to nekega blaznega učinka le jaz se boljše počutim :silly:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

včeraj sem se podala v lov za kakšnim gelom za tuširanje namenjenim prav problematični, aknasti koži..
    našla sem samo enega in sicer Schaebens Totes Meer Wasch-Gel. Naj bi bil primeren tudi za obraz, ampak jaz ga bom uporabljala samo po telesu parkrat na teden, pa bomo videli, če bo kakšno izboljšanje.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@lyra wrote:

Tudi jaz imam mozoljčke na dekolteju, ampak mi že izginjajo, ne počnem z njimi nič posebnega. Enostvano imam takšno obdobje mogoče 1x na dve leti ko se mi tam pojavijo mozolji in po kakšnem mesecu zginejo. V tem času grem 2x na dan edino z tonikom čez njih čeprav mislim da nima to nekega blaznega učinka le jaz se boljše počutim :silly:

Lahko se pojavijo tudi od potenja…včasih pod določenimi materiali…(govorim tudi iz izkušenj)
    Mogoče pa s tonikom vseeno še dodatno očistiš področje in ti to tudi malo pomaga :silly:

@kuki* wrote:

včeraj sem se podala v lov za kakšnim gelom za tuširanje namenjenim prav problematični, aknasti koži..
    našla sem samo enega in sicer Schaebens Totes Meer Wasch-Gel. Naj bi bil primeren tudi za obraz, ampak jaz ga bom uporabljala samo po telesu parkrat na teden, pa bomo videli, če bo kakšno izboljšanje.

Poročaj kako bo…upam da je sestavinsko dovolj nežen, da ne bo izsušil kože po telesu..

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Nina, ne vsebuje parfuma in barvil, priporoča se tudi za občutljivo kožo..

evo, še sestavine

VIR

kakšen se ti zdi?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Okej je – nima preveč agresivnih sestavin, ampak bi ga jaz vseeno uporabljala samo za telo. Kakšne specifične sestavine proti mozoljem sicer nima…kot malo bolj posebna sestavina je ta morska sol-to boš pa itak videla, če bo kaj pomagalo. KOnzervansi so tudi okej..na splošno je po sestavinah sodeč res primeren za občutljivo kožo, tako kot je navedeno.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

hvala :hug:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

hmmm nekako dvomim da je od potenja, ker tudi treniram in se vedno spotim-pa nimam vedno mozoljčkov :ermm: nosim pa samo bombažne majice tako da mislim da ni v tem problem :unsure:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico